Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarok, végig halgattok?

Magyarok, végig halgattok?

Figyelt kérdés
Képzeljétek magatokat az én helyemben: tegyük fel, az 1%-ék hoz tartozol, normális, becsületes vagy, elítéled a saját fajtádat/szényenled, életedbe nem loptál nem kötöttél bele senkibe. Dolgoznál de nem találsz munkát, ha mégis rövid távú, mert te leszel az első akit elbocsájtanak, ha nincs munkaerőre szügség, vagy jönnek újak. Szereted a Magyarokat becsülöd őket, de őnekik mindig is csak egy cigány leszel, akit jól tart a kormány, akiben nem bíznak. Ha szépruhában jársz, vagy megeszel egy hamburgert, vagy csak bebész vásárolni valahová mindig úgynéznek rád mintha a segényből vennéd, Holodd megdolgoztál érte. És a közösségbe hátat fordítanának neked, rádsem néznének! Ha kiírod, ide gyk-re a panaszod mindjárt le cigányoznak, és jönnek az érveikkel, holott ez nem is a te hibád. És tudod magadról hogy NEM VAGY BŰNÖZŐ! Nektek nem esne xarul ?
2013. aug. 24. 02:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire zavar, ne figyelj rájuk. Nehogy már olyan ember véleménye érdekeljen, akit nem is ismersz és ő se téged. Azoknak a véleménye számítson, akik ismernek, és tudják, hogy meg lehet bízni benned, dolgozol és nem segélyekből élsz. Ha valakinek ezzel problémája van, az az ő baja, nem a tied.
2013. aug. 24. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hogy lásd, nem csak embereket általánosítanak:

van egy yorkshire terrierem (kis 2 kilós zsebkutya). a 90%-uk idegroncs, ugatnak, pörögnek forognak, egyáltalán nem tudnak viselkedni, de az én kutyám tök normális, mégse engedik a többi kutyát a közelébe, mert azt hiszik hogy elkezd hisztériázni. Érted a lényeget, általánosítanak, és előre eldöntik magukban, hogy az én kutyám is olyan, mint amilyennek megismerték ennek a fajtának a 90%-át, és erről se én, se a kutyám nem tehet, lehet szegény akármilyen jól nevelt és okos, ezt csak az fogja megtudni, akiben nincs előítélet, és megismerkedik vele, játszik vele, szóval barátságosan közelít.

Na mindegy, ez csak egy kis kitérő volt, hogy értsd, sajnos az emberek mindig általánosítanak, bármiről legyen szó. Bemész mondjuk a Tesco-ba, vannak ezek a Tesco gazdaságos kaják, és már előre azt hiszed, hogy azok sz@rok, mert annyiszor hallod a TV-ben meg ismerősöktől. Szóval meg se kóstolod, pedig lehet hogy van köztük finom is.

Ha úgy nézed, az előítéletek azért születtek, hogy megkíméljék az embereket a csalódásoktól, mert ha sok ember mondja valamire, hogy jó vagy rossz, akkor meg lehet előzni, hogy te is belebukj ugyanabba. Én emberekkel nem szoktam általánosítani, mert minden ember más, mindenki egyedi, nem egy Tesco sorban legyártott narancslé, hogy előre tudd, h az milyen lesz. Addig nem ítélhetsz meg egy embert, ameddig meg nem ismerted.

2013. aug. 24. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. Én félcigány létemre csak előnyös megkülönböztetéssel találkoztam, és a legtöbb ember akit megismerek már azért kezd el tisztelni, mert cigány létemre művelt, értelmes és tisztességes vagyok. A helyi skinhead bandával sem volt soha gondom, egyszer még tisztelegtek is nekem :D.

A munkahelyeken meg ne csodálkozz, ha hátrányosan megkülönböztetnek. Mivel az eddigi roma dolgozói valószínűleg loptak bentről és alig dolgoztak, ezért nem vesz fel szívesen roma munkást, mert 99% az esély, hogy ilyen lesz.

