Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek az öngyilkosság...

Szerintetek az öngyilkosság gyávaság? Vagy van olyan kilátástalan helyzet, amikor reális?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm öngyilkos lett, és nem értem, miért csinálhatta...
2013. dec. 27. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
hát az igazi öngyilkos,valóban nem szarozik..hanem megteszi,meg nem is gyakori kérdéseken sajnáltatja magát,ám sajnálom a dolgot az ismerősöddel kapcsolatban,mindenki saját maga tudja mennyire nyomorúság az élete,és mikor van módja megtenni,nem mondanám gyávaságnak,viszont a problémákat ez nem oldja meg...de akinek mind1 a dolog,azzal nem lehet mit csinálni,talán jobb is így neki
2013. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem gyávaság,hanem mélysötétség szerelmi bánat,egzisztenciális látszólagos kilátástalanság miatt öngyilkos lenni.
2013. dec. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Szánalmas és gyáva alak aki megteszi. Sosincs olyan helyzet,amikor reális lenne.


Sajnos pár éve nekem is megfordult a fejemben.. Aztán elkezdtem sírni,mert eszembe jutott az az iszonyú fájdalom,amit pl. édesapám érzett volna. Épp ezért nagyon önző lettem volna,ha megteszem... Szerencse hogy nem történt semmi. :)

2013. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
gyáva? :) tudod te mennyi lelki erő kell,hogy véghez is vigye valaki...fogalmad sincs,mit érez az,aki beül egy kádba,majd elvérez...és nem csak sajnáltatja magát,meg végig kürtöli,hogy mentsetek meg,holnap megölöm magam...az tényleg gyáva,és szánalmas alak
2013. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
maxmimálisan egyetértek a 4-essel! szerintem gyávaságnak és önzőségnek nevezni az öngyilkosságot otromba nagy közhely, persze így sokkal egyszerűbb megmagyarázni mint tényleg megérteni az igazi okot.
2013. dec. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
25%

Gyáva tett, amelyhez minden bizonnyal hatalmas bátorság kell.

Három féle ember különböztetnék meg ebben a kontextusban:

1. Aki a kilátástalannak tűnő helyzetben sem gondol ilyesmire. (Szerintem a "legbátrabb")

2. Aki megteszi.

3. Aki gondol rá, de nem meri megtenni. Rosszab esetben csak a környezetét cseszegeti, fenyegeti, zsarolja. (Na ezek az igazán gyáva sz.rházi alakok szerintem)

2013. dec. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gyávaság.... És rengeteg olyan helyzet van amikor reálisnak mondható, pl. ha valaki gyógyíthatatlan beteg és már csak olyan hetek, napok lennének hátra amik nem csak lelki, de erős fizikai fájdalommal is járnának.

Én is gondoltam már rá (szerintem minden ember gondol rá életében legalább egyszer), de átunna egyből az ugrott be, hogy "mit gondolnának a szeretteim?"! Így nem próbálkoztam meg vele.... De ha mondjuk nem lettek volna barátaim, vagy családom, akiknek féltettem az érzéseiket, akkor valószínűleg meg tettem volna.... Egyébként nem mondanám, hogy depressziós vagyok, de életem egy bizonyos pontjától egészen a mai napig mindig amikor jövök haza az egyetemről, vagy megyek a munkába, ahogyan nézem a buszon, villamoson az embereket elszokott fogni egy olyan érzés párpercig-óráig, hogy nincsenek érzelmeim. Teljesen kiégtem lelkileg.... Ilyenkor nem is öngyilkos szeretnék lenni, de ha csak úgy minden következmény nélkül megszűnhetnék megszűnnék. Ez nem tudom mért van, vagy hogy másoknak is szokott e ilyen érzésük lenni, de ezekben a pillanatokban érzem csak át igazán a világ igazi problémáit, ilyenkor érzem, hogy egy senki vagyok, és hogy nem változtathatok semmi igazán lényegesen, hogy sajnos nem olyan embernek születtem aki nagy változásokat hozhat.... Ilyenkor értem meg azokat az embereket akik öngyilkosak lettek, mert mondjuk nem volt elég pénzük, vagy elvesztették az utolsó szerettüket is.

23/f

2013. dec. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!