Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen módszerek vannak arra...

Milyen módszerek vannak arra hogy alfahím meg vezető személyiség legyek?

Figyelt kérdés
2013. aug. 11. 23:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%

Nem biztos, hogy az vezet a leggyorsabb sikerhez, hogy itt felteszel egy ilyen kérdést.


Én egy pszichológussal beszélnék.

2013. aug. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
igazad van,csak érdekel más emberek hogy mit tapasztaltak :) lehet hogy valakinek van valmi tuti tippje
2013. aug. 11. 23:11
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Általában (az én szememben) aki azt hiszi magáról hogy ő alfahím meg vezető személyiség, az tiszta veréb egy csávó. Legtöbb esetben csak hiszi hogy az.
2013. aug. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha másoktól vársz segítséget e téren, sose leszel az.
2013. aug. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Tuti tipp, hogy legyél az.


Egyébként egészséges, tapasztalt, intelligens ember szerintem nem gondolkozik így. Miért van a te lelkednek arra szüksége, hogy másokon uralkodj? A pszichológus biztosan tud majd tanácsot adni, hogy hogyan valósíthatod ezt meg, sok pszichológus ismerősöm van, és sokat beszélünk ilyesmiről.


Viszont azt is biztosan el fogják neked mondani, hogy a gyenge szégyentűrésed miatt van az, hogy ilyen elégedetlen vagy, és másokon akarsz uralkodni. Szerintem inkább azt kéne fejlesztened magadban, hogy mennyire vagy képes bátran, a szégyennel, átlagossággal szembenézve kezelni a mindennapi élethelyzeteket. Ilyen tapasztalattal lehetsz igazi vezető személyiség. Egy jó vezető elismeri a másik méltóságát, szabadságát és tehetségét, beosztottjait pedig bátorságra és küzdelemre tanítja. Nem pedig megalázza, megszégyeníti, és nem próbál felül kerekedni azon, akin nem kellene - mert el tudja fogadni a helyét, és akkor lép előre, amikor kell.


A szégyenérzet természetes dolog, mindenkinek van, és ez diktálja az elégedetlenséget. Soha nem lehetek elég jó/elég gazdag/elég erős/elég domináns/elég erős stb. Ez mind az újabb megszégyenüléstől való félelem miatt van. Viszont gondolhatod, milyen vezető lesz az, aki félelemből fújja fel magát... Egy lufi. Ilyen vezetőtől óvják a befektetők a cégeket, mivel tudják, ha valaki elég ravasz, egy döféssel kipukkasztja a lufit, és ez a cégnek is nagy veszteséget okozhat.

2013. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
kössz szépen ezt a hosszú választ,csak úgy látszik hogy rosszul tettem fel a kérdést,mert én arra lennék kíváncsi hogy hogyan érhetem el az önbizalom,az önbecsülés magas fokát,azaz hogy tiszteljenek,jóformán úgy tekintsenek rám mint valami tuti csávóra aki tudja mitől döglik a légy ,és csak úgy sugárzik az önbizalom!!de semmi uralkodásról nincs szó,meg ilyenek :)
2013. aug. 11. 23:25
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
hellinger féle családfelállítás, agykontroll, coachingok
2013. aug. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"kössz szépen ezt a hosszú választ,csak úgy látszik hogy rosszul tettem fel a kérdést,mert én arra lennék kíváncsi hogy hogyan érhetem el az önbizalom,az önbecsülés magas fokát,azaz hogy tiszteljenek,jóformán úgy tekintsenek rám mint valami tuti csávóra aki tudja mitől döglik a légy ,és csak úgy sugárzik az önbizalom!!de semmi uralkodásról nincs szó,meg ilyenek :)"


Ugyanaz a magyarázat. Növeld a szégyentűrésed. Ha nem tudsz a szégyennel szembenézni, akkor mindig félénk leszel. Ehhez nem kell más, csak bátorság, és tapasztalat. Az egy dolog, ha azt mondod, hogy tűzbe mennél bármiért, majd akkor szólj, ha tűzbe is mentél! És miután onnan visszajöttél, rájössz, hogy nem kell a legjobb pasinak lenned, elég, ha a partnered vonzónak lát. Ha elfogadod a korlátaid, akkor leszel magabiztos és akkor lesz önbecsülésed. A korlátokat nem lehet ledönteni, csak megmászni. Ehhez tapasztalat, idő, türelem és bátorság kell. És mindig leszek korlátaid.

2013. aug. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
te vagy maga,már nem is tudom hogy szólitsam,nagyon profi :)) kössz szépen :) tudna ajánlani valamilyen könyvet ebben a témában vagy valami hasonlót?
2013. aug. 11. 23:35
 10/18 anonim ***** válasza:

Még nem olvastam el, de már megvettem: [link] Ez jónak ígérkezik, és pont azzal foglalkozik, amivel te.


Ha tudsz angolul, ezt a könyvet is ajánlom, ráadásul ingyenes. :) Nagyon jó könyv.

[link]


Ha nem tudsz angolul akkor pedig ideje elkezdeni tanulni. :D


És nyugodtan tegezhetsz, könnyen lehet, hogy fiatalabb vagyok.

2013. aug. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!