Az utcán sose néznek meg a magyarok, de arra jópár alkalommal volt példa, hogy egy többtagú cigánybanda leállt velem kötöszködni, mert ápoltan voltam felöltözve, meg az órámat is akarták már levenni rólam. Amikor a cigány haverjaimmal veszekszek, szinte minden második szavuk a "büdösgádzsó", de magyarok még sosem cigányoztak le, és ha mégis, bocsánatot kértek.

Próbálj pozitívan állni a dolgokhoz, viselkedj úgy, hogy ne lássák rajtad hogy cigány vagy, hiszen a legtöbb ember jobban hisz a belsőnek, mint a külsőnek, legalábbis én így tapasztalom.

2013. aug. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként belém is kötöttek már cigányok, hiába cigány vagyok én is. Magyar még belém sem.kötött. Szerintem a lábuk nyomába nem nem érhetnek cigányok a magyarokhoz, hiába sok a roma gyülőlő de mégis ha megismer valamelyik közülűk és látja hogy rendes vagy, akkor elfogadnak (nálam ez a tapasztalat) de a cigányok szinte már azért belém kötöttek, és megis vertek mert nem oda valósi voltam (pedig nem vagyok valami fehér) befejeztem a cigányokkal a kapcsolatot végleg.
2013. aug. 24. 04:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Nos, én személy szerint előítéletes vagyok a cigányokkal szemben, de ez nem véletlenül van. Eddig egyetlen egy pozitív tapasztalatom nem volt velük, csak negatív. Bántottak már, löködtek, kötöttek belém, beszólogattak, szóval sok volt.


Emiatt már ha az utcán több cigányt meglátok együtt sétálni, akkor átmegyek a túloldalra, ha tehetem, mert inkább nem kockáztatok.


Ettől függetlenül nem kívánom a halálukat vagy hasonló és elismerném, ha találkoznék egy értelmessel, de ez még sosem történt meg.


19/L

2013. aug. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én sem bírom a cigányokat, de ha ápoltnak látom és némi észt is feltételezhetek, akkor inkább elismerően nézek rá tovább, mert képes volt beilleszkedni. Viszont ha sötétnek látom, akkor nincs semmi gát, úgy érzem ha valami olyat tesz ami nem tetszik nekem, akkor beszólhatok neki és be is szoktam, pedig lány vagyok. Szerintem értelmes emberek nem kizárólag bőrszín alapján ítélnek, óvatosabbak lehetnek először, amíg felmérik, hogy te miféle vagy, de ha normális embernek jössz le nekik, akkor nem hiszem, hogy csak azért bántanának, mert cigány vagy. Egy ostoba ember viszont kiszámíthatatlan, az el tudom képzelni, hogy egyszerűen gondolkodik, aki cigány az szemét és kész
2013. aug. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De.
2013. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Neked ez a bajod, másnak meg más. Én nem vagyok cigány, mégis kivet a társadalom, mert képtelen vagyok részt venni ebben a hazug világban. Benne élek, mert muszáj. Végzem a dolgomat és imádkozom, hogy minél többen nyissák ki a szemüket. A magyar társadalom halmozottan hátrányos helyzetű, akárcsak a cigányok. Előítélettel élnek, nem akarnak felébredni, mert kényelmes aludni, mert fáj az igazság, ezért észre sem akarják venni. Aki pedig igen, azt lenézik, hülyének nézik. De már nem sokáig. A lényeg, hogy a tetteid és gondolataid alapján dől el a sorsod. Ezek az emberi előítéletek nem számítanak. Ezek csak visszafelé sülnek el és az ítélkezőnek okoznak majd néhány kellemetlen pillanatot. Éppen ezért az ő dolguk.
2013. aug. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Biztos sz..rul esne.


Én alapjáraton tartok tőlük,feszélyesznek,de csak attól a kalibertől,aki fiatalabb,gyúrós,nagyszájú. stb. Inkább átmegyek a túloldalra olyankor. Csak azért van amúgy,mert már raboltak ki.

De!!!! Tudom,hogy vannak normálisok is,akik dolgoznak,van,hogy többet,mint a nem cigányok.

2013. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy engem is többször bántottak cigányok így ha tehetem távol tartom magam tőlük. EZért vagyok bizalmatlan minden cigánnyal.


20.án a szomszéd városba voltam akkor is belém kötött egy cigány ember úgy zavarták már el...

18l

2013. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!