Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem probléma ha a...

Miért nem probléma ha a férfit különböztetik meg hátrányosan, és miért akkora bűn ha a nővel történik ilyen?

Figyelt kérdés

pl.: ha gyermek elhelyezésről van szó többségben az anyának ítélik meg a gyereket, és ez senkit sem zavar, hogy a férfi csak a neme miatt van hátrányos helyzetben.

ha viszont egy munkahelyre nem vesznek fel egy nőt (mert gyenge, mert a nők egyszerűen sz@r vezető, vagy mert szül és úgy kell fizetést adni neki hogy közben nem is dolgozik(szóval a szülés itt hátrány a gyermekelhelyezésnél előny, de ez ellen törvényeket hoztak) stb) akkor már hozzák a különböző törvényeket hogy X% nőt kell felvenni meg büntetik a munkáltatót....



2014. jan. 9. 22:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
A gyerekelhelyezési dologban én egyet értek azzal, hogy az anyához kell kerülnie a gyereknek. Szerintem fontosabb az anya szerepe, mint az apáé, ha erről van szó. Persze vannak kivételek, de az ritka, legalábbis szerintem és azt had tegyem hozzá, hogy férfiként mondom ezt.
2014. jan. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Azért a gyerekelhelyezésnél megnézik először, hogy kinél van jobb helyen a gyerek. És bizony ilyen nagy arányban az anyánál. Mert a többnyire a nők erre születnek (anyai ösztön), tehát nem a neme miatt van megkülönböztetve, hanem mert jobb helyen van az anyjánál a gyermek és kész.

Meg képzeld el, hogy egy egész nemet nyomtak el évezredeken keresztül, naná, hogy érzékenyen érinti ez még most is a nőket.

Az meg hogy hoznak pár törvényt, még semmit nem old meg. Azt nyugodtan meg lehet kerülni, satöbbi. Embert ölni is tilos, de ha valaki le akar lőni, akkor hiába a törvény, nem áll oda közéd meg a potenciális gyilkos közé.

2014. jan. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1

egy átlag nő képtelen a fiúbúl férfit nevelni, így vagy saját magát neveli azzá, ami hidd el nekem hogy nagyon nem egyszerű, vagy egy önbizalom hiányos lúzer lesz, de ez senkit sem érdekel mert az a tudat van meg hogy a nők kedvesebbek/gondoskodóbbak csak egy fiúnak meg kell mondani a frankót, be kell dobni a mély vízbe, aminek egy nő pont az ellentété műveli így nincs fejlődés max minimális és az sem feltétlenül jó irányban

2014. jan. 9. 23:53
 4/12 anonim ***** válasza:
pl egyformán jó a két szülő, és akkor nem szakítják ki a gyereket az addig megszokott környezetéből.
2014. jan. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

*ha az apa költözik,azt kihagytam

am nemtom én ezeket

2014. jan. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

2

csak azt lehet elnyomni aki hagyja, ezt mindenki személyesen nemtől függetlenül megtapasztalhatja, az hogy egyetlen nő sem volt képes ez ellen tenni évezredeken keresztűl az nem a mi hibánk (de legfőképpen nem a mai férfiaké)


"Mert a többnyire a nők erre születnek (anyai ösztön), tehát nem a neme miatt van megkülönböztetve, hanem mert jobb helyen van az anyjánál a gyermek és kész."


A férfi meg arra születik hogy domináns legyen, vezető, ezt mégis mindenki lesz@rja. Mert "egyenlő" jogok kellenek, ami azt jelenti hogy férfiellenes törvényeket kell hozni.

2014. jan. 10. 00:00
 7/12 A kérdező kommentje:

5

és ha a nő költözik??

egyik régi haverom szülei mikor még elváltak egy nagy kertes házban laktak, apjának saját boltja volt, anyja egy panelba költözött el és a bíróság mégis az anyának ítélte a gyereket

2014. jan. 10. 00:03
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Egy birosagi statisztika alapjan amikor mind a ket fel kuzd a gyerekert, ott felefele aranyban kapjak meg a szulok, a piciket inkabb az anyak,nagyobbaknal -foleg ha fiuk is - inkabb az apak.

Csak persze sok ferfi nem kuzd, vagy mert azt hiszi nincs eselye, vagy mert tudja, hogy egyszerubb kethetente hetvegen jopofizni, mint a gyerekeket folyamatosan ellatni,munkahelyrol ertuk rohanni a csajozas meg pihenes helyett. Sok ferfi a hazassag es egyutteles alatt sem foglalkozik a gyerekekkel, az en volt ferjem is csak tiszta ruhaert, kajalni meg gepezni jart haza, a gyerekekkel valo foglalkozas kimerult abban, hogy apuka lovoldozte az ellenseget a gyerekek meg ket oldalrol neztek. Az oviban megkerdeztek tole,hogy jar-e a lanyunk uszni es nem tudta. Megis valaskor mit akarta volna a gyereket?


(tudom milyen kerdesek jonnek: miert szultem neki?mert elotte nem ilyen volt, a masodik gyerek utan unta az apukaszerepet. Miert nem hagytam pihenni a draga dolgozo embert munka utan, a penze meg jovolt? mert enmeg dolgozo anya voltam,aki haromszor annyit keresett mint o,

2014. jan. 10. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

az előítéletek miatt.


nyugaton már vannak olyan csoportok, amik a férfiak jogaiért állnak össze, vannak tanulmányok, amik bebizonyítják hogy ma nőnek lenni sokkal jobb mint férfinak, de itt senkit sem érdekel. mi még ott tartunk hogy női kvóta, minden férfi erőszakos, minden férfi korrupt, minden nő kedves, szorgos és szereti a gyerekeket, blabla.


bár én úy gondolom, hogy ez igenis a mai férfiak felelőssége, hogy változzon, a nők nem fognak kiállni a jogainkért. de ma már nincs is sok igazi férfi, szinte senkit sem érdekel a dolog. rég nicnsenek hiteles szülők sem, vagy bármilyen emberek, akik példát tudnának mutatni.

2014. jan. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez egy kiforgatott kérdés. A férfiak azért nem jók apának és azért nem hozzájuk kerül általában a gyerek, mert nem tudnak vele bánni és nincs kedvül elég energiát beletenni abba, hogy foglalkozzanak is vele. Ennyi a történet. A nőket meg azért éri ennyi előítélet, mert az ember az a fajta, aki belerúg és kihasználja a másikat, jelen esetben a férfiak a nőket. Meg olyan kicsinyes a férfiak fajtája, hogy nem bírják elviselni, ha egy nő a főnökük, ezért mindenféle fasságot kitalálnak, hogy miért rossz vezető, amikor tökre nem így van. Nekem is volt női főnököm és korrekt volt és nagyon jó vezető.
2014. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!