Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felvállaljam-e a konfliktust,...

Felvállaljam-e a konfliktust, ha úgy érzem, nekem van igazam, még akkor is, ha senki nem állna ki mellettem?

Figyelt kérdés
Van egy kollégám, aki nem hagyja, hogy mások a saját szisztémájuk szerint dolgozzanak - csakis az a jó, ahogy ő csinálja, ahogy ő mondja. Ha nem, akkor kiabál veled, hülye helyzetbe hoz. Ha úgy gondolom, hogy az én rendszereben is van logika (ő ezt plusz munkának mondja-én meg szükséges elővigyázatosságnak), kiálljak-e az igazamért, ha tudom, hogy ebből kemény konfliktus lesz, és nem biztos, hogy mások is mellém állnának?

2013. okt. 6. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ez az illető nem a főnököd, akkor miért kéne konflikusba keverednetek? Ő dolgozzon így, te meg úgy.
2013. okt. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
fasza egy cég lehet, ha nincs egységes menete az azonos munkának...talán rendszer szinten kéne megoldani a dolgokat és standardizálni közösen a munkát
2013. okt. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát a konfliktus adott, a kérdés nem ennek felvállalása, hanem hogy Magadban, belső konfliktusként akarod-e megélni vagy kívül. Én nem tudnám lenyomni magamba.
2013. okt. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keresd meg a legkisebb veszteséget, a legkisebb áldozatot. Lehet, hogy az állásod is veszélybe kerül, de te döntöd el, hogy az állásod esetleges elvesztése kisebb áldozat-e, mint csendben maradni.
2013. okt. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a főnököd, akkor fogadd el amit mond, mert a főnöknek mindig "igaza" van. Ha nem, akkor meg mondd meg neki a véleményedet, és állj ki a magad igazáért. Ha valakinek nem tetszik, akkor az meg lesz*phat keresztben. Az a lényeg hogy meg tudd csinálni eredményesen a feladatodat. Az ember nem barátkozni megy a munkahelyre hanem dolgozni.
2013. okt. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még mindig az 5-ös vagyok, a 4-esnek igaza van. Ha mindez az állásod meglétét fenyegeti akkor inkább fogadd el amit az a debil kolléga mond.
2013. okt. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Kiálltál végül az igazadért,vállaltad a konfliktust? Én is épp ilyesmi helyzetben vagyok.
2014. febr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mit változtat, ha kiállsz az igazadért?


nem mindig éri meg, s az ember fiatalon ezeket nem mérlegeli...


Szerintem felesleges elszigetelődni...

2014. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!