Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöméknek 2 gyerekük van 2 fiú egyik 17 éves körül van már évek óta van vele gond.Gondolok itt olyanra hogy szó szerint terrorban tartja a szüleit... Megüti veri az anyját...Mindent széttör rombol a lakásban.Sok mindent megkapott még így is hogy ilyen rossz.Az ajtójukat szétverte.Az apja sokszor rászólt de már az se hat rá már neki is neki megy és az apja is eddig bírta már teljesen tönkre mentek lelkileg a testvére se bírja már. :\ Szerintetek mi segítene ennek a gyereknek???? Elakarták vinni orvoshoz de félúton kiszállt az autóból és elfutott. Sokszor velem igy ordibál csúnyán beszél tesómmal és anyukámmal is ha ott vagyunk náluk. Az anyját mindennek lehordja közben tényleg mindent megkap szeretetet mindent amit csak lehet és mégis ilyen. Suliba nem jár be semmi. Egyszerűen az apja már ott tart hogy elköltözik vagy megöli magát már ő se bírja..Semmiből se tanul ez a hülye gyerek-.- Anyja nyugtatókat szed a munkahelyén sír.. az apja se másabb ..őt is lelkileg tönkretette ez az egész.. Mitől lehet ez? Én arra gondoltam hogy pszichiátriára esetleg el lehetne vitetni mert tényleg komoly.. Az hogy miatta szakadna szét a család leszarná szó szerint szerintem.. valami ötleteket ha tudnátok :\

2014. febr. 7. 23:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha beteg, orvosi segítségre szorul..ha nevelési hiányosság, akkor nem tudom mit lehetne tenni. Mindenesetre valami nagy gáz lehet ebben a családban, ha egy 17 éves fiú veri az anyját, és terrorban tartja a szüleit évek óta. Ki itt a családfő?!
2014. febr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Mindenképpen segítségre van szüksége az egész családnak - családterápia - és úgy tűnik a fiúnak, minimum pszichológus, de inkább pszichiáter. Ezt szerintem gyógyszerrel kikezelik.

Szerintem ha teheted/tehetitek a családoddal, segítsetek valahogy nekik!

2014. febr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Az nem megoldás, hogy az édesapa megöli magát, az édesanya nyugtatókat szed, és sir, a testvére ki van teljesen.

Biztos vagyok abban, hogy nem nevelési hiba, ugyanis 17 évesen már ha csak a környezetét látja, hallja, hogy mások hogyan viselkednek, lenni kellene annyi szégyenérzetének, hogy legalább mások előtt nem teszi. De mondod, hogy veletek is ordibál.

Családsegitő központban kellene az édesanyának családgondozói segitséget kérni, ő rendszeresen járna a családhoz, és meg is állapitaná, ha valami pszihés problémája van a fiúnak. A beutalást, a fiú gyógyitását is segitene a szülőknek intézni.

