Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lassan 3 éve hogy kulfoldon...

Lassan 3 éve hogy kulfoldon élek a férjemmel. Kezdem úgy érezni, hogy a magyarországi barátaimmal csak olyan felszínes a kapcsolatunk. Az internet csodÁkra képes de vele nem lehet fenntartani egy baratsagot. Miért nem keresnek?

Figyelt kérdés

Havonta hazajárunk 3-4 napra. Ezidő Alatt nem tudok 10 felé szakadni.

Mondjuk nem is mondhatnám, hogy annyira hiányoznék vkinek, mert nem nagyon keresnek a barátnőim. Csak így ennyi, hogy mizu...

Azt hiszik aki külföldön él, hogy jobban élhessen már nincs szüksége barátokra? Lehet féltékenyek?

El vagyok keseredve, hogy nincsenek barátaim.


2014. jan. 3. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
miért várod el,hogy keressenek? ha te sem keresed őket...ráadásul kint élsz,akkor meg azt se tudják mikor vagy belföldön,ha meg nem hiányzol senkinek,arról csak magad tehetsz.
2014. jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább legyen 1 vagy 2 igazi barátod, mint 10 semmilyen. (10 felé szakadni...)
2014. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik baratsag fontos,az megmarad.Nekem van baratnom, akivel evek ota ugyanolyan a kapcsolatunk,akkor is amikor egy varosban eltunk, es most is, hogy ket kulonbozo orszagban elunk. Mindenki mas csak ismeretseg, akik jonnek-mennek az eletunkben.
2014. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Igaza van a 2.nak. :)

Mink 10 éve élünk külföldön.Hidd el egy barátnöm maradt meg.....Vele levelezünk ha hazamegyünk ö jön hozzánk én megyek hozzájuk.Mink kisiskolás korunktól barátok vagyunk.

Ès igen.Nagyon sokan féltékenyek pedig amink van keményen megdolgoztunk!!!

2014. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi is a gondod? Te mondod hogy nem tudsz 10 felé szakadni, ebből azért nekik is az jöhet le hogy nem érdekel az egész barátság. "Csak ennyi hogy mizu..."...ezekszerint érdeklődnek, mi akkor ezzel a baj? Meg most akárhogy nézzük, a barátságok, ismeretségek nagyrésze élő beszélgetés, közös program kellene legyen, idővel az ilyen táv dolgok lemorzsolódnak, főleg hogy mindenkinek megvan a maga dolga.


3 Éve élsz külföldön, sztem ott is találhattál volna már barátokat.

2014. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kint is van pár magyar ismerős, de ők korban kb. A szüleim lehetnének.

Idegen nyelvűvel, pedig nem olyan legalábbis nekem a barátság, mint egy magyarral. Itt gondolok a nyelvi nehézségekre.

De amikor kint vagyok, sem írnak rám hogy mikor jössz haza? Vagy valami....

Néha visszasírom a középiskolás koromat. Akkor még azt gondoltam, így utólag, hogy vannak barátaim.

2014. jan. 4. 11:04
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzaszolo,

Nem gondolnam hogy csak én tehetnék róla, tudos beleuntam abba hogy én keresem őket, ha megYek haza. Ők is irhatnanak hogy mikor megYek haza...

2014. jan. 4. 11:06
 8/9 anonim válasza:

Tíz évig éltem külföldön. Az itthoni barátaim lassan elkoptak. Bár kint újakat szereztem. (Aztán amikor végleg hazajöttem, azok koptak el...)

Hát ezzel számolni kell.

Csak nagyon komoly kapcsolatok élik túl az ilyen kemény terhelést...

2014. jan. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ott a pont az utolsó hozzászólónál. :)
2014. jan. 9. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!