Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tettetek volna a helyemben...

Mit tettetek volna a helyemben? 2 hete közvéleménykutatást végeztem hostess képpen az árkád parkolójában, egyszer csak jött egy fiatal srác, aki nem lehetett több 23-23 évesnél. Teljesen maga alatt volt, megállás nélkül potyogtak a könnyei.

Figyelt kérdés

Amikor kiszállt a kocsiból és elindult a lift felé, olyannyira zavarodott volt szegénykém, teljesen kétségbe volt esve. Amikor már jött ki, alig bírt menni, sápadt is volt, majdnem össze esett. Aztán egyszer csak beszállt a kocsi, elindult, félúton megállt a parkolóban, ott állt 20 percen keresztül az út közepén, hiába dudált neki mindenki nem akart arrébb menni. Utána fogta magát és egyszer csak eltűnt. Arra lennék kíváncsi, hogy jól tettem-e, hogy nem mentem oda hozzá, vagy valamit kellett volna tennem? Nagyon bánt azóta is, hogy nem próbáltam meg neki segíteni, egyfolytában csak az jár az eszemben, hogy nem-e csinált valahol balesetet, vagy nem-e lett öngyilkos.

Fájdalmas volt látni, hogy egy fiatal fiú ennyire szenved, aki ráadásul nagyon helyes is volt. Nem tudom túl tenni magam ezen, nem láttam még embert így sírni, nekem fáj ahogy a szemem előtt van, hogy mennyire szenvedett szerencsétlen.


20/L


2014. jan. 31. 16:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

Ne támadjátok már a kérdezőt,egyikőtök se ment volna oda!

Most komolyan,kutatások bizonyítják hogy minél szomorúbb és minél jobban szenved valaki annál kevésbé mennek hozzá az emberek.Nem a kérdező volt a hibás,úgy cselekedett mint bármelyik ember.Persze nem azt mondom hogy helyes volt hogy hagyta,de nem állíthatjátok be bűnbaknak!

És az aki azt írta hogy "talán szakított a barátjával"ment a modiknak.Ez undorító volt.Több értelemben is.Először is,csak azért mert férfi,nem lehetnek érzései?Nem sírhat?Tudtommal a sírás egy nagyon is emberi reakció,és ha jól vettem ki a leírásból,az a fiú ember volt és nem egy gyertyatartó.Másodszor,ÉS AKKOR MI VAN ha tényleg meleg volt és most szakítottak?Attól kevésbé lenne tragikus hogy egy fiatal,szinte gyerek el akarja dobni az életét???

Harmadszor,áááh megint itt van a régi egyáltalán nem humoros és irreális feltételezés hogy a meleg férfiak sírósak és nem bírják a stresszt.Érzem a szexizmus, diszkrimináció és előítélet undorító ízét a számban.

2014. jan. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a kérdező volt a hibás,úgy cselekedett mint bármelyik ember.Persze nem azt mondom hogy helyes volt hogy hagyta,de nem állíthatjátok be bűnbaknak!"


Tökéletesen egyetértünk. Senki nem állítja be bűnbaknak, de nem is simogatjuk meg a buksiját, nyílván, hogy "csak így tovább!".

2014. jan. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként meg mind így tettünk volna, csak ilyenkor már könnyű álszentnek lenni.
2014. jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem miért kellene azt gondolni ,hogy mert sír valaki egyből utána öngyilkos lesz ??! Vígasztalgatni nem hinném hogy bárki odament volna, szóval a kérdező úgy tett mint bárki más. Na jó nem ,mer sokan kiröhögték volna a srácot, mert elvárás hogy a fiúknak tilos a sírás.
2014. jan. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
44%

és akkor mi a megoldás?


"Semmi baj, kérdező, mi is, más is nézte volna 20 percen keresztül, ahogy próbál önygyilkos lenni, szóval ne is emészd magad miatta." Helyesen cselekedtél. Bravó."


Ha ezt írom, pedig nem így gondolom, akkor nem vagyok álszent?

2014. jan. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, az erkölcsi kérdéseknek sok buktatója van, ez igazából szemléletmód kérdése. A végén minden ott dől el, hogy te mit teszel az adott helyzetben, nem pedig, hogy mit tennél vagy mi lenne a helyes. Ezt igazából arra értettem, hogy biztos vannak olyanok, akik mindennek elmondják a kérdezőt és ugyanúgy cselekedtek volna, és vannak, akik nem, de ezt nem tudjuk meg.
2014. jan. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:

Nem hibáztatnám magam a te helyedben.

Utólag sokmindent rossz látni és ezért kialakuhatnak olyan érzések és gondolatok, amelyek nem racionálisak. Ez azért van, mert a mostani tudatod nem egyenlő az előzővel. Ha utólag gondolsz az eseményre, akkor persze sajnálod szegény srácot, de ha ésszerűen gondolkozol , akkor rájössz arra, hogy abban a helyzetben nem volt okod előre látni a következményeket - ergo nem volt okod arra sem, hogy esetleg valamit tegyél az illetőért. Hány elkeseredett embert látunk naponta ? Rengeteget. Mégsem mehetünk oda mindegyikhez. A véletlen és a szerencse keze az , ha épp kereszteződünk egy olyan idegennel, akinek segíteni tudunk.

2014. jan. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
34%

A sok együtt érző Terézanya ,menjen oda egy hajléktalanhoz a fagyban az utcán, aztán adjon neki pénzt,piát meg beszélgessen el velük,mert ők esetleg jobban rászorulnak.

Egy fiatal 20éves srác akinek kocsija is van ,valószínűleg azon kívül hogy éppen meglátta az aktuális nagy szerelmét egy másik sráccal kézenfogva és ezért kiverte a hisztit ,és ezért feltartja a forgalmat az miért szánandó? De legalább helyes volt ,meg biztos drága kocsija volt ,de jó! Ha csúnya lett volna le se sz@rod..Lehet pontozgatni lefelé.

2014. jan. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
utolso! honnan tudod, hogy mi tortent vele? nem csak szerelmi vanat okozhat ilyet. es nem luxusautoja volt, hanem valamibregebbi.
2014. jan. 31. 19:47
 20/23 anonim ***** válasza:

# 12! A kérdező csupán annyit kért hogy ne sanyargassátok azzal hogy milyen szörnyű ember mikor már így is elviselhetetlen bűntudata van,ez annyira nagy,teljesíthetetlen kérdés?

# 18! Attól hogy volt kocsija és nem volt hajléktalan már tökéletes az élete???Hú ha ilyen egyszerű lenne milyen csodás lenne a világ!Tudod,a kocsi és a téglahalmaz jelenléte megvéd mindennemú bajtól!Legyen az érzelmi probléma,depresszió,a szeretteid halála,semmi bántódásod nem eshet,ha van egy gépjárműved,és négy falad!

2014. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!