Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mekkora a föld átlagintelligen...

Mekkora a föld átlagintelligenciája?

Figyelt kérdés
Az hallottam valahol hogy az ember a nagy tömegben ostoba állattá válik. Ha összevetnénk az összes ember intelligenciahányadosát milyen átlag jönne ki?

2013. dec. 4. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
100, definíció szerint.
2013. dec. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem nem, már csak 99 ... ajaj most már csak 98 ...
2013. dec. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
MAX 70.
2013. dec. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, de szerintem sokkal több, mint a rajta élő embereké!!!!!
2013. dec. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
beleszámítva, h nem csak európa van, ahol viszonylag okosabbak az emberek, hanem van afrika, meg dél-amerika dzsungel világa, meg ázsia elhagyatott helyei, ahol több milliárdan élnek, és bizony, az ő IQ szintjük erősen lefelé húzná ezt az értéket...sztem valahol 80 körül lenne.
2013. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös!

Ha a nyugati-világ szemszögéből nézzük az IQ-t, egész biztosan igazad van!

De ha azt nézem, hogy az általad felsorolt, szerinted alacsony IQ-val rendelkező emberek az őserdőkben, vagy sztyeppéken, alaszkai hó birodalmában stb.stb. szóval ezek az emberek viszont sokkal szorosabban élnek együtt a természettel, sokkal inkább vigyázzák azt, és igyekeznek minél kevésbé szennyezni, kiírtani, stb. stb.

Szóval akkor hol is van a magasabb IQ?

A nyugati tipusú embereké tanult IQ, még a többi "elmaradotté" ösztönös, természetes IQ.

Szóval valóban az a kérdés, hogy melyik a magasabb, vagy azt kellene kérdezni, hogy melyik ér többet????

2013. dec. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bumbi02 ***** válasza:

Az IQ-t, az intelligenciát nem lehet tanulni. Ezért nem jelenthetjük ki azt, hogy egy afrikai intelligenciája kevesebb lenne. 5-ös, nem tudom voltál-e már IQ teszten, de ott csak olyan feladatokat kap az ember, amiket mindenféle európai kultúra, és tanultság nélkül megoldhat. (8 kocka, melyik a soron következő 9.?, 6 képből álló történet, rakd sorrendbe hogy szerinted milyen sorrendben következnek a képek, hány számot tudsz visszamondani, amit a pszichológus felsorolt, hányat tudsz visszafelé mondani, kapsz egy elnagyolt puzzlet, de enm tudod hogy minek kell kijönni belőle, milyen gyorsan fejted meg stb..)


Ezek mind olyan feladatok, hogy köze nincs hozzá a tanultságnak. A tanulással a műveltséget növeli az ember, és csak pár tantárgy az, ami magát az intelligenciát növeli (például matematika, logika, filozófia, és társaik)

2013. dec. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6 – Ez gyönyörű válasz volt amúgy. Igen, elfelejtjük sokszor , a mai sikerorientált világunkban, hogy a fontos dolgok sokszor nem az agyondicsőített IQ-től függnek, hanem egy sokkal mélyebb belső hangtól, amit aztán végképp nem tanulni kell, hanem érezni.


#bumbi02 – A legújabb kutatások szerint az IQ fejleszthető. Közvetlenül nem lehet tanulni, viszont az agy fejlesztésével az IQ-szint is növekedhet. A tipikus megközelítés ( ami sajnos a legelterjedtebb is ) az az, hogy mindenki születik egy adott intelligenciaszinttel és kész. Egy alapvető csomaggal úgymond valóban rendelkezik mindenki, de ez távolról sem jelenti azt, hogy ez feltétlenül változatlan marad a születéstől a halálig.

2013. dec. 10. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bumbi02 ***** válasza:
Igen, fejleszthető, ez nem vitás, viszont a fejlesztéséhez nem feltétlen az európai kultúra kell, inkább a "logikánk" fejlesztése. A logikát pedig Afrikában is ugyanúgy fejlesztheti az ember. Szerintem.
2013. dec. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
@bumbi02,#9 - Ez kétségtelen.
2013. dec. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!