Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valami ötlet? (részletek lent)

Valami ötlet? (részletek lent)

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok és gondjaim vannak a kommunikációmmal. Társaságokban nem tudok úgy megszólalni, mint ahogy azt én szeretném. Rövid és tömör válaszokat adok mások kérdéseire és ha például valamiféle velem történt dolog elmesélésére kerül a sor, akkor azt én nagyon rövid mondatokban közlöm a többiekkel. Engem ez irtózatosan zavar és változtatni akarok rajta. Már beszélgettem erről a dologról ismerősökkel és mindig azt tanácsolták, hogy olvassak többet, mert valószínűleg a szókincsem miatt nem tudok teljes, szép hosszú, értelmes mondatokban beszélni. Ezzel csak az a gond, hogy napi 1-2 órákat olvasok és a szókincsem is rendben van, hiszen amikor itthon szépen, lassan, átgondoltan elkezdek beszélni bizonyos dolgokról hangosan kiejtve, akkor választékosan és hosszan tudom a gondolatmenetemet futtatni és beszélni a dolgokról. Mindezt tudatosan végzem, hogy ezáltal hátha sikerül javítanom a másokkal folytatott beszélgetésemen.

Arra gondoltam, hogy mindez azért állhat fenn nálam, mert az önbizalmam nincs a helyén. Tudna nekem valamiféle tanácsot, ötletet adni a kommunikációs képességeim, illetve önbizalmam javítására?


2013. dec. 21. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs a kommunikációddal semmi gond, hiszen nagyon értelmesen le tudtad írni a kérdésedet is, akkor pedig pláne minden rendben, ha sokat olvasol. Egyszerűen nem kenyered a szóf*sás, már bocsi a kifejezésért :D Egyébként meg én is ilyen vagyok, és nem tehetek róla, de a szóbeli megnyilvánulásokkor én sem vagyok a helyzet magaslatán, nem vagyok egy szószátyár típus. Ez összefügghet önbizalomhiánnyal (mint ahogy írtad, valószínű nálad is ez a helyzet), de azzal is, hogy szimplán ilyen a természeted. Tudom milyen érzés, mert néha engem is az őrületbe tud kergetni, hogy nem tudom magamat normálisan kifejezni, mégis azt tanácsolom, hogy ne tegyél ellene semmit, mert az alaptermészetedet felesleges megváltoztatni...Lehet, hogy nem is állna jól, ha valami nagydumás menőcsávó lennél, mert akkor már nem lennél önmagad. Szóval kitartás, és próbáld meg magad elfogadni úgy, ahogy vagy. Ja, és az ilyen embereknek általában sokkal jobb az íráskézségük, így tudom ajánlani, hogy próbáld ki magad írásban, vezess naplót, blogot, írj verseket, novellákat, vagy amihez kedved van, hátha így sikerül kibontakoznod. Sok sikert :))
2013. dec. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!