Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy kétjegyű szám egyik jegye...

Egy kétjegyű szám egyik jegye 3-mal nagyobb, mint a másik. Ha ehhez a kétjegyű számhoz hozzáadjuk a jegyeinek felcserélésével kapott számot,121-et kapunk. Mely kétjegyű számokat adtuk össze? Szakkörön adták a feladatot fel, de nem értem.

Figyelt kérdés

a, Írjuk le az összes olyan kétjegyű számot, amelyben az egyik jegy 3-mal nagyobb mint a másik.


b, Húzzuk alá azokat a kétjegyű számokat, amelyeknek az első jegye nagyobb 3-mal!


c, A felírt számok közül válasszuk ki azokat amelyekre igaz a feladat állítása!



2013. dec. 12. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ha nem érted ezt a feladatot, akkor nem szakkörre, hanem korrepetálásra kellene járnod.

Legyenek a szám jegyei a és b, tehát a szám így írható fel: 10*a + b.

3-mal nagyobb az egyik jegye, mint a másik: a = b + 3 vagy a = b - 3.

Felcseréljük a jegyeit, kapjuk a 10*b + a számot.

Összeadva a kettőt 10 * a + b + 10 * b + a = 11 * a + 11 * b = 11*(a + b) = 121

osztunk 11-gyel:

a + b = 11

emellett

a = b - 3

vagy

a = b + 3

a 47, 74 számok jönnek ki.

Mégis, mit nem értettél ezen?

2013. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát ne haragudj, hogy bele tiportam a lelkedbe... Egyébként meg szerintem veled is előfordult már, hogy a legegyszerűbb feladatot sem értetted... Szerintem nem a másikat kellene csesztetni... "Jaj mit nem értesz ezen" címmel. Igen nem értettem egy feladatot. De szerintem nem durván tettem fel a kérdést hanem normálisan. Úgy, hogy ha problémád van akkor legközelebb nem kérek a segítségedből. Köszönöm =)
2013. dec. 12. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!