Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szóltok, ha egy nő egy...

Mit szóltok, ha egy nő egy férfi szakmát választ? Szobafestő-mázolóra gondoltam.

Figyelt kérdés
Imádom kifesteni a szobám és mindig is bosszankodtam, hogy a hagyományos női szakmákkal nem lehet túl sokat keresni. Ok. Ha műkörmös vagy esetleg kozmetikus vagy és saját szalonod van egy gazdag környéken akkor igen. De a férfiaknak könnyebb, mert ha kitanulnak egy jó szakmát, akkor sokat kereshetnek vele, maszekolhatnak egy csomót főállás mellett, ahogy szokták mondani. Én főiskolát végeztem, de nem akarok a végzettségemnek megfelelő munkát. A szobafestő-mázoló hivatás mennyire nehéz fizikailag? Te alkalmaznál egy nőt egy ilyen munkára?
2014. jan. 18. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az nem amiatt van mert más szakma.


Sok helyen u.azért a munkáért a nők kevesebbet kapnak független attól, hogy "női" vagy "férfi" szakma.


Én ezt a megkülönböztetést baromságnak tartom, hogy ez női ez férfi meló így nem különösebben zavarna, hogy egy ilyen melót végez egy nő.


Nem mellesleg én is ill. nővrem is olyan szakon tanulunk/tanultunk amiben nem annyira gyakori a nő.

2014. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Krafcsikné Gyöngyi válasza:
56%
Bár én nem vagyok sz.festő,de a férjem elég régóta űzi ezt az ipart.Mikor a sajátunkat csináljuk én is imádom csinálni nő létemre sőt minden ilyen munkát,házfelújítást stb...jelenleg építkezünk és ebben is elég aktívan veszek részt 3 gyerek mellett,de a lényeg a saját tapasztalataim szerint ,h a férjem is 12 órákat meg többet lehúz naponta és nem kell neki altató esténként!:)Lássuk be egy nőnek azért nem olyan a teherbírása mint egy pasinak! De én alkalmaználak :)
2014. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves első Válaszoló! Megkérdezhetem, hogy milyen szakmát tanultatok?


Kedves Második! Köszönöm, kedves tőled!

2014. jan. 18. 16:42
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Egy valamit nem gondolnak végig a nők mikor férfi szakmába ugranak bele. A legtöbb ilyen férfi szakmába cipekedni kell. Ha teszem azt Öt emeletes panelba az ötödiken kell szobát festeni (nincs lift) akkor cibálhatod fel egyedül a diszperzites vödröket meg a létrát. Ami azért igen csak megerőltető. Hallottam hogy egyszer egy autószerelő szakmát kitanult nő jelentkezett egy műhelybe, és a főnök természetesen nagyon finoman de vissza utasította. Mert ott is például ha a kerekeket kell le fel tenni. Ha van valami nagy böhöm gumi méret valami dorong alufelnivel, hiába nem kell magasra emelni, igen csak erőt kell kifejteni hozzá. Nekem ez a véleményem.
2014. jan. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 *Nekomimi* ***** válasza:

Kedves kérdező. Ez már nekem is eszembe jutott pár éve, én is szeretem a házunkat kifesteni, de aztán végül mégis letettem a dologról, mert elég fárasztó volt ( jó, én alapból lekvár vagyok, lehet Te bírnád ) és valahogy mégis a tudatomban volt, hogy a sajátomat csinálom és az kedvet adott hozzá, hogy a saját környezetemet teszem széppé...

Amúgy, a kérdésedre a válasz : én személy szerint alkalmaználak, de sajnos ez a világ még nem tart ott, hogy a férfiak ezt úgymond elfogadnák. Biztosan akad pár férfi, aki alkalmazna, nem állítom, hogy egyáltalán senki.

Mindenesetre én támogatom az ötleted, ha úgy gondolod, hogy bírnád fizikailag. :)

2014. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én már elterveztem, hogy majd csinálok egy vállalkozást és csak női szobafestőket alkalmazok. Olyanokat, akik valóban dolgozni akarnak és precízek. Nagyon nehéz ma jó szakit találni, olyat, aki nem alkoholista, aki nem ver át, aki megbízható és érti is a dolgát. Azt hiszem mi nők, ha fizikailag gyengébbek is, mégis megbízhatóbbak vagyunk.
2014. jan. 18. 16:57
 7/16 anonim ***** válasza:

„Sok helyen u.azért a munkáért a nők kevesebbet kapnak független attól, hogy "női" vagy "férfi" szakma.

Én ezt a megkülönböztetést baromságnak tartom, hogy ez női ez férfi meló így nem különösebben zavarna, hogy egy ilyen melót végez egy nő.”


Ez nem igaz, már jópáran bebizonyították. Ha nem hiszed el, nézd meg a tárki idei felméréset. a férfiak csak felső 20% körében- főnökök, felsővezetők- ott fordul csak elő elvétve,h egy férfi többet keres, mint egy azonos pozicióban lévő nő. Attól,h feministák ezt szajkózzák folyamatosan, még nem lesz igaz. Lehet, h hülyeségnek tartod, csak a munkák nagy része nem véletlenül lett kisajátítva egyik vagy másik nem által. persze, bohóckodhatunk, mint a rendőrségnél vagy katonáknál,h a nőknek felmérőm kb. harmadannyit kell futni/kinyomni/megcsinálni, csak nem tudom,h ki szeretné, ha megtámadnák az utcán,h egy 55 kg női rendőr jöjjön segíteni.


„Egy valamit nem gondolnak végig a nők mikor férfi szakmába ugranak bele. A legtöbb ilyen férfi szakmába cipekedni kell.”


egyetértek. ez a probléma, nem érti sok nő,h egyszerűen fizikálisan nem képes olyan munkákra, amire a legtöbb férfi igen. ha tudja csinálni és bírja, akkor csinálja, de nekem is az a tapasztalatom,h nem bírják. egyik ismerősöm húga ( 180 cm, nagydarab nő) elhatározta,h betegszállító lesz, neki kellett emelni is a betegeket. félév után abbahagyta, fájt a háta, belefáradt. de pont olyan az, amit vki írt,h egy női autószerelő..na az h fog dolgozni, mint egy női rendőr igazoltatáskor,h hívja segíteni a férfi kollégát?

2014. jan. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

"Azt hiszem mi nők, ha fizikailag gyengébbek is, mégis megbízhatóbbak vagyunk."


:D. igen, és jobbak vagytok önkritikában is.

2014. jan. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ok, belátom ez ostoba általánosítás volt. Elnézést a férfiaktól.
2014. jan. 18. 17:28
 10/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, pedig szerintem tök jó az ötleted. Van ilyen női sofőrszolgálat, meg autósiskola is. Én tuti alkalmaználak. :) A női teherbírásról annyit, hogy az ápolók nagy %-a nő és rengeteg helyen kell egész nap betegeket mozgatni, szóval nem csak a cipekedés lehet megterhelő.
2014. jan. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!