Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kedvel vagy ugrat a fiú?...

May999 kérdése:

Kedvel vagy ugrat a fiú? (kpop rajongók)

Figyelt kérdés
Nagyjából egy éve elkezdtem beszélgetni egy koreai fiuval az interneten.Én írtam neki elősször de aztán válaszolt nekem. Azt mondta mikor megkérdeztem az első levelemben a facebookjt hogy még nem ismer eléggé ahoz hogy megadja és bocsánatotkért. Itt nagyon mehtetszett. Eleve jól néz ki de ezzel a mondatával valahogy le vett a lábamról.nagyon sokat kell tanulnia mert egyel felettem jár gimiben és ugye koreában hogy tovább tudj tanulni ezt kell tenned. Mindegy 2-3 naponta írt vissza nekem de nem csak egyszerü szavakat egész leveleket akár 2000 szavasakat és ez nekem nagyon tetszett. Telt az idő és egyre hosszabb ideig kellett várnom egy levél megérkezésére.volt amikor 1 hónapig vártam de én persze mikor megkaptam rögtön mindig vissza írtam neki.Eleinte bókolt mondta hogy majd gimi után szeretne eljönni európába és szószerinte ezt mondta:"Te lehetnél majd az utitársam" sőtt mondta hogy nagyon tetszik neki magyarország es majd ide is szivesen jönne és majd én mindent megmutatok neki. Többször említette hogy szép vagyok meg hogy szinte halja a hangomat amikor olvassa a leveleimet és hogy nagyon tetszik neki a stílusom.aztán 3 hónapig nem kaotam levelet de közben bejelölt a facebookján ami nagyon nagy dolog ha őt nézzük.ezzel jelezte hogy nem felejtett el.(jézusom még azt is tudom hogy kik a szülei legjobb batátai éd hogy hol lakik) Aztán kiváncsi voltam és megnéztem az ismerőseit annyi külföldi lányt találtam hogy az csak na.( mondjuk tudom hogy ki az akit még a cserediákságából ismer amarikából) de voltak olyanok akiket tuti hogy csak úgy ismer mint engem.jaj. aztán végre írt boldog voltam.de aztán mégis elszomorodtam mert arról írt hogy megtetszett egy lány neki akiben aztán csalódott. Ezután baromi nagy butaságot csináltam mert azt írtsm neki hogy szerintem a csaj nem nagyot hibázott bocsájcson meg neki stb. És gondoltam èn is elmondom neki a szerelmi bánatomat ( csak kitaláltam) ez után nem írt vissza. Már kb szeptember óta nem tudok róla semmit merz akor írta utoljára és egyben vagy 15.jére hogy nemsokára visszaír.de most kitörölte magát arról az oldalról ahol leveleztúnk. Ez most azt jelenti hogy màr nem akar velem beszélni hiszen mindig mondts hogy ő ott szeretne beszélgetni mert a facebookon csak rövid üzenetekben nincs semmi értelme.Mindig ha meglàtok róla egy videót vagy kèpet elszomorodok. Mit tegyek írjak neki? Mk mkndenben hasonlítunk túl szép lenne hogy igaz legyen mert ó pont olyan fiú mint amikről mindig is álmodtam. Szerintetek csak játszott velem¿ komolyan mindent tudok róla és még a legféltettebb titkait is meg hogy miért szeret focizni. Hogy miért van büntudata mert kiskorában megfürdette a teknős békáját meleg vízben és az szegény meghaltm...stb.mit gondoltok ? Nagyon örúlnèk neki ha valami fiú is meg tudmá nem kigúnyolva hogy szerinte mi van. Légyszives ne legyen senki rasszista aki ide ír vàlaszt.

2014. jan. 1. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak azért írok neked, mert keresőszóra a "Korea" be van állítva, amúgy ilyen ügyekkel nem foglalkoznék.

De leveledből érezni lehet, hogy fiatal tinédzserlány vagy, aki hajlamos teljesen felszökkenni a valóság talajáról.

Az hogy valakivel a világ túlsó végéről levelezel és megírja, hogy bánja, hogy a teknőse miatta kipurcant kb. két ember közötti ismertségi-intimitási 100 pontos skálán mondjuk 3 pont. Amit te nagy ismerkedésnek élsz meg, az valójában csak öncélú irogatás, két idegen ember közötti felszínes kommunikáció. Valójából semmit sem tudsz arról a srácról. Ott kezdődne a dolog, hogy Koreában teljesen máshogy kattog az emberek agya, teljesen máshogy észlelik és interaktálnak a világgal. Egy erősen kollektivista, hierarchia orientált társadalom. Felszínen tudnak persze nyugatiakkal elbeszélgetni, de ő sem érthet meg téged, ahogy te se őt. Ehhez sok-sok éves személyes kapcsolatra lenne szükség. Szóval ne szaladj el a lóval és ne képzelj be olyat ami nincs.

