Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Otthon lévő nők mit csináltok...

Otthon lévő nők mit csináltok egész nap?

Figyelt kérdés
én egyszerűen nem tudom elfoglalni magam, már annyira "besavanyodtam" itthonra hogy ki se lépek szinte a lakásból.
2013. nov. 20. 09:25
1 2
 1/15 Imola Ágnes ***** válasza:
miért vagy otthon? HA nem betegség miatt, akkor javaslom, hogy lépj be valamilyen szövettségbe, eseteg menj el önkéntesnek egy olyan szervezethez, amelyik tevékenysége szimpatikus. Tedd magad hasznossá, meglátod, sokkal jobb lesz.
2013. nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
A parom ragaszkodik hozza,hogy ne dolgozzak. Mivel fiatal vagyok,meg nincs gyerekem,igy fozok a paromnak, edzeni megyek, fodraszhoz,vasarolgatni,amig o nincs itthon. Elintezem a postai,banki ugyeit,elmegyek a tisztitoba ha kell,ilyesmi. De nem unatkozom. Mostanaban keszulok a karacsonyra is,dekoralok,ajandekokat keresek. Igyekszem minden terhet levenni a parom vallarol,hogy mikor hazaer,mar semmi dolga ne legyen.
2013. nov. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
menj el dolgozni...talán,attól kisavanyodnál...
2013. nov. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Én itthon vagyok már egy ideje, de ritkán unatkozom, igaz, nem is szeretek a fenekemen ülni, mindíg találok valami elfoglaltságot.Ott a házimunka.Főzök, mosok, vasalok, takarítok, napi bevásárlás.Egyébként kreatív vagyok és mindig eszembe jut valami bizbasz, amivel el lehet vacakolni.Most illatos asztali díszeket készítek.Máskor festek, varrok, sokat olvasok.Elmegyek könyvtárba, ügyet intézek.Van egy öreg néni, akihez eljárok időnként társalkodni, bevásárlok neki is, ha néha kér rá.

Még azt mondja néhány "okos", hogy akinek nincs munkája ráér.Na, átadnám neki a háztartást, hogy lássa, mi a munka.Meg még amit azon kívül csinálok, itthon vagyok, de néha már azt sem tudom, hol áll a fejem.

2013. nov. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is kreatívkodással igyekszem kitölteni az üresjáratokat itthon, készülök karácsonyra, dekorálok, ajándékot szerzek be akár a párom helyett is az ő rokonainak. Nézz ki esetleg saját kezűleg készíthető ajándékokat, amit meg tudsz te is csinálni (díszpárnahuzat, asztali futó, stb.). Nálam most újdonság a varrógép a házban, ehhez gyűjtöm az ötleteket, de a párom ruháit is át kell szabni. Szóval igazából töltöm a napot ahogy tudom és várom hogy a párom hazaérjen. Engem sem igazán tesz ez így egyébként boldoggá, keresek munkát, mert így nem érzem magamat túl hasznosnak, hiába én intézek mindent a ház körül, ha egy nő nem szakad bele mindenféle munkába, akkor nem is jó asszony, sajna ezt nevelték belém.
2013. nov. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

4

Szerintem ez az egész emberfüggő. Van aki egész nap lefoglalja magát értelmes dolgokkal, míg van aki csak döglik. Én mindig azt mondom hogy aki keres munkát otthon az talál. ( mindig van mit csinálni) Viszont a háztartásos dologra csak annyit mondanék hogy én is ellátom sok nő társammal együtt a háztartást munka mellett is. Ugyanúgy főzök mosok takarítok, napi 8-10 óra munka után is. megkell csinálnom ha enni akarunk, kikell takarítanom ha nem akarok putriban élni.Csak nekem kevesebb időm van rá mint annak aki otthon. Én mondjuk nem szeretnék otthon lenni állandóan, nem nekem való, csak agyalnék egész nap és nem tenne jót a kapcsolatunknak. De pl mikor a férjem otthon van télen ő nagyon hasznosan tölti az idejét.

2013. nov. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
A 4 válaszolónak üzenem, hogy nagyon sok nő, munka mellett teszi mindezt. Főz, mos, takarít, bevásárol, ügyeket intéz úgy, hogy előtte ledolgozik napi 8-9 órát. Minden csak a szervezésen múlik.
2013. nov. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen, munka mellett csinálják, csak aztán meg az a baj, hogy lestrapált, meg fáradt, meg idegbeteg a nő(ami nem csoda).Tehát szerintem örüljön a nő ha otthon lehet, van munka otthon is épp elég.
2013. nov. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%
Hááát, én dolgozom, van munkahelyem, otthon munka után is csinálom a házi munkát, mégsem vagyok lestrapált, idegbeteg. Boldog, harmónikus kapcsolatban élek, kiegyensúlyozottak vagyunk a párommal. Szerencsére mindketten jó helyen dolgozunk, így tudunk költeni extra dolgokra, nem kell takarékoskodnunk. Nem tudom kedves utolsó válaszoló, neked milyen tapasztalataid vannak, honnan jöhettél:))
2013. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
azért nem dolgozom, mert a férjem ragaszkodik hozzá, hogy ne dolgozzak, mivel ő megkeresi bőven ami kell. el akartam menni dolgozni, de egyrészt nem találtam munkát, másrészt pedig mint írtam a férjem sem akarja. azt mondja azzal segítek a legtöbbet, ha itthon mindent megcsinálok, hogy mire hazaér már csak enni, fürödni, pihenni kelljen, esetleg a nagy bevásárlásokat intézni ( nekem nincs jogsim) délelőtt elvagyok a mosás, főzés, takarítással, van egy sorozatom amit szoktam nézni, az 1 órás. utána viszont nem tudok magammal mit kezdeni( 1 óra után). itthon vagyok 7 hónapja, így már az összes nagyobb dolog ablakpucolás, szekrénymosás, stb... kész van heti 1x megcsinálom ezeket. ágyneműhuzatot cserélek, függönyt mosok stb. szerintem az a legnagyobb bajom hogy nincsenek barátaim, illetve 2 van, de az egyik suliba jár,havi 1x találkozunk kb. de meghalni sincs ideje, a másik vidéken lakik, néha hazajön akkor 2 napig nálunk lakik, de aztán megint nem látom vagy 3 hónapig.
2013. nov. 20. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!