Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Inkább lent (zöngés zöngétlen...

Inkább lent (zöngés zöngétlen beszéd)?

Figyelt kérdés
Szóval az van ha meglátok egy szöveget pl: kutya akkor azt kiejtem úgy hogy (gugya)tehát a zöngés/zöngétlen párját a betűnek? labda(rapta) ez elég gáz? Szerintem általánosba jött amikor ezt tanultuk.. de azóta megy:D Ti is csináltok ilyet? Hogyan szokjak le erről?

#beszéd #zöngés #zöngétlen.magamba
2013. dec. 6. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Az r-nek tudtommal nincs párja. Amúgy én meg a buszról kezdem el számolni a házak ablakait, amik előtt elmegyünk. Rohadt idegesítő, nem tudok vele mit kezdeni.
2013. dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jo most nem az a lényeg h van-e vagy nincs:D hanem az hogy átalakítom L-é.. t betűt D-re s-t Z-re.
2013. dec. 6. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem csináltam ilyet. Attól, mert a legtöbb zöngétlen mássalhangzónak van zöngés párja, még nem fogom kényszerűen azt mondani helyette.

Szerintem eléggé retardnak hat, ha így beszélsz, már bocsánat.

Hogy szokjál le? Úgy, hogy ne mondd zöngésen, ennyi.

2013. dec. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt magamba mondogatom nem hangosan:D az lemaradt:D
2013. dec. 7. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!