Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok az emberekről...

Ti mit gondoltok az emberekről? Számotokra mit jelent az a szó hogy ember?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy szerintetek mi az ami jellemzi manapság az embert és mi az aminek jellemeznie kéne egy embert?
2013. dec. 15. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyűlölet, írigység, szenvedés.. A legtöbb

emberre ez jellemző.

Sajnos egyre kevesebb a jóindulatú ember.

2013. dec. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A lény, aki tönkreteszi saját magát, a környezetét, a természetet. Az örök elégedetlen, aki kiszipolyoz mindent és mindenkit - saját embertársait is - csakhogy megkapja amit akar és ami szükségtelen.
2013. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És mit gondoltok, milyennek kéne lennie egy embernek?
2013. dec. 15. 18:06
 4/9 anonim ***** válasza:

semmi különös....


egy élőlény, amiből van mindenféle, semmi több...


bár általánosan inkább negatív a véleményem, de ebben tudom hogy van egy kis elfogultság is

2013. dec. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mohósága, becsvágya szánnivaló, ezt kifelejtettem.

Milyennek kellene lennie? Olyannak, aki tiszteli embertársait, a környezetét, a természetet, vigyáz a Földre, tanultnak, pozitívnak, elégedettnek, kedvesnek, türelmesnek, udvariasnak egymással szemben.

2013. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mindenkinek jobban kellene figyelnie a másikra, és amikor ez megvalósulna, akkor már mindenki mégjobban figyelne, mert úgy éreznék hogy mások is így tesznek, és akkor nem úgy lennének vele hogy a másik szemét, és akkor én is, meg hogy akkor pesszimista vagyok, meg negatív, stb.
2013. dec. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Az ember az a lény sajnos, aki pusztít, kiszipolyoz, áskálódik. A legtöbb embernek hatalmas a vágya, mind erőre, hatalomra, pénzre. És legtöbben egyáltalán nem becsületesek.


Az embernek nem a természeten kellene élősködnie, a természethez kellene tartozni. Ezalatt azt értem, hogy inkább dolgozzunk keményebben, de akkor éljünk a természetben, ültessünk erdőket, tartsunk állatokat, káros anyagok, gyárak nélkül. Persze így az élet is nehezebb, de mennyivel békésebb lenne, nem? Főleg, hogyha egymást is tolerálnánk.


Szép álmok ezek. :/ De sajnos csak álmok.

2013. dec. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most azt gondolom, hogy az ember teljesen elszakadt a természettől, mérhetetlenül önző, állatias természete van, melyen többnyire nem is próbál uralkodni. Hagyja, hogy a pénz, a szex és a hatalomvágy minden szinten befolyásolja a napjait és a tetteit. Nem törődik mással, csak a saját jólétével, becsukja a szemét, ha nem a saját gondjáról van szó, becsukja a szemét és megvonja a vállát, ha segélykérést hall.

És hogy ki szerintem az igazi EMBER? Az, aki gyönyörű dolgokat képes álmodni és megvalósítani a legszörnyűbb körülmények között, aki képes túlélni a kimondhatatlan testi-lelki fájdalmakat keserűség és vádaskodás nélkül, aki kérés nélkül nyújtja a segítő kezet, ha szükségét látja, és nem vár viszonzást vagy hálát. Az is EMBER, aki minden nap tűzbe megy az ismeretlenekért, kockáztatva a saját életét, elhivatottságból gyerekeket gyógyít naponta, vagy törődik a szenvedő állatokkal, bár jól tudja, az egész egy szélmalomharc.

Mindegyikre találsz példát eleget a médiában is és a saját környezetedben is. Az, hogy melyiket tartod követendő példának, hogy melyik utat választod, már rólad is mindent elmond.

Az, aki felteszi a kérdést, hogy milyennek kellene lenni egy igazi embernek, az már döntött. :)

2013. dec. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kedves utolsó hozzád pedig külön szólnék.

Olybá tűnik, hogy én a 'rossz' oldalon állok, én mégis az általad EMBERNEK nevezett személyek példáját követem inkább. Kérdésemet a házi dolgozatom véget tettem fel, kíváncsi voltam, hogy ki mit gondol erről.

2013. dec. 15. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!