Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért gáz ha valaki öngyilk...

Az miért gáz ha valaki öngyilkos akar lenni? Mi köze hozzá másoknak?

Figyelt kérdés
És ha öngyilkos lesz az miért baj?

2014. jan. 16. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Annyi köze van hozzá másoknak, hogy az ember ilyenkor ösztönösen segíteni akar. És egy kívülálló nem is látja olyan sötéten az illető helyzetét. Szerintem azért baj, ha valaki öngyilkos lesz, mert így sose fogja megtudni, hogy milyen dolgok vártak volna még rá az életben és egy csomó mindenről "lemarad". Aki öngyilkos akar lenni, valószínűleg beteg és segítségre van szüksége, de ő nem látja azokat a megoldásokat, amiket a kívülállók igen.
2014. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Aki öngyilkos akar lenni az öngyilkos lesz és nem csak sajnáltatja magát két karcolással!!Annyi köze van hozzá a többi embernek hogy nekik lesz utána rossz a gyász,temetés stb...
2014. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

A családja és barátai szempontjából nyilván a gyász és a hiány miatt akarják megakadályozni.


A mentők azért, mert az emberi élet a legfontosabb.


A rendőrség azért, mert nem akar szétszabdalt hullákkal foglalkozni.


Az állam azért, mert nagyon költséges amire a rendőrség mentő esetleg kivonuló tűzoltó megkapja a pénzét.


Az átlag ember meg pusztán sajnálatból segíteni akar.

2014. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Passiflora ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező!


Esetleg tedd fel saját magadnak azt a kérdést, hogy vajon mit élnek át egy olyan ember szülei, testvérei, esetleg a házastársa és a gyerekei, aki öngyilkossággal vet véget a életének.


Ha egy kicsit is el tudod képzelni, hogy min mennek keresztül és milyen hatással van az egész további életükre, akkor már Te is meg tudod válaszolni magadnak azt a kérdést, hogy "Mi köze hozzá másoknak?".


Segítő szándékú idegeneknek meg szerintem annyi "köze van hozzá", hogy érző és együttérző lények vagyunk, akik ha úgy érzik, hogy tudnak bármit tenni, segíteni ebben a helyzetben, akkor magától értetődően megteszik.


Az öngyilkosságot elkövetők, vagy megkísérlők 80 %-a beszűkült tudatállapotban követi el a tettét, amikor úgy érzi, nincs más kiút. Ha ilyenkor van a környezetében valaki, aki észreveszi az esetleges figyelmezetető jeleket, akkor jó eséllyel megmentheti a másik életét.


Ismerek olyan hölgyet, aki egy őt ért, nehezen feldolgozható trauma után huszonévesen öngyilkossági kísérletet követett el. Ő szerencsére - az orvosok szerint a csodával határoos módon - túlélte, és a mai napig végtelenül hálás ezért a sorsnak és azoknak, akik "jókor voltak jó helyen" ahhoz, hogy megmentsék az életét.

2014. jan. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

Kizárólag a család miatt. Amikor majd anyám elmegy, megyek vele, akkor már mindegy lesz. Most csak nem akarom cserben hagyni. Meg igazából én nem öngyilkos akarok lenni, vagy meghalni, mert az biztosan rossz, csak nem akarok létezni. Minden napom minden pillanatában mindegy volna, hogy van-e következő.

Szerintem ez jó, mert ha az ember élni akar, akkor többet szenved, többet fél. Fél elveszíteni mindent.


Egyébként az öngyilkosság nagyon ronda dolog. Asszem Popper írt erről, hogy az egyetlen elfogadható, esztétikus öngyilkosság, ha halálra éhezteti magát az ember. De ehhez valódi elszántság kell, mert sokáig tart.

A többi öngyilkossági fajta nagyon undorító látvány mindenkinek, aki megtalál, aztán elrendezi a további sorsod.


És persze fáj és félelmetes. Nehéz meghalni. A túlélésért küzd minden élet, akkor is, ha azt hiszi, hogy jobb lenne meghalni, amikor odakerül, akkor küzdeni fog ösztönből.

Hogy önmagának okozza, attól még borzasztó a haláltusa... és ilyet senkinek sem kívánnak.

2014. jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

http://www.youtube.com/watch?v=eNC2htUk91k


8.55-től George Carlin a tőle megszokott szarkazmussal figurázza ki az öngyilkosságot és az öngyilkosságra készülőket.

2014. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen beszélgetnék veled
2014. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
Kedves kerdezo ne haragudj hogy ilyen kesore irok neked de felhaborito hogy valakinek ilyensmi jut az eszebe.Egy embernek orulnie kellene minden percnek amit atelhet es nem szabadna semmi sem annyira elkeseritse hogy ongyilkossag jusson az eszebe.Lany van a dologban?Jon masik!!!Penz hianyban szenvedsz probalj megoldast talalni.Mindenre van megoldas!Az legyen a legfobb hogy eld az eleted es ne hagyd hogy senki elvegye toled!
2016. dec. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 T.G válasza:
69%

Kedves válaszolók

Nagyon szép dolgokat írtatok le talán nem is léteznek

Nekem már volt egy öngyilkossági kisérletem és bánom azt a percet amikor fel ébredtem a korházban

2017. jan. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!