Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szóltok, ha egy nő egy...

Mit szóltok, ha egy nő egy férfi szakmát választ? Szobafestő-mázolóra gondoltam.

Figyelt kérdés
Imádom kifesteni a szobám és mindig is bosszankodtam, hogy a hagyományos női szakmákkal nem lehet túl sokat keresni. Ok. Ha műkörmös vagy esetleg kozmetikus vagy és saját szalonod van egy gazdag környéken akkor igen. De a férfiaknak könnyebb, mert ha kitanulnak egy jó szakmát, akkor sokat kereshetnek vele, maszekolhatnak egy csomót főállás mellett, ahogy szokták mondani. Én főiskolát végeztem, de nem akarok a végzettségemnek megfelelő munkát. A szobafestő-mázoló hivatás mennyire nehéz fizikailag? Te alkalmaznál egy nőt egy ilyen munkára?
2014. jan. 18. 16:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem mondanám magam hímsovinisztának, de eszembe nem jutna nőket alkalmazni ha lakás felújításra adnám a fejem.
2014. jan. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon jó ötlete adtál(ha nem is direktben).

Lehet, hogy csinálok is egy ilyen vállalkozást, de nálam a férfiaknál többet fognak keresni a lányok!


(Igaz, hogy a létrán kötelező lesz a miniszoknya.)

2014. jan. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

semmit. ha jól végzi a munkáját, mindegy, hogy a lába közt lóg vagy a mellkasán.


a férfiaknak nem "könnyebb". elméletileg bármelyik nő is kitanulhatja a "férfias" szakmát, legalább is a "feministák" szerint így van. mégsem teszik azt látványosan nagy csoportokban a nők. szerintük a társadalmi normák miatt, amit részben aláírok. viszont azt a hatalmas különbséget felejtik el a feministák, hogy egy férfi agya alapvetően más mint egy nőé. annyiban "könnyebb" egy férfinak, hogy fogékonyabb az agya rá, illetve a teste is a fizikai munkára, de ugyanúgy kell tanulnia neki is, és edzenie is, ha munkaképes akar lenni.


mellesleg a férfiak a sok maszekolástól tönkremennek és általában 5 évvel keveseb ideig élnek, ha szerinted ez "könnyebb" élet, akkor menj pl nukleárishulladék-szállítónak, vagy rákászhajóra, jól keresnek.


"Sok helyen u.azért a munkáért a nők kevesebbet kapnak független attól, hogy "női" vagy "férfi" szakma. "


ez csak valami aktuális propaganda. én még soha nem tlaálkoztam ilyennel, bár létezhet, viszont a fordítottjával már sokszor találkoztam. sok helyen ahol nők könnyebb munkát végeznek, ugyanannyit keresnek mint a férfi. most legutóbb valami magyar tanulmány is kimutatta, hogy tényleg így van.


nem azt mondom, hogy a gyengébbet nem kell támogatni, de néha túlzás, amiylen áldozatnak állítják be magukat a nők. csak azt nem értem, ha nőnek lenni fogyatékos kiváltságokkal jár, akkor a jogaik miért olyanok, mint egy ép emberé?

ha valaki nő létére mozdonyvezető akar lenni vagy hévvezető, igen is legyen fizikai ereje rákapcsolni a szerelvényt vagy képessége megjavítani ha kifüstöl. és ne nyomjuk tele a katonaságot haszontalan cicababákkal csak mert egyenjogúság van, mert az ellenség nem fog a feje fölé lőni csak azért mert ő nő.


szerintem csak akkor igazságos egy rendszer, ha a hátrányos helyzetű és az erősebb ember közel egyforma életre képes. az európai szintű felmérések, amik kimutatják hogy a férfiak általában korábban halnak és boldogtalanabbak, nem arra utalnak, hogy ez egy igazságos rendszer.

addig örüljön egy nő, amíg nő létére nem kell férfinak lennie.



"Én ezt a megkülönböztetést baromságnak tartom, hogy ez női ez férfi meló így nem különösebben zavarna, hogy egy ilyen melót végez egy nő. "


egyetértek. egyéni képességeket kell mérni, nem járulékos adatokat.


"Lássuk be egy nőnek azért nem olyan a teherbírása mint egy pasinak! De én alkalmaználak :)"


ez elég józan gondolat, sajnos manapság az ellenkezőjét próbálják terjeszteni.


