Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon milyen címem...

Magyarországon milyen címem lehet és hogyan?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok mint Angliában a Sir a név előtt, ha jól tudom Magyarországon volt olyan hogy gróf, bár nem hiszem hogy ez még létezik....

2013. dec. 16. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Én csak Ifj.-ról tudok.
2013. dec. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gróf, báró, herceg ezek a nemesi címek régen voltak Magyarországon amíg el nem törölték a nemesi rangokat címeket.

Ha érvénybe jönne újra, akkor lenne megint pár hercegünk, hercegnőnk, grófunk, bárónk mind az ősei révén. (PL: Habsburg György, vagy Károly és a többi családtagok)


Ami nem öröklés útján szerzett rang az a vitézi rend. Horthy Miklós kormányzó alapított 1920-ban, 1947-ben tiltva lett, majd 1989-ben egyesületi jogról hozott törvény lehetővé tette, hogy Magyarországon újra tevékenykedjen a Vitézi Rend. Jelenleg Magyarországon

a "Vitéz" címet lehet megszerezni.. (apósomat 1989-ben vitézzé avatták)

2013. dec. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

3

köszönöm a választ

és ez hogy történt miért kapta??

2013. dec. 16. 15:11
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

1956-ban tiltott határátlépés, és okirat hamisítás miatt (menekülni akart az országból, és az a magyar aki pénzért vállalta, hogy iratokat szerez, és segít átszöktetni embereket az osztrák határnál, felvette a rengeteg pénzt, majd a határnál ő maga árulta el az oroszoknak, hogy szökni akarnak.) Apósom a határnál és még 4 ember (majdnem 30-an voltak) túlélte az oroszok lövéseit, de a bíróság mint hazaáruló elítélte először 5 évre, majd 4 évre.(le is ülte) Később amikor szabadult, meg lett bélyegezve,mint megbízhatatlan személy egész a rendszerváltásig vagyis 1989-ig. Így részt vett bizonyos mozgalmakban, egyesületekben, és sok hasonló sorsúakkal együtt sok hazafias cselekedete volt, és nagy hazafi hírében állott. Mivel a vitézi rendet egy bizottság ajánlja fel, ők úgy értékelték apósomat hogy végig hű volt az országhoz, igaz magyar. Megjutalmazták egy vitézi rendéremmel, és a címmel amit a neve előtt joggal viselhet.

2013. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

5

értem, köszönöm a választ.

2013. dec. 16. 15:25
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok..

Az ítéletről.. 5 évet kapott először mint tiltott határátlépés, és okirat hamisítás. Leülte az 5 évet, majd elítélték mint hazaáruló és ezért kapott 4 évet. Összesen 9 évet ült..

2013. dec. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hollófernyiges ***** válasza:
Szerintem inkább doktori, mint vitézi címre hajts.
2013. dec. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nincs olyan doktori "poszt" ami engem érdekel

leginkább a növények és az áram és hozzá kapcsolódó dolgok érdekelnek....


és.... elég büszke lennék rá ha egy ilyen cím lenne a nevem előtt, szerintem tök jó, főleg ha van mögötte valami amire tényleg büszke lehetek

2013. dec. 16. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!