Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudunk beszélgetni...

Miért nem tudunk beszélgetni és jobban megismerni egymást?

Figyelt kérdés
Egyik oszálytársamat hiába találom szimpatikusnak és ő is engem egyszerűen, ha oda kerül a sor nem tudunk egymásnak mit mondani. Általában csak egy közös barátunkhoz szólunk, de még vele sem kummunikál túl sűrűn inkább elzárkózik.Néha próbálom felkereseni valami kérdéssel, de úgy érzem ezzel nem jutok előrébb. Mit kéne csináljak vagy jobb, ha nem erőltetem?

2014. jan. 16. 17:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk: attól, hogy valaki szimpatikus, nem feltétlen akar még beszélgetni is. Ennek ellenére vannak zárkózott emberek, akikből úgy kell csípőfogóval kihúzni dolgokat, mert lassan ynílnak meg, hozzájuk sok türelem kell. Próbálj nyílt kérdéseket feltenni neki. Pl: milyen sorozatokat/könyveket/filmeket szeretsz? Hogy telt a hétvégéd, mit csináltál? Tehát ne olyan kérdzez, amire igen/nem vagy kb 3 szó a válasz. Reagálj pozitívan a válaszokra, pl. szereted a fehér csokit? Én is, az a kedvencem. Aztán sztorizz valamit, ami közben visszakérdezel, hogy ő mit gondolt, volt-e hasonló élménye. A lényeg, hogy fokozatosan szokja, hogy elmond magáról valamit vagy pozitív érzelmeket váltasz ki belőle.

Fontos, hogy megerősítsd, hogy ő szerinted érdekes egyéniség, érdekes dolgokat mond. Bátorítsd, hogy merjen megnyílni. Ha már bátrabb, lehet finoman csipkelődni, viccelődni is, feltéve ha veszi a lapot. A lényeg, hogy oldódjon.

2014. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!