Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ezek után tegezzem?

Szerintetek ezek után tegezzem?

Figyelt kérdés

Nos, az állatorvosunkról lenne szó. Eddig magáztam, ő is engem, de hétfőn voltam nála, és reflexből sziát köszöntem, ahogy ő is. :D És nem tudom, hogy legközelebb mit mondjak, próbálom is kerülni az olyan mondatokat, ahol tegezni/magázni kell.

17/L


2014. febr. 19. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem udvariassagbol tegezett vissza, inkabb ne folytasd, kiveve ha o kifejezetten keri.
2014. febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy idősebb? Nő vagy férfi? Régóta ismered-e?
2014. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 intrepid ***** válasza:
Most összetegeződtetek, ha nem öreg ember, ezután tegeződjetek. Ez a jövő útja, egyre több helyen ezt látom.
2014. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

42, ha jól tudom, és férfi. Valamivel több, mint 2 éve ismerem, de többnyire facebook-on beszélünk, ott magázódva.

Egyébként ő köszönt először sziával, és most jut eszembe, hogy tegezve kérdezte, hogy hogy vagyok. Szörnyű ilyen fiatalnak lenni, mert sosem lehet egyértelműen eldönteni, hogy azért tegeznek-e, mert gyerek vagyok, vagy nem. :D

2014. febr. 19. 10:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő letegezett, akkor szerintem nyugodtan tegezheted te is. Főleg ha nem egy öreges, hanem egy fiatalos negyvenes és barátságos, közvetlen.
2014. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
17 évesen én magáztam a 42 éveseket, sőt most is, főleg, ha eltérő nemű és hivatalos személy.
2014. febr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!