2014. febr. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy semmi gond nincs.. a másik gyerek teljesen normális..És nevelésben is úgy gondolom mindent megkapott még többet is amit érdemelt... én gondolok arra is hogy lehet olyan társaságban van.. ami erre ösztönzi mivel tényleg... ha rossz volt is megszidták stb.. de egyrészt soha nem verték meg és próbáltak hatni rá egy ideig ment is bejárt suliba de utána ismét rossz lett ez... Én is néha ha hozzászólok teljesen normálisan elküld a fa**ba... és szerintem nem tehetnek róla a szülei mert tényleg láttam mindent megtettek érte... MINDENT.. volt hogy összeesett a gyerek csak úgy vitték kórházba vigyáztak rá.. Szerencsés hogy ilyen szülei vannak mert más már rég szétverte volna és szerintem ezt is érdemlené.. Családfő? nos.. lehet tőle kapott egy két pofont hogy észhez térjen ez be is vált és néha abbamaradtak ezek de mára már olyan szinten elfajult a dolog hogy neki is nekimegy és nem kellemes úgy fáradtan hazajönni a munkából hogy van egy h*lye gyerek aki azért is direkt csak úgy kiba**ik velük és csapkod stb... Egyszerűen vele szépen se lehet beszélni mert ordibál.. szerintem kezelésre szorul. Mi jóval ezelött kb 2éve is mondtuk amikor még nem volt ennyire durva hogy vigyél el kivizsgáltatni mert komoly dolgok lesznek ebből. Talán ebben az egyben hibásak hogy akkor nem vitték el őt.Fogalmam sincs hogy mi válthatta ki ezt tény.. nem látom mi vna náluk de a testvére is elmondja hogy tényleg ok nélkül jön nála elő ez ..hirtelen.. és akkor tőr zúz..
2014. febr. 8. 00:02
 5/22 anonim ***** válasza:
Semmiből se tanul ez a hülye gyerek - és nem is szeret, nyilvánvaló hogy nem szereti a szüleit, testvérét, agressziv, mielőbb szólni a családsegitőnek, vagy egy újabb tettlegesség esetén a rendőrnek. Az erőszakot csak nagyobb erőszak tudja megállitani, nem gondolnám hogy a családból kellene hogy legyen az akárki.
2014. febr. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Amikor tör,zúz, akkor ki kell hívni a mentőket (vagy a rendőrséget, akik hivatalból kihívják a mentőket!) és beviszik a pszichiátriára. Biztos vagyok benne, hogy valami van, amit kezelni kéne nála. Egy volt szomszédunk volt ilyen, sajnos mi rendszeresen ráhívtuk a rendőrséget (akik hívták a mentőket) ilyenkor hetekig bent tartották a Nyírő Gyula pszichiátrián, gyógyszerekkel kezelték, majd kiengedték.. de otthon nem szedte a gyógyszereket, akkor megint rendőrség, mentők.. nem tudom hányszor csináltuk ezt végig.. :(( De sokszor..
2014. febr. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Betegsége van ? Irod, volt hogy összeesett a gyerek, csak úgy vitték a kórházba.
2014. febr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Elvitetni lehetne csak amibe szerintem a szülei már a szomszédok miatt se akarna belemenni mert hogy látják stb.. meg a gyerek se hagyná magát.. Félek hogy akár öngyilkosságig fajul.. mikor ma tudtam meg.. apukámat felhívta az apja sírt alig tudott beszélni.. majd lenyomta a telefont kicsi beszélgetés után.. Én mikor megtudtam remegtem és tényleg nehéz ilyenről beszélni mert biztos sok családban vna ilyen de nem tudtam hogy ennyire komoly ez.. félek szólni is mert "miközömhozzá?" talán szólnának érte hogy ez az ő dolguk.. apukám kérdezte h tud-e segíteni fel-emenjen hozzá mondt aaz apja h nem kell ezt nemtudja megoldani ebben nem tud segíteni.. PEDIG SZERINTEM TUD.. AKÁRKI.. MERT HA ÉN VAGY MÁS SZÓL EGY JÓ ORVOSNAK! AKKOR TUD SEGÍTENI.. várjuk meg míg odáig fajul,???? Tanulna abból ha látná meghalva az apját aki miatta lett ilyen??? eltudná viselni hogy miatta halt meg???? vagy hogy esetleg miatta szakadt szét a család? Igen! LESZARNÁ! pont ez a szomorú... nemtudom mit tegyek 19éves vagyok tehát nem vagyok még olyan nagy hogy beleszóljak mások életébe.. de tényleg rossz nézni ahogy szenvednek.. :\ az meg csak nevet és elnevezik otthon..
2014. febr. 8. 00:13
 9/22 A kérdező kommentje:
Igazából nem nincs olyan komoly gondolom keveset evett mert alig eszik és ez miatt volt az összeesés de azóta semmi.. meg utoljára valami vot akezével.. meghúzta.. elaludta stb.. és eljöttek hozzánk ott játszotta a fejét mennyire fáj.. meg se tudja mozdítani.. és a szülei látni kelett volna.. mondták h jo.. akárhogy is este jó1van elviszünk a kórházba nézzék meg.. pedig tényleg nem volt smemi komoly vele csak meghúzta....komolyan ki van ny*lva a segge azokután hogy ilyeneket csinál.. nem érdemelnek ilyet a szülei.. hogy így bánjon velük.. :\
2014. febr. 8. 00:15
 10/22 anonim ***** válasza:

"Elvitetni lehetne csak amibe szerintem a szülei már a szomszédok miatt se akarna belemenni mert hogy látják stb.. meg a gyerek se hagyná magát.. Félek hogy akár öngyilkosságig fajul.. "


akkor ennyi... várjátok meg amíg vér folyik, vagy amíg tényleg megöli magát.

2014. febr. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!