Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyarok miért ennyire...

A magyarok miért ennyire sértődékenyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre a legtöbb helyen, hogy a magyarok rendkívül érzékenyek, ha a saját országukról van szó. Tudom a történelmi hátterét a magyaroknak, de történelmi háttere sok népnek volt .

Ennek ellenére, azt konstatálom , hogy leginkább a magyarok azok, akik túl forrófejűek és túl elfogultak ahhoz, hogy bármilyen jellegű eszmefuttatást lehetne véghezvinni velük, amennyiben a témában ők is érintve vannak.


2014. jan. 3. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre nem a "sértődékeny" szót használtam volna.
2014. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1- Használj más szót akkor, ez egy nyitott téma.
2014. jan. 3. 12:39
 3/5 Inverz Tűz ***** válasza:

Mert hiányzik a szeretet, az egymás iránti tisztelet. Egy átlagos magyar ember az jószívű, segítőkész, mindenkihez barátian áll hozzá. De ha átverik, akkor nagyon nehezen van megbocsátás és felejtés.

Kicsit naívak, könnyen megvezethetőek vagyunk, de általában hamar rájövünk a kihasználásra.

Régen is, de mind a mai napig jellemző az, hogy mindig nyugatra néztünk, hogy ott milyen jó, onnan várjuk a segítséget, meg ott mindenki rendes. Ehhez képest uralkodnak az érdekek és több szennyet kaptunk külföldről mint jó dolgot. Ezt nem kellett volna befogadnunk, de ilyenek vagyunk, hiszékenyek, vágyakozók.


Tagadhatatlanul az is igaz, hogy elég sok a megosztó személyiségű ember itthon. Tehát aki direkt elárulja, keresztbe tesz a másik embernek a kapzsisága miatt, vagy éppen pont egy külföldi érdekeltség miatt.


Ha mindenki a közös jövőt építené és nem a saját jövőjét, akkor az emberek jobban tudnának örülni a másik ember örömének is, nem pedig irigykedve tekintenének rá. Akinek pedig elért valamit arra törekedne, hogy a körülötte lévőket is felhozza a saját szintjére. Ehelyett inkább a lehúzás, eltaposás megy. Nagyon érdekes lenne kutatni, hogy mi lehet ennek a gyökere, mert szerintem valami oka biztosan van, hogy ilyenek itt az emberek, meg az hogy annyi szomorú ember él itthon. A megoldást az első mondatom tartalmazza. Csak nyilván ennek a gondolkodásnak tömegesen kellene megtörténnie.

2014. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Èn nem vagyok az :D
2014. jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az vagyok :D
2014. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!