Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha névtelenül feljelent...

Ha névtelenül feljelent valaki, akkor van arra lehetőség hogy visszajelentsem, vagy esetleg visszavágjak neki?

Figyelt kérdés

Tanulságos eset:

Nem olyan régen történt hogy párommal munkába menet egy két sávos úton besoroltunk egy másik autó elé, az autó női vezetője reflektorral és dudaszóval jelezte nemtetszését, de ezt kb. addig folyamatosan amíg le nem lassítottam előtte 30-ra. Ezután mutogatások, anyázások, kialakult egy konfliktus helyzet. A nő közúti veszélyeztetésért feljelentett. Az egész családfámat felkutatták, az összes cellainformációt és hívásomat megvizsgálták, az egész családomnak. Ismerős által kiderítettük hogy ez a nő valami ismerőse valamelyik rendőrnek, és le akar csukatni. Amit lehetett mindent felhasznált hogy súlyosbítsa az ügyet. Még azt is behazudta hogy 4 éves kislánya is mellette ült az autóban és én aljas szándéktól vezérelve direkt ezért veszélyeztettem őket.

A történet végkimenetele az volt hogy a jogi tanácsadó segített majdnem 300 ezer forintom bánta az esetet. Elkeserítő. A kérdésem a következő, a feljelentésben neki titkosítva volt a neve, úgy szerepelt hogy /1. számú tanú/...nem lehetne valahogy visszakoppintani a fejére? Vagy ha van valakinek ilyen esete azt hogy kell kivédeni?

Mert ezzel az erővel akárkit feljelenthetek én is a rendőrségen...de létezik hogy ennyire meghurcolják érte?


2014. febr. 4. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ne akarj okoskodni, mert még jobban ráfizetsz!!!


Elöször bevágsz valaki elé, utána "lelassítasz 30-ra", azaz akadályozod a forgalmat és utána még neked áll feljebb!?!?!?


Én legalább is elvettem volna töled a jogosítványodat egy idöre, ha valakinek ennyire nincs meg a kellö érettsége, az ne vezessen!!!!


Egyébként feljelenetést tehetsz, de ha kidetül, hogy alaptalan volt, akkor téged büntetnek meg (nagyon helyesen!)

2014. febr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az előttem szólóval teljesen.


Mivel vannak olyan forgalmi helyzetek, amikor nincs más választás mint valaki elé besorolni, megtanítják jobb esetbe, hogy ezt hogy kell lereagálnia annak a félnek aki elé bement a másik. Ebbe a példába az lett volna helyes magatartás, ha előzékenységet tanúsít a nő, és beengedi a másikat maga elé.

Nem arról volt szó, mármint ha tudom értelmezni az olvasottakat, hogy a kérdező bevágott valaki elé, hanem arról hogy besorolt!


Mivel bunkó volt, és vétett a közlekedés íratlan szabályai ellen, a kérdező úgy gondolta, hogy ezt közli vele. Lehet vitatkozni, hogy ez mennyire etikus. /Mondjuk egyáltalán nem/

Úgy gondolom mindkét fél hibás volt, ezért nonszensznek gondolom a feljelentést.


Mivel reflektorral és dudálással fejezte ki a nő a nemtetszését, biztos azt mondtam volna a rendőrségen, hogy azért fékeztem mert elvakított a visszapillantóba a refi és így találtam biztonságosnak. A követési távolság meg arra való, hogy az előttem haladó hirtelen fékezése se veszélyeztesse senki testi épségét.

2014. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

ez nagyon komoly, bocs ha off de elképedten olvastam...tényleg van ilyen?

én olyat láttam hogy hasonló volt de a dudálások 5 perc után idegesíthették az előtte levőt megálltak és akit ledudáltak megfogta magát és lerúgta a tükrét a bunkónak. Nem tudom mi lett a vége de ott talán jogos lett volna a feljelentés.

De igy?

2014. febr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos így volt...meghurcoltak miatta. Semmi káresemény és semmi sérülés, baleset sem történt.
2014. febr. 4. 14:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Na, de milyen alapon?! Egy állítás, egy tagadás! Mire fel fogadták el az ő történetét? Mert így tényleg bárkire bármit rá lehet fogni. Voltak más tanuk is?
2014. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem voltak más tanúk. A 4 éves gyermekét akarta kihallgattatni tanúként. Mi ketten ültünk az autóban a párommal, ő pedig egyedül volt. Családfakutatás volt, rokonaimat is behívták kihallgatni. Bizonyíték hiányában a nyomozás lezárult, de az ügyészség vizsgálati szakaszba tette az ügyet, így ismét kihallgatásokra kellett járnom, majd a végén szembesítéssel zárult le a nyomozás. Írtó kellemetlen volt, és eszméletlen idegbaj.
2014. febr. 5. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!