Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent az ha valaki azt...

Mit jelent az ha valaki azt mondja h nem áll módjában valamit megtenni?

Figyelt kérdés
Nem tudja megtenni, nem akarja, vagy mit jelent az hogy valamire nincs mód?
2014. jan. 8. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Jelentheti azt is, hogy nem akarja, személy szerint neki hátrányos lenne, de ugyanígy fejezik ki sokszor szabatosan azt is, hogy nem képes rá X okból (mert kötve van a keze, nincs rá lehetősége), így mindkettőt jelentheti, személy- és helyzetfüggő. De általánosságban szerintem inkább az utóbbi.
2014. jan. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetek többségében azt, hogy bár valószínűleg megtenné, de valamiért nem tudja megtenni, "nincs rá lehetősége", így fordítanám. Pl. nincs hozzá meg mindene, mondjuk nincs rá pénze. Vagy ami valószínűbb, nem ő dönti ez az adott dolgot, máson/másokon múlik, akiket ő nem befolyásolhat.
2014. jan. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Rajta kívülálló okok miatt nem teheti meg és nem akarja kifejteni, mert nem akar elfogult lenni és nem akar senkit megbántani. Én is ezt szoktam mondani, de olyan esetekben, amikor "nagyon szorít a fűző".
2014. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a sok hasznos választ! :)

Azért kérdeztem egyébként mert nem tudtam ill. nem mertem használni idáig ezt a kifejezést, mert nekem olyan erősnek tűnik, és sokáig azt hittem h azt jelenti h nem akar vmit az illető megtenni. Köszönöm még egyszer! :)

2014. jan. 8. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!