Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki 30 éves korára nem ér el...

Aki 30 éves korára nem ér el valamit, az már sosem fog?

Figyelt kérdés
Valahol mondták. Gondolom, elsősorban az anyagi javakra értették, hogy ennyi idős korára legyen saját háza, családja az embernek. De kérdés: ez tényleg igaz volna, vagy hülyeség?

2014. jan. 5. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Még pár éve az volt a "divat", hogy az emberek már a 20as éveik elején családot alapítottak, manapság ez már inkább 30 körülre csúszott, azzal még nem vagy elkésve szerintem. De az elvárható, hogy egy bizonyos szintű anyagi hátteret már tudj biztosítani, főleg ha csak magadat veszed számításba, már ennyi idősen.
2014. jan. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én nem magamról beszéltem. Azt hiszem, valami politikus mondta, de talán ez nem is lényeges. viszont én sok helyen látom,hogy 30 évesen nemhogy háza, de munkája sincs az embernek, örül,hogy van mit ennie.
2014. jan. 5. 12:12
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Hát Magyarországon az, hogy saját házad legyen, főleg a semmiből ahhoz kisebb csoda szükséges. Én inkább úgy érettem, hogy ne egy a szülein élősködő munkanélküli ember legyen, aki aztse tudja mit kezdjen magával.
2014. jan. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Hát remélem, hogy nem így van!


Elég elkeserítő lenne, mert én már 28 éves vagyok, és sehol sem tartok még... :(

2014. jan. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Ekkora hülyeséget csak egy politikus mondhatott.Ha annak idején a munkahelyem megszűnése után és a véletlenek szerencsés sorozatának köszönhetően nem a kereskedelemre váltok vállalkozóként,hanem mondjuk keresek egy másik gyárat ahol tovább dolgozom alkalmazott műszerészként még ma 50évesen se lenne szerintem saját házam.Sajnos én azt látom,hogy most a pénz számít minden területen,főleg a fiatalok értékrendje alakult át.Első a pénz,aztán ki tudja hányadik a sorba a valódi emberi érték,elég ha az ember nézi a Tv-t,abban is ezt hirdetik.
2014. jan. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Sokan vannak így, akiknek ennyi idősen még kilátásban sincs sem a karrier, sem a saját család...és nem kell ehhez lúzernek lenni.
2014. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én 25 vagyok, nincs diplomám csak egy okj-s végzettségem, nagyjából 2,5 éve van stabil munkahelyem, emellett egy kisebb mellékállásom is, még otthon élek, de jóformán szüleim vanak rám szorulva és nem fordítva. Van kocsim és megtakarításom is, de én ezt is kevésnek érzem.
2014. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Sokan vannak így, akiknek ennyi idősen még kilátásban sincs sem a karrier, sem a saját család...és nem kell ehhez lúzernek lenni.


Na pontosan ez az! Egy csomó tehetséges, ügyes embernek nincs munkája, nemhogy egy lakás törlesztőrészleteit nem tudja fizetni, de örül, ha rezsire meg kajára elég, amit feketézésből összeszed.


Úgyhogy ez a mondat, amit ez a politikus mondott (nem tudom már, melyik mondta) nagyon durva és felháborító, nem?


Habár már azt is megkaptuk, hogy ha nem tetszik, el lehet innen menni..megint teljesen mindegy, hogy kinek a szájából jött ez a mondat, de ez is durva. Közben meg fel vannak háborodva, hogy sok fiatal akár már középiskola után lelécel az országból.


Nincs ebben egy kis ellentmondás?

2014. jan. 5. 12:57
 9/14 A kérdező kommentje:
Amúgy hogy látjátok: Magyarországon lehet még esély arra, hogy ez a helyzet változzon, vagy végképp süllyesztőbe került az ország? Mert az nem nagyon nevezhető sikernek, ami az utóbbi években zajlik itt (és most politikai pártoktól teljesen függetlenül, úgymond sima polgárként hogyan látjátok?).
2014. jan. 5. 13:00
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát, én ahogy elnézem, kb 25 leszek mire egyetemen végzek, és ha szakmámhoz illő munkát találnék, abból tuti nem gazdagodok meg 5 év alatt, bár azért alap szinten el tudnám magam tartani.


Olyan szempontból lehet benne valami, hogy az emberek fiatalabb korban fogékonyabbak a tanulásra, új dolgokra, de van aki 30-40 évesen vág bele valamibe és felépít egy teljesen új életet. Szép dolog ez hogy saját ház, család, csakhogy nem mindenkinek tudnak besegíteni a szülei, ha valaki mondjuk 20 évesen el kell menjen minimálbérből dolgozni, és albérletben lakni, akkor az az életben nem fog milliókat megtakarítani saját lakásra.


Meg ez a politikus mondta dolog is olyan, hogy Magyarországon a politikus bármit mondhat, mondhatja hogy hülye vagy, mondhatja hogy mind a 10 millióan azok vagytok, mondhatja hogy ha nem tetszik el lehet menni, mert úgy sem lesz retorziója, ő vígan megél az adófizetők pénzén.

2014. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!