Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vajon létezhet a Földön kívül...

Vajon létezhet a Földön kívül is egy hasonló hely ahol hozzánk hasonló emberek vannak?

Figyelt kérdés
Én biztos vagyok benne, hogy nem vagyunk egyedül, viszont vannak még vajon hozzánk hasonlóak?
2014. febr. 18. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Az univerzum (már bocsánat, de) kiiibaszott nagy, szerintem van rá esély.
2014. febr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha az adott bolygón lévő élet alapja is azokon az anyagokon alapul mint a földi életé, akkor elképzelhető, hogy hasonlítanak hozzánk.

Szerintem sem vagyunk egyedül

2014. febr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

A minap olvastam mire jutottak ez ügyben a tudósok: nem hogy létezik,hanem(ezt kapd ki) milliárdnyi élő bolygó lehet még a Földön kívűl!

Felfoghatatlan...

2014. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Shai-Hulud ***** válasza:
62%

Hát erre a következtetésre azért nem a minap jutottak. Mióta tudjuk, hogy egyenként sok-sok milliárdnyi csillagot tartalmazó sok-sok milliárdnyi galaxishalmaz létezik körülöttünk, azóta feltételezzük azt is, hogy ilyen iszonyatos mennyiségű csillag között szinte szükségszerű, hogy rengeteg értelmes életforma legyen körülöttünk.


És hogy ezek között létezhet-e olyan, amelyik hasonlít ránk? Miért ne? Nincs kizárva. Ahogy ez a Földön kialakulhatott, akár valahol máshol is megtörténhetett...

Bár szerintem kicsi az esélye, de nem nulla.


Pedro

2014. febr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egészen biztos vagyok benne, hogy nem a Föld az egyetlen bolygó, amin élet van. Annyira elképzelhetetlenül hatalmas a világűrnek már az a része is, amit eddig feltérképeztek, és az még nem is az összes, lehetetlen, hogy ne legyen máshol is valamilyen élet. Lehet, hogy tök ugyanilyen, mint a mi bolygónkon, lehet, hogy lila hörcsögök uralkodnak rajta, lehet, hogy mozognak és beszélnek a növények, bármi lehetséges. Abban viszont nem hiszek, hogy csúcsos fejű, világító lények repülő csészealjakon látogatnának hozzánk és vizsgálgatnának minket.
2014. febr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Az univerzum felfoghatatlan nagysagu, gyakorlatilag vegtelen. Tobb milliardnyi ilyan galaxis van mint a mi Tejutunk, szoval elet biztos van. A masik kerdes hogy milyen formaban. Pl hatalmas, tobb szaz meteres fakat siman el tudok kepzelni, meg egysejtu elolenyeket. Allatok is vannak biztos, bar azt mar nem tudom hogy nezhetnek ki. Es azt se tudom hogy vannak-e intelligens eletformak. Persze ez eleg nagykepuseg ha belegondolsz. Azt hisszuk hogy csak mi vagyunk ilyen okosak :D a baj hogy minden irdatlan tavolsagban van
2014. febr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én azt is eltudnám képzelni hogy valahol létezik egy teljesen más világ,ahol mindent elfelejthetünk amit az életről és annak feltételeiről tudunk most.Bár ez elég felfoghatatlan.

Képzeljük el, valahol létezik egy világ ahol mást jelent létezni,mást jelent az erő,a mindennapi fogalmak nem léteznek,ismeretlen anyagok,ismeretlen halmazállapot, a halmazállapot fogalma is máshogy értendő,nincs fent és lent,nincs fény,hang,hő...van helyettük más,amit mi nem tudunk elképzelni sem. Nos? :)

2014. febr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy ugyanazok a fajok tőlünk több millió fényévre ugyanúgy fejlődtek volna. Csak akkor lenne erre lehetőség, ha egy 3. faj kísérletei vagyunk, és ugyanazt az DNS-t szórta szét pár bolygón. De ha egy kicsit ás a hőfok, más az időjárás, más a gravitáció, akkor már nem így fejlődnek azok.


Szóval, hogy ugyanolyan emberek mint mi, máshol is kifejlődtek, tőlünk függetlenül, az kizárt!


Az, hogy vannak más lények, akiket nem ismerünk, az biztos!

2014. febr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Létezhet, de egyenlőre még, nem találtuk meg a nyomát sem.

Az univerzum viszont, nem csak térben, hanem időben is nagyobb. Ki tudja, hogy mikor éltek - Föld korai szakaszában, amikor az ember még, nem létezett, vagy csak most fog kialakulni. Az is lehet, hogy az emberiség után lesz.

2014. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
lehet hogy másokhoz képest mi primitívnek számítunk :)
2014. ápr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!