2014. jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsővel egyet értek. Nyisd ki a szemed és a valóvilágban élj.
2014. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm bár ez nem valami jó hír . Azthiszem nektek lesz igazatok. Én még túl fiatal vsgyok és nem értem . De köszönöm hogy foglalkoztatok a kérdésemmel.:)
2014. jan. 2. 09:49
 4/5 anonim válasza:
Az előzőknek sajnos igazuk van. De te is mondtad, hogy fiatal vagy, majd találsz még olyat, aki ugyan úgy tökéletes.
2014. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Talán igazuk van azoknak akik eddig írtak.Nekem is mindig azt mondták h ébredjek fel és ne kergessek megvalósíthatatlan álmokat.Nekem pl volt egy koreai barátom (együtt jártunk). Számomra inkább irritáló volt az elején h ígérgeti h szeretni fog örökre és h amint tud meglátogat, mert kb 13 éves korom óta beszélgetek külföldiekkel és azóta kb a pasik 99%- a azt mondta h szerelmes belém egyből ahogy beszélgetni kezdtünk (webcamot mindig használtam, mert szeretem tudni h tényleg azzal beszélek e mint akinek mondja magát). Szóval úgy voltam vele h nem bántom meg és bele megyek a játékba. Aztán egyszer azt mondta h vesz ki szabadságot és eljön hozzám. És tényleg eljött Seoul-ból öszvisz 4 napra csak h kicsit együtt legyünk. Ez februárhoz történt egy éve, de ő még most is szeret engem. De szakítottam vele mert se nekem se neki nem volt jó ez a távol lét. Azt mondta h fizetné nekem az egyetemet is csak menjek hozzá. És még gyűrűt is kaptam tőle mikor itt volt. De nem fogadnék el ilyesmit senkitől sem és mivel inkább a "középosztályhoz" tartozom és nem a gazdagok közé nem valószínű h az elkövetkezendő 5-6 évben együtt lehetünk mint egy igazi pár. ( Habár ő idősebb "picit" mint én és ezért érettebb is mint a gimis fiúk, de ki tudja? )

Véleményem szerint ha a koreaiak elmondanak magukról részleteket, titkokat, és főleg ha azt mondják h vki tetszik nekik az nagy dolog, hiszen eléggé zárkózottak( a legtöbben).És tapasztalatból beszélek mert rengeteg koreaival volt alkalmam akár évekig levelezni. Az a baj velük, hogy az emberi kapcsolataiknál fontosabb számukra a munka és a karrier.Szóval lehet h azért nem ír mert pl vizsgái vannak vagy ilyesmi (habár már nem tudom h gimiben mikor is van nekik vizsga időszak, majd megkérdezem vmelyik barátom). Én a te helyedben már rég ráírtam volna( nem vagyok egy türelmes típus) és elmondtam volna neki h hogy is érzek ( habár ez a te nyíltságodtól függ h el mered e mondani neki) és kideríteném hogy ő hogy gondolja a dolgokat. Veszteni valód nincs, de ha csak egy barátod akar lenni, akkor megkíméled magad a folytonos szenvedéstől. Eleinte tudom h fájna, de idővel neked lenne könnyebb.

Más részről távkapcsolatot nem kívánom senkinek sem mert kínszenvedés... És abban is biztos vagyok h simán találnál mást is ( akár koreait, akár más országból) aki jobban törődne veled és gyakrabban válaszolna. Lehet h a ritka írással nem az a célja h hanyagoljon, de személy szerint én nem szeretem a felfogásukban h nem a szerelmük az első. Szerintem ha vki szeret vkit nem érdekel h hogy nevelkedett vagy h milyen kultúrális különbségek miatt van ez, de legyen számára a top 3-ban a szerelme mert én nem bírom ha hanyagolnak, de mindenki más.

Ezekkel lebeszélni és rábeszélni sem akarlak semmire, a te döntésed hogy mit teszel, de nekem eddig a nyílt beszéd mindenkivel szemben bevált eddig akármiről is volt szó.

(ha lenne valami gondod vagy csak szeretnéd kiönteni vkinek a lelked, akkor nyugodtan írhatsz. nagyon megértem hogy mit érzel most és mikor én voltam ilyen helyzetben senki sem volt aki meghallgatott volna ... mindenki csak hülyének nézett, pedig jól esett volna ha vkivel meg tudom beszélni. szóval ha szeretnéd akkor beszélhetünk facen, skypeon, emailben vagy akárhol. most végzek gimiben szóval nem hiszem h sok korkülönbség lenne közöttünk)

remélem tudtam segíteni akár egy kicsit is

2014. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!