Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen tanulási módszerek...

Milyen tanulási módszerek vannak, amelyek bevállnak az egyetemen? 22F

Figyelt kérdés
Rájöttem hogy eléggé neghezen tudok megtanulni dolgokat,meg nagyon lassan megy a tanulás!

2014. jan. 15. 19:01
 1/10 ivcs ***** válasza:
reggel tanulj, akkor a legfrissebb az agyad
2014. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én próbálom megérteni hogy mit is kell(ene) megtanulni, úgy sokkal egyszerűbb. (pl gyakorlati példák, stb)

20F

2014. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2. válaszloló, nekem sajnos nem jött be a módszered, mert pont reggel vagyok agyhalott...nagyon nehezen tudok felkelni xD

Viszont én meg pont azt hallottam, hogy este, lefekvés előtt maradnak meg legjobban az infók, persze nem úgy, ha a párnád alá teszed éjszakára a jegyzeteidet :D

Meg tanulj kevesebbet, de rendszeresen, vagy kiemelővel huzogasd ki a jegyzetedben a fontos infókat, valakinek ez is elég, míg mások csak zene mellett tudnak tanulni. Igazából ez egyénfüggő, meg kell tapasztalni. Ja, és vizsga előtti este NE tanulj, mert az többet árt, mint használ. Sok sikert! :)

2014. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha megérted akkor sok oldalt is megtanulsz egy nap. Ha nem érted csak magolod akkor 1 nap alatt 2 sort tudsz megtanulni...
2014. jan. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Járj be órákra, tanulj csendes helyen, könyvtárban, tanulóban. Internetet, facebookot kerüld, az már fél siker.


Sajnos van akinek lassan megy, ott bizony időt kell szánni rá.

2014. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nekem az jött be, hogy nem jártam be órákra, aztán vizsgák előtt nem csináltam mást, csak tanultam. Elővettem a könyvet, és olvastam, ha kell hajnali 5-ig. Max 5 napot hagytam egy vizsgára, de akkor mint egy sprinter, úgy tanultam meg mindent.

Bár nekem fogott az agyam.

2014. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne magolj, ha nem muszáj!


Próbáld meg kiemelni a szövegből a legfontosabb részeket!

Utána ezekből a részekből a kulcsszavakat!


Ha a kulcsszavakat megjegyzed, válaszolni is tudsz a kérdésre... Csak köréjük kell helyezni még a mondandód.


Hallottam olyat is, hogy 3x-i olvasás után tanulod meg igazán a dologokat. Ha nincs időd az egész szöveget 3x egymásután átolvasni, akkor csak a leglényegesebb mondatokra koncentrálj, amit előzőleg kiemeltél, őket olvasd át többször.

2014. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem mondok újat, de hátha tudok segíteni egy kicsit:

- oszd be az idődet, ne egész nap akarj tanulni, de azért ez legyen a fő.

- gondolom le vagy maradva eléggé a tanulásban oszd el őket időben és úgy tanuld.

- koncentrálj oda, kapcsold ki a gépet és az agyadat is, ne gondolkozz másfelé.

- legyen motivációd, gondolj arra, hogy ha sikered lesz könnyebb lesz.

- szeresd amit tanulsz, nem volt kötelező egyetemre menni, meg becsüld magad nem mindenkinek adatik ez meg, hogy ott legyen.

2014. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,megfogadom:)
2014. jan. 31. 14:57
 10/10 anonim ***** válasza:

én mindig először csendben elolvasom, próbálom megérteni a dolgokat. Utána elmondom a saját szavaimmal, majd jegyzetet készítek, v a kulcsszavakat kiemelem (nem szeretek mondatokat, mert sokszor zavar a szín), ezt mindig egy nagy bögre kávé kíséretében teszem. ha vmit nem értek, pl. most történelmet kellett rengeteg névvel, akkor utánaolvasok a bácsiknak/néniknek és keresek vmi érdekeset (Darwin otthagyta az orvosit)

Tesóm csak Tv mellett tud tanulni, csendben nem, kell neki mindig vmi háttérzaj. Nem szereti kiemelni a szavakat, és színeket sem használ.

A pasim az könyvtárban tud csak tanulni napközben(tehát neki kell a csend) és éjjel. Neki vizsgaidőszakban teljesen átformálódnak a napjai, mert nappal alszik és este kel fel. Tehát mintha éjjeli műszakos lenne, de azt mondja ő csak így tud és éjjel tényleg nagy a csend, nyugi.

A volt szobatársam pedig hangosan tanult.

2014. jan. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!