Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a jó abban, ha valaki...

Mi a jó abban, ha valaki sokat tanul?

Figyelt kérdés

Az is elérhet nagy eredményeket az életben, aki 2-esekkel küzdi végig magán az egyetemen, vagy aki utolsó nap tanul mindenre, vagy aki sokat puskázik.

Csak az nem görcsös, kevésbé stresszes, normális fiatalkora van és normális személyiségfejlődésen megy át.


2014. febr. 22. 20:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én szerettem tanulni, azért tanultam sokat. Sikerélményt jelentett, mikor valamit megértettem, vagy bemagoltam. Persze hosszabb távon az is jó volt, hogy mikor meglett a diplomám, akkor sokan felnéztek rám, utána pedig fiatal korom ellenére jó munkát kaptam, viszonylag jól kerestem.
2014. febr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Igen ez így van, csak az nem jó ha tanulás helyett részegen vergődnek a városban a 14-15 éves gyerekek.
2014. febr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem a vizsgán átmenés a lényeg hanem a tudás amit megszerzel.
2014. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell ahhoz megszállottnak lenni, aki állandóan csak a könyvek fölött ül, ahhoz hogy jó tanuló legyél. Elég, ha minden nap 1-2 órát rászánsz, de akkor az tényleg minden nap legyen. Ha ezt tudod tartani, hidd el hogy megmarad a tudás, és nem az lesz, hogy úgy rugdosnak át a vizsgán. Ennyi tanulással nem biztos hogy 5-ös leszel mindenből, de ahhoz, hogy ne csak úgy lézengj, és ahhoz hogy meglegyen egy bizonyos fokú tudásod, alapműveltséged, ahhoz elég a napi 1-2 óra. Nem olyan sok az, csak rá kell szánni magad.
2014. febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Megszerzed úgyis a tudást, ha az utolsó 24 órában kétszer elolvasod a jegyzetet. És lehet jobban fizető, kellemesebb állásod lesz, jobban megtalálod a hivatásod.

Lehet, két hétig jobban tudja az, aki hétről hétre tanult vagy legalább vizsga előtt pár nappal, de az életben semmi előnye nem lesz.

2014. febr. 22. 21:16
 6/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ha komoly szellemi munkát szeretne végezni felnőtt korában, amellyel általában sokat is keres, ahhoz már idejekorán el kell kezdeni a tanulást.

Van aki egyszerűen maximalista a tanulás terén és a lelkiismerete nem hagyja nyugton, míg úgy nem érzi, hogy mindent megtanult...

2014. febr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos, tényleg, de sajnos vannak emberek, akik nem tudják megtanulni az utolsó pillanatban az anyagot. Én is ilyen vagyok, ha egy héten napi négy órákat alszom a dolgozatok miatt, még akkor is van hogy rosszabb jegyet kapok, mint azok, akik csak átnézték, vagy még azt se.

Meg szerintem attól is lehetsz stresszes, ha nem tanulsz, és azon idegeskedsz, hogy most biztos jól megbuksz.

Van, aki szeret tanulni, és vannak jó képességű emberek és rossz képességűek, vannak akik az utcán kötnek ki, meg vannak akik jól meggazdagszanak, akár minimális tanulással is.

Mondjuk azt nem értem, miért ne mehetne át normális személyiségfejlődésen valaki, aki tanul és nem szarik bele minden kötelességébe. Én felnézek azokra, akik küzdenek azért, hogy elérjenek valamit, és gyűlölöm azokat, akik elmennek például polgármesternek, nem dolgoznak semmit, de jól megszedik magukat és pazarolnak, míg mások azért nem tudnak tanulni, mert enni sincs pénzük.

Ha te kevés tanulással is el tudod érni amit szeretnél, szerencsés vagy, de ne nézd le azokat akik máshogy gondolják a dolgokat. A gerinces, kötelességtudó embereket is illik megbecsülni.

2014. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
mondjuk, én szeretek tudni dolgokat, járatos lenni sok mindenben. és ennek köze nincs ahhoz, hogy mennyit keresek, milyne munkám van, vagy hogy milyen eredményeket értem el az életben.
2014. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én nem tanultam és most hót sügér vagyok xD
2014. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha 24 órával előtte, sietve tanulod meg akkor mire fogsz emlékezni belőle mondjuk 2 hónap múlva?
2014. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!