Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ez így? Miért nem...

Miért van ez így? Miért nem az igényesség fontos? Miért az ízléstelenség?

Figyelt kérdés

Manapság egyre az az érzésem, hogy az a menő, a sikk a suliban, aki durva, trágár, drogozik, és bulizik.

És ráadásul gimibe járok, ahol ezek a nagymenők.

És lenézik azokat, akik nem járnak lerészegedni, nem nimfomániások, csendesebbek és műveltebben.

Engem is sokszor lenéztek a műveltségem miatt.

De miért? Miért nem a műveltség, a belső érték, szeretet a fontos manapság?


Miért a trágárok járnak élen a népszerűségben?


Miért rájuk bukik a legtöbb lány? És ha egy lány "eladja magát szexuális tárgyként", mások szemében ő az ideál?

Emlékszem, 7-8-9 évvel ezelőtt még nem ilyenek voltak a fiatalok, 209-ben kezdődött ez az őrület. Bezzeg a műveltek és a rendesek a legnépszerűtlenebben a sulikban, miért nézik le őket?? Miért nem ők a követendő példák?


18/F


2014. febr. 11. 16:17
 1/6 anonim válasza:

Érdekes, nehezen megválaszolható kérdés.

Mai fiúkon/férfiakon nagyon eluralkodott (szerintem) a vágy, és mindegy kivel, mivel, csak legyen benne élvezet. Magyarul megfogalmazva szexeljünk fűvel-fával, betépve, mert milyen buli, persze gondolom ezt te is nagyon jól tudod.

Ez meg a divat, bár tapasztalatom szerint, az értelmes lányok ritkán keresik az ilyen pasik társaságát, legalább is nem mennek bele minden 'őrültségbe'.

Sok lány önértékelési problémával küzd, és nagyon könnyű elhitetni velük, hogy akkor lesznek valakik, ha mindenbe belemennek, és nem utasítanak vissza dolgokat. Neked az a feladatod, ha így mondhatom, hogy hitesd el vele, ugyanolyan értékes, mint mindenki más. Persze nehéz, mert te vagy, mondjuk úgy a fél suli ellen.

De véleményem szerint vannak még olyan lányok, akiknek nem ezek a dolgok fontosak.

-T- 16/F

2014. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha művelt embernek tartod magad, akkor nem értem miért hiszed hogy ez 2009-ben kezdődött. Olvasd el pl. Weöres Psyché-jét, vagy Villon verseket. Mindig is jelen voltak a trágárságok, a dogok, az alkohol és a szex. Az irodalmi művek jó része is ezekről szól. Vagy pl. az ókori görög orgiák? Akkoriban ott zajlott az irodalmi élet, ott olvastak, filozofáltak, de mellesleg hulla részegre itták magukat, és mindenki csinálta mindenkivel.
2014. febr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: mert addig a külvilág még nem volt olyan fontos, de amint gimis lettem az lett.
2014. febr. 13. 13:13
 4/6 xeniah ***** válasza:
Ne a népszerűségre hajts, egyszerűen csak ez a divat manapság. De nem éri meg e divat kedvéért feladni a belső értékeidet. Hidd el, vannak még olyan lányok, akik nem a "nagymenők"-re buknak. Sajnos általánosságban erkölcsi javulás nem várható, hiszen a média is az egyre romló erkölcsöt szolgálja ki (gondolj csak a való világra). Azt javaslom, hogy tartsd egyenesen a gerinced, mindegy mennyire akarja görbíteni ez a világ, és társnak majd olyan lányt válassz, akinek szintén van gerince. Hidd el, nem vagy egyedül, mások is gondolkodnak hasonlóan.
2014. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló. Köszi a segítséget. Igen, 2012-ben megpróbáltam feladni az értékeimet a tömegért, de tavaly beláttam, hogy nagyon nagy hiba volt. Így visszatértek régi értékeimhez és azok tartósak, a tömeges médiás dolgok mulandóak. És a valóvilágot sose nézem, ki nem állhatom. Am mindjárt egyetemista leszek, biztos járnak oda hasonló helyzetben lévő lányok is. És remélem, ott értékelni fogják tudásomat.
2014. febr. 14. 13:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha hozzánk jársz majd az egyetemre, én oktatóként csak örülni fogok.
2014. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!