"Ami azért igen csak megerőltető. Hallottam hogy egyszer egy autószerelő szakmát kitanult nő jelentkezett egy műhelybe, és a főnök természetesen nagyon finoman de vissza utasította. Mert ott is például ha a kerekeket kell le fel tenni. Ha van valami nagy böhöm gumi méret valami dorong alufelnivel, hiába nem kell magasra emelni, igen csak erőt kell kifejteni hozzá. Nekem ez a véleményem."


a nők is képesek nagy terheket megemelni, tehát az nem mérvedó hogy nő. a kérdés az, hogy hogy nézett ki. egy 40 kilós nő nem bírná felemelni, mint ahogy egy 40 kilós férfi sem. de mondjuk egy 105 kilós megtermett testépítő nő már képes olyan súlyokat emelni mint egy 80 kilós férfi hasonló testfelépítéssel.


"Azt hiszem mi nők, ha fizikailag gyengébbek is, mégis megbízhatóbbak vagyunk."


ez viszont naiv általánosítás. tény, hogy a férfiak közt több az alkoholista, de pl a stresszt sem bírják úgy a nők, mint a férfiak. márpedig egy vállalkozás nem sétagalopp, sok stresszt kell eltűrni. a nők sokkal hajlamosabbak nyomás alatt hibázni.


"Ez nem igaz, már jópáran bebizonyították. Ha nem hiszed el, nézd meg a tárki idei felméréset. a férfiak csak felső 20% körében- főnökök, felsővezetők- ott fordul csak elő elvétve,h egy férfi többet keres, mint egy azonos pozicióban lévő nő. "


igen, erre gondoltam, köszönöm a pontosítást


":D. igen, és jobbak vagytok önkritikában is."


:D igen ,ez jó. csak az a baj, ha egy férfi birka és rábólint mindenre, akkor a nő el is hiszi, aztán meg csinálja a bajt.

erről ez a videó jutott eszembe: http://www.youtube.com/watch?v=FXOpid-VHh0


"Ok, belátom ez ostoba általánosítás volt. Elnézést a férfiaktól."


nem tőlünk kell elnézést kérned, mi nem érzelemből "érvelünk" nekünk helyén van az önértékelésünk. te fogod meglátni a gyakorlatban, kinek volt igaza.

egyszerűen ha valakit érdekel a téma, és utánanéz a tudomány ezen ágának, rájön, hogy a nők bizonyos dolgokban másképp működnek mint a férfiak, és bizonyos általánosításoknak nincs alapja.


ettől függetlenül érdekelne kísérleti alapon.

2014. jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem ajánlom. Hacsak nem vagy erősebb, jobb teherbírású mint az átlag nők. Attól függ mennyire vagy hozzászokva a keményebb fizikai munkákhoz. A glettes, gipszes zsákok, festékes vödrök cipelése, állványépítés általában nem nőknek való, kezdetben még a létrázás is megerőltető lehet. Illetve a nők többsége utálja a mocskot ez a szakma pedig jó mocskos lesz amíg nem jössz bele. Nem akarom elvenni a kedved de azért gondold meg.
2014. jan. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Engem azzal hitegettek régebben hogy a festő szakmával jól lehet keresni, tudok menni maszekolni.

Elég könnyen elhelyezkedtem de csak 4 órában vagyok bejelentve. Munkaruhát nem kapok, sőt pár szerszámot még nekem kellett vinnem. Ünnepnap sincs fizetve, táppénz se, fizetett szabadság nincs.


Ha 8 órában lennék bejelentve akkor másodállásban maszekolhatnék legálisan vállalkozóként anélkül hogy kellene külön SZJA-t és egyéb járulékokat kifizetnem. De erről tájékoztatnom kellene a főnökömet aki nem örülne neki hogy nála festek és még maszekban az ő "konkurenciája" vagyok.

Egyébként a maszek munkáimról annyit hogy tavaly 1 helyen festettem, tavaly előtt kb 3 helyen és ennyi volt a nagy maszekmunka... Nem dolgozok csúnyán és drágán se csak nem ismernek.


Szerintem ne idénymunkára menj mert ez az!

Bocsi a kisregényért!

2014. febr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az még lemaradt hogy a fizetésem nem több mint például egy bolti eladóé...
2014. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!