Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek igazam van?

Szerintetek igazam van?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni a "mesét", remélem elég érthető lesz.


Szóval, kb. fél éve költöztem az új albérletbe, egy szobát bérelek. A lakótársam közel 40 éves hölgy, sgy vidéki városból származunk, tehát van közös téma, pedig azelőtt egymás létezéséről sem tudtunk. Kivételesen jól kijövünk egymással, mivel több lakótársam is volt, senkivel sem volt ilyen jó kapcsolatom. Rugalmas, alkalmazkodik, bármiről lehet vele beszélni. Csak egy dolog kivétel valahogy: a lakbér. Ezt a lakást ő is bérli, immáron 10 éve, tehát rutinos ügyintéző, és nem én vagyok az első lakótársa. Elég nehezen jutottam el idáig, hogy szobát béreljek, mert a tavalyi nyaram nagyon nehéz volt, de ez egy másik történet. Kaució nem volt (ami nagyon ritka), és szerződés sincs, ami lehet, hogy hiba volt a részemről, de lehet, hogy nem. Időközben azért feltűntek dolgok elég hamar, és mikor rákérdeztem, kitalált valami mesét, hogy lecsitítson, meg hát miért is akarjak kíváncsiskodni, ha nem akar beavatni? Ehhez mindenkinek joga van. Tehát, amik feltűntek: amióta itt lakom, én még egyszer sem láttam elmenni dolgozni. Mindennap délig alszik, és az a legnagyobb fáradtsága, ha levest főz magának. A vért izzadt pénzemet ő kezeli, semmilyen számlát nem láttam eddig. Egyszer még a nyáron adtam neki lakbért, másnap elment vásárolni. Nem is ezzel van a baj, nincs ebben összefüggés, kivéve, ha megmutatja a blokkot, amin fel volt tüntetve az a címlet, amit előző nap adtam neki LAKBÉRRE. Kicsit túl nagy véletlen szerintem .... Amikor megláttam ezt, majdnem megállt bennem az ütő. Nem szóltam semmit, mert mi van, ha nincs igazam, és csak felesleges feszültség alakul ki? A másik, amikor egy hónappal később haza jött egy barátnőjével. Elég hangosan beszélgettek, tehát akaratlanul is meghallottam egy párbeszédet, amihez nincs közöm. Az hangzott el, hogy lakótársam nem fizet annyit mint én. A dolog bicskanyitogatója, hogy nem ebben egyeztünk meg. Nekem költözésemkor azt mondta, hogy egyenlő a lakbérfizetés. Én heti 60 órában trógerolok hihetetlen stresszben, hogy életben maradjak, semmire nincs időm. Még aludni sem. Ő meg kényelmesen elpolitizál itthon, amikor szólnak a hírek a rádióban, nekem pedig panaszkodik az emberi sunyiságról, és mindenki lusta dolgozni ........ na, no comment. Taktikusan nem avat be belső dolgokba, vagyis nem ismerem a fogyasztást, egy csekket nem láttam eddig. Azt mondta, a lakástulajdonos kezel minden sárga csekket. Megjegyzem; amikor december elején bekapcsolta a fűtést nálam, direkt megkérdeztem, hogy lesz-e nekem ebből többletköltség, azt mondta, hogy nem. Tehát mégis csak tudja, hogy mi mennyibe kerül. Kérdés: honnan van pénze alap megélhetésre, ha nem dolgozik? Honnan van arra pénze, az IKEA-ból vásároljon? Honnan van arra pénze, hogy minden hónapban elutazzon vidékre? Alapvetően nincs közöm hozzá, és nem is érdekelne, de mivel nem tudom, a pénzem merre kolbászol és ő csak lógatja a lábát mint egy nyugdíjas, és láthatólag én fizetem az ő fogyasztását, még szép, hogy van közöm hozzá! Két hónapja tettem kísérletet arra, hogy ezt megbeszéljük (mivel már nem bírtam idegekkel, hogy érdekes módon mindig akkor van pénze, amikor kifizetem a lakbért), csak sértődés lett belőle, hogy megvádoltam ......... Ne gondoljam, hogy ingyen lakik itt. Hát most már nem is, mert saját bevételnek tekinti a pénzemet, mintha egyedül lakna. Sokszor panaszkodok neki a munkahelyi feszültségemről, és ő annyira szeret tanácsokkal ellátni, hogy mit csináljak másképpen, és annyira szeret nekem munkakeresésben segíteni .... (WTF?!) És saját maga részére miért nem ennyire aktív?! Miért engem rugdos állandóan, hogy legyen pénz a konyhaasztalon?! Ki ő nekem, hogy eltartsam?!



Kérdés: szerintetek mit kezdjek ezzel? Nincs módom csak úgy elköltözni. Egyébként nem fair, hogy visszaél azzal, hogy itt ő van itthon és úgy irányítja a pénzemet, ahogy tetszik.


Kettő dolgot nem bírok egyébként sem; 1.) amikor megpróbálnak hülyének nézni, és azt hiszik ezt eljátszhatják velem életem végéig anélkül, hogy észrevenném. 2.) Amikor szórakoznak a pénzemmel. Ha jogtalanul elveszik tőlem és/vagy jogtalanul nem adják meg nekem, amiért megdolgoztam.



