Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A korombeli mai fiúk, fiatal...

A korombeli mai fiúk, fiatal magukat férfinek vallók (16-25 évesekre gondolok), miért annyira elcseszettek, hogy félnek a katona szót meghallani?

Figyelt kérdés

Akiket én megkérdeztem mindegyik azt mondta hogy "dehogy mennék minek? hogy lelőjenek, félek tőle meg ilyen dumák, amiket a kislány szájából még elvisel az ember, de az olyan srác aki ilyeneket mond legszívesebben egy jó nagy pofont érdemelne, a fiatalok közül is elég sokan járnak edzeni hogy milyen keménynek tűnjenek, bezzeg félne megfogni a fegyvert, régen meg 10-12 éves gyerekek töltötték a katonák ágyúit, csokiért meg kajáért cserébe, és még se mondták hogy nem, pedig lett volna lehetőségük iskolába járni helyette

21/F


2013. dec. 25. 14:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Mert tisztában vannak vele, hogy képtelenek a katonai szolgáltra.
2013. dec. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
39%
Régen teljesen mást jelentett a haza és hazaszeretet mint most. Bár én biztos vagyok benne hogy ha azt hozná a helyzet akkor ma is rengetegen fognának fegyvert, ha nem is a hazájuk de a családjuk védelméért, bár ez a kettő szorosan összefügg.
2013. dec. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%

Mert tisztában vannak vele, hogy azonkívül, hogy tönkreverik az életük egy fél-egy-két évét, semmit sem nyernek vele. Nem attól lesznek kemények és férfiasak, hogy pár s@ggfej porig alázza őket. Meg attól sem, hogy aki esetleg ne lenne alkoholista, vagy ne dohányozna, ott bent majd jól rákényszerítik.


Az meg maximum a te rémképeidben szép kép, hogy 10-12 éves gyerekek töltik az ágyúkat... Pláne, iskola helyett.


Ha ez a vágyad, hajrá - lehetőséged meg van rá. Az emberek többsége viszont élni szeretne, úgy, ahogy ő szeretne.

2013. dec. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam katona, de én se mennék még egyszer.


A kiképzés része nem rossz, sőt, igencsak ráférne sok mostani horpadt mellű kis takonyra egy kis fegyelem, meg tekintély tisztelet.


De ami utána van, (szolgálat adás) hónapokon keresztül, annyira gyerekes, és fölösleges dolog.


Lelőni meg hol? Vagy mitől félnének? Nem állunk hadba senkivel, nincs háború, ezt a részét nem is értem.

A nátó részvétel (pl közel keleten) önkéntes alapon megy, másképp alkotmány ellenes, akarata ellenére senkit nem visznek.


Háborúba meg épeszű ember nem menne.

Minek? Te melyik politikus kutyáért mennél harcba? Nekem, biztos hogy nem adott ez az állam annyit, hogy ha háború lenne, akár a levegőbe is lőnék miatta.

2013. dec. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Ilyen fizikummal golyófogónak sem lennék jó... :D
2013. dec. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
17%

"Mert tisztában vannak vele, hogy azonkívül, hogy tönkreverik az életük egy fél-egy-két évét, semmit sem nyernek vele."


Semmit, azonkívül, hogy megtanulják, mi az a Tisztelet, barátság és bajtársiasság, tartás és erő, hogy megvédd magad és a családod. De persze ez semmiség.


"Nem attól lesznek kemények és férfiasak, hogy pár s@ggfej porig alázza őket."


Tényleg nem. De mi az, hogy férfias?


"Meg attól sem, hogy aki esetleg ne lenne alkoholista, vagy ne dohányozna, ott bent majd jól rákényszerítik."


Te ostoba, te. Saját döntés alapján válik valaki dohány, illetve alkohol fogyasztóvá. Nem kényszer miatt.

2013. dec. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Régen voltak olyan önszerveződő, nem katonai csoportok is akik normális felszerelés nélkül saját belátásuk miatt fogtak fegyvert a túlerő ellen is.

Erre jó példa a "rongyos gárda" akik az egyetlen csoport volt akik fegyverrel is harcoltak a Trianoni határok megtartásáért, nem is akármilyen eredményekkel:

http://www.youtube.com/watch?v=3POSm86G-II

Őket semmilyen hatalom nem küldte harcba, maguktól mentek.

2013. dec. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Legfőképp háborúra gondolok, a sima önkéntes meg TV torony őrzős butaságoktól tényleg nem sokat tapasztalna meg egy leendő katona

Ha mégis háború lenne ezek a kis ganék inkább elbújdosnának, mint annak idején tették jó páran, a harctéren már úgy gondolom nem a politikai döntésképtelenség hiányában lősz, hanem magadért hogy legyen másnap, azt követő nap.

2013. dec. 25. 14:54
 9/29 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt 56-ban. Ott sem a reguláris hadsereggel harcoltak a Szovjetek hanem az utca emberével, grundról összeszaladt srácokkal. Maguktól mentek és biztos lennének ma is követőik ha a helyzet azt hozná.
2013. dec. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Persze, akkor sem a politikusokért harcoltak, hanem azért hogy a nővérüket ne erőszakolják meg az ellenséges katonák és hogy az apjukat ne hurcolják el szibériába. Kit érdekel ilyenkor a pártpolitika?
2013. dec. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!