Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Munkanélküli FIATALOK, mivel...

Munkanélküli FIATALOK, mivel ütitek el a sok szabadidőtöket otthon (vagy máshol)?

Figyelt kérdés

Én már sajnos jó ideje munkanélküli vagyok és hiába próbálkozom nincs semmi kilátásban. De most nem is erről akarok beszélni, hanem az érdekel, hogy sorstársaim mit csinálnak otthon, esetleg egyedül egész nap?

Mert biztos, hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben.


Én egyedül vagyok itthon, mert szerencsére a család többi tagjának van munkája. Természetesen főzni, sütni szoktam, takarítani és egyéb házimunkákat elvégzem, de mivel nem nagy a család nem kell mindennap órákat tölteni a konyhában, nem is koszolunk.

Szoktam a hobbimmal foglalkozni, olvasni, írogatni, angolt tanulni, gépezni, játszani, tévézni, boltba menni, biciklizni. De itt kb. ki is fújt. Nem tudok mit csinálni, pénzem meg mindennap eljárni valahova nincsen meg nem is lenne kivel. A hétvégék számítanak felüdülésnek, amikor a párommal találkozom. Ő is dolgozik szerencsére.


Szóval hasonló helyzetben lévő fiatalok válaszát várom, hátha még össze is tudnék valakivel barátkozni, sosem lehet tudni :) De legalább egy-két tanács, hobbiötlet jól jönne. :)


Olyanok ne válaszoljanak, akiknek gyerekük van, mert az egy teljesen más élet szerintem, akkor van aki lefoglaljon 0-24-ig.


24/N



2014. jan. 7. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
a munkanélküli haverommal játszok neten
2014. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Fiatal lány vagy, mint írtad, nyelvet tanulsz, járatos vagy a házimunkában és a főzésben, miért nem mész ki külföldre au pairnek? Nagyon jó lehetőség, tapasztalatot szerezhetsz, világot láthatsz, más kultúrákat megismerhetsz. Én voltam, szerintem megéri, és addig menj, amíg fiatal vagy, később már nem lesz lehetőséged ilyen munkára!

[link]

2014. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
boltba menni érdekes van eszed,meg mindenki dolgozik körülötted....
2014. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

* boltba menni érdekes van eszed,meg mindenki dolgozik körülötted....


Imádom az ilyen beszólogatókat. Gondoltam, hogy felesleges ide kiírni bármit is. Csak úgy elmondom, hogy nem "shoppingolni" járok rucikat meg kozmetikai cuccokat plázákban (ha veszek félévente egy ruhát azt is turkálóban pár száz forintért..) hanem például apámnak veszek kenyeret, meg az ebédhez és vacsorához hozzávalókat, mert bizony maguktól nem készülnek el... Apu a főkereső és vele szoktam minden kiadást megbeszélni, megkér, hogy mit vegyek, mert ő nem tudna boltba menni este 8-kor amikor hazaér a munkából fáradtan..

Világos most már? Először kérdezz, utána ócsárolj!!!!!

2014. jan. 7. 22:01
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező! Tetszik a stílusod :) :-P
2014. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvasni, játszani, angolt tanulni, fényképezgetni, nagyokat sétálni, barátokkal, rokonokkal jókat beszélgetni, hülyülni. Télen ez a jellemzőbb, mivel kint ilyenkor nem sok mindent lehet csinálni. Alig várom már a jó időt, hogy kint lehessen ezt azt csinálgatni. Nagy családi házban lakok a szüleimmel, melyhez nagy udvar és kert tartozik. Szeretem karban tartani, és a virágoskertben szórakozni. Lassan olyan, mintha erdőben élnénk....:)

Kisebb házi munkákat, számlákat, boltba járást is én végzem. Tavasszal jönnek haza a német nyugdíjas szomszédaim , majd hozzájuk járok ezt azt segíteni, amiben csak lehet. Az asszony nem nagyon beszél magyarul, én meg németül. Remek alkalom lesz egy kis nyelvtanulásra.

Szüleim is belátták, hogy alig van munkahely, nehéz elhelyezkedni. Evvel már nem szekálnak, de azért remélem, hogy nem maradok életem végéig munkanélküli. :)24F

2014. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kondizok heti 3x, meg netezek, ezekkel lefoglalom magam

21/F

2014. jan. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%
Folyamatosan próbálkozni kell, másképp soha nem lesz munkahelyetek. Ne várjátok a sült galambot...
2014. jan. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8/8 nak válaszolnám. Három gyermekem van. Az egyiknek nagyon bejött a munkahely,a kisebbik még tanul.de Ő sem talál mellékállást,nyáron sem. A legnagyobb meg saját szakmája és érettségi mellett már több szakmát elvégzett amit a Munkanélküli Intézet ajánlott! Ezek is csak azért vannak,hogy az állam bácsinak legyen valami felmutatni valója és keressen sokat az aki ilyen dologgal foglalkozik. A munkanélküli gyermekem nem számoltuk, hogy hány és rengeteg helyre beadta a jelentkezési lapot még csak válaszra sem méltatnak. Úgy hogy aki az ilyen válaszokat adja az elmehet a... tudja hova!!! Igaz vannak akik nem szeretnek dolgozni,de kérem ne általánosítsunk és pláne ne bántsunk meg olyan embereket akik sajnos nem találnak munkahelyet!

Megértem némelyik kicsi munkáltatót is.Annyira sok az adó,hogy képtelenek befizetni.Meg kelleme nézni,hogy hány cég és kis magánvállalkozó megy hetente csődbe! Megölik az adóval. Mi is szerettünk volna vállalkozást indítani de annyi a költség /kiszámoltuk/ nem is tudnánk fizetni!

Külföldre meg nem mehet mindenki,valakinek itthon is kell lenni.

2014. jan. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Végignézem az álláshirdetéseket, tanulok, olvasok, játszom. Néha becsúszik 1-2 vendék, azzal elmegy 2-3 óra. Meg amit a sors előír, azt teszem.
2014. jan. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!