Bocsi, ez hosszú lett. És szerintem igenis jogosan dühöngök.


2014. jan. 13. 15:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja, azt kifelejtettem, hogy személyes sértésnek veszi a bizalmatlanságomat, de ő bezzeg nem avat be, hogy mit csinál a pénzemmel és miből tartja el magát, mert úgy gondolja nem ad okot támadásra. És miből gondolja, hogy nem veszem észre, hogy egésznap itthon van? Hány tízezer forinttal lopott meg engem, amit elhallgat?! Ezt a pénzt én is el tudnám tapsolni!


Mesélte nekem, hogy az előző lakótársa be akarta verni az orrát. Na, vajon miért? .... Otthon senki nem mondta neki, hogy más pénzével nem szórakozunk? Pont azért dühítő, mert nem néztem ki belőle!

2014. jan. 13. 16:09
 2/14 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha nem fizetsz jelentősen többet, mint az előző helyeden, ha beköltözésedkor reálisnak találtad és elfogadtad az összeget, amit most fizetsz, akkor mi a bűbánatért vergődsz most azon, hogy miből él a másik nő?! Tiszta paranoiás vagy, nincs igazad. Ha meg ennyire rágja a dolog az elmédet, akkor költözz el, bár ott is ugyanennyit fogsz fizetni, meg lehet problémás lesz az új lakótársad, de legalább az illető eljár dolgozni mint te, ami neked láthatóan elsődleges szempont.
2014. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem értem. Mennyit fizetsz? Az összes pénzed odaadod neki? Mert akkor elég balek vagy.
2014. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Valahogy nem értem (lehet hogy csak én). Akkor most ennek a nőnek adod oda a pénzt, hogy adja oda a lakbért a főbérlőnek? Vagy hogy?
2014. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
.
2014. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Első: igen, beleegyeztem. De abba nem, hogy a tudtom nélkül eltartok egy idegen embert. Te sem fogadnád kitűnő örömmel, ha kiderülne, hogy hónapok óta manipulálják a pénzedet. Ahogy írtam, nem áll módomban elköltözni. És még egyszer írom (mert látom, ez elkerülte a figyelmedet), engem alapból nem érdekel a pénztárcája, és hogy dolgozik vagy nem. Hanem az, hogy ne én fizessek mindent, de azért szívesen megmondja mikor vegyem levegőt.


Második: nem adom oda az összes pénzem! Na még csak az kéne! 40ezer forintot fizetek, ebben minden benne van (állítólag). Ha egyenlő részben fizetnénk, akkor nem tűnne soknak, de mivel úgy néz ki, hogy az ő fogyasztását is én fizetem, ezzel az erővel egyedül is lakhatnék.


Hármas: állítólag úgy van, hogy neki odaadom a pénzem, ő valamikor találkozik a tulajdonossal nyilvános helyen, akit még sosem láttam, és a lakótársam kijelentette, bogy nem is fogom.

2014. jan. 13. 17:05
 7/14 A kérdező kommentje:
Négyes: nagyon hasznos és tartalmas volt a kommented, köszönöm! :))))))
2014. jan. 13. 17:09
 8/14 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, szerintem elszámoltad magad egy picit amikor reagáltál a válaszokra :)

Ezek alapján biztos, hogy a lakótársad átver téged. Mert akkor ilyen szinten bármennyit kérhet tőled lakbér címén. Lehet, hogy két személynek 40 rugó a lakbér, te befizetsz 30-at a lakótársad meg 10-et és máris jól járt vele.

Az is lehet, hogy az egészet te fizeted kettőtök helyett, mert nincs semmilyen információd arról, hogy a főbérlővel mennyiről állapodott meg. Derítsd ki, hogy ki a főbérlő és kérdezd meg tőle ezeket a dolgokat. Szerintem meg fogsz lepődni. Bár az, hogy kiírtad ezt a kérdést, már arról tanúskodik, hogy érzed, hogy nem stimmel valami.

És már az elején nem kellett volna ebbe belemenned. Csak abban kéne bíznod aki ki is érdemelte a bizalmadat. Ameddig nem vallod magadénak ezt az elvet, addig a naivitásodat ott használják ki ahol akarják.

Tudom, hogy nehéz elköltöznöd, de ha kiderülnek a turpisságok, akkor mindenképpen tedd meg!

2014. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el rendesen amit írtál,de ha jól értelmezem,ha te fizetsz 40.000,akkor elméletileg neki is ennyit kéne.Tehát 80.000ft az albérlet+rezsi.Ha így nézzük szerintem nem sok.Víz-csatorna 7.000,villany 15.000,gáz 25.000,tv-net 8.000,esetleg közösköltség és lakásbiztosítás.Szóval kb 25.000-ez fizettek ketten az albérletért.Sokat nem lehet játszani a rezsivel.Havi 40.000ft a rezsire és az albérletre teljesen reális.Nem tudom a lakótársad mit tudna még matekozni ezen.
2014. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es vagyok valamit rendesen benéztem.Kár hogy nem tudom törölni a válaszom :-)
2014. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!