Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogyha a fiú...

Mit tegyek hogyha a fiú barátom öngyilkos akar lenni, de csak miattam marad még életben?

Figyelt kérdés
Próbálom önteni belé a pozitív dolgokat, de kezdek elfáradni. Rettegésben élek már kb 1 hete és komolyan nem tudom hogyan segíthetnék neki. Tetszem neki, és nekem is tetszik, de ha mondjuk elkezdenék Vele járni, akkor mi lenne később? Mi lesz hogyha mondjuk szakítunk és akkor miattam lesz valami baja? Már szinte csak velem beszél és semmi nem érdekli nagyon.

2014. jan. 21. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálatból ne legyél vele. Ha öngyilkos akar lenni, akkor legyen, zsarolni ne hagyd magad. Akkor azonnal zavard el a fenébe.
2014. jan. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bárczy Benő és titkos arája Kund Abigél
2014. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezelott 2 evvel voltam ebben a helyzetben. Egy evig mind jott nekem, hogy "Nem akarok elni" stb. , en eg mind probaltam lelket onteni bele. Majd az egyik nap azt mondja, hogy "nincsen senkim, nincsenek barataim". Azon a napon mentem valahova anyummal es lattam az utcan ket sraccal, es nagyon jo kedve volt. Meg hogy nincsenek baratai...


Csak magat sajnaltatja. Az ilyenekkel mar nem is allok szoba :) a ferfi legyen ferfi. Ha baja van, mondja meg oszinten ne igy :P

2014. jan. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik érzelmi zsarolásnak. Mond ezt el neki, amit ide leírtál, ha nem hajlandó összeszedni magát és leállni a fenyegetőzéssel, akkor meg küldd el, úgyse fogja megtenni, csak ezzel próbál magához láncolni; szerintem elég önző dolog, mert csak a saját érdekeit nézi, a tiédet nem.
2014. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szólj az anyukájának vagy az ofőnek.

Nem a te feladatod ezt a helyzetet megoldani, és nem is fogod tudni.

2014. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem sajnálatból vagyok vele. Tényleg érdekel hogy mi van/lesz vele.

Az osztályfőnöke nem hiszem hogy túl sok mindent tud tenni, de az anyukájának valószínűleg valahogyan szólni fogok. És köszönöm!:)

2014. jan. 21. 15:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy tényleg így gondolja, de minden ilyen fenyegetést komolyan kell venni. Ha engem kérdezel, azt akarja, hogy babusgasd egy kicsit.
2014. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Feltéve, hogy tényleg meg akar halni: ha megteszi, akkor az az ő döntése, és bármennyire is közel álltok egymáshoz, ez nem a te felelősséged. Nem vagy felelős mások bukásáért sem sikeréért. Továbbá: ha szakítás után öngyi lenne, akkor nem miattad teszi meg, viszont miattad volt életben addig.
2014. jan. 22. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt!

Mondhatni hogy most már jól van:)

2014. jan. 22. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!