Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Minden nap sokáig tanul a...

Minden nap sokáig tanul a fiam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Általában hajnali egyig, kettőig tanul de van hogy sokkal tovább. Délután szakkörökre jár és nemsokára végez, van egy egyetem ahová nagyon be akar jutni. De inkább aludnia kéne, mindig ágyba zavarom, de másnap megint hajnalig tanul, egyszer rajtakaptam hogy titokban tanult a takaró alatt. Mit tegyek? Egy tizenévesnek nem való ez és nem hallgat rám. Meg én is alig tudok tőle elaludni sokszor mert a szobája szemben van az enyémmel és világot a villany meg van hogy leejt egy könyvet vagy kopog valamivel véletlenül...mit kéne csinálnom?

#tanulás #gyerek #végzős #sokat tanul #hajnalig tanul
2014. jan. 15. 19:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Örülni kellene neki, hogy ilyen szorgalmas, nem fennakadni azon, hogy leejt valamit és emiatt esetleg felébredsz!!
2014. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
örülj neki, hogy ilyen kitartó és szorgalmas. Szuper, hogy vannak tervei a jövőjét illetően. Ennyi idősen én nem tudtam (sőt a barátaim sem) mit is akarok kezdeni az életemmel.
2014. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Ez se igazi problema, dragasag inkabb te is tanulj es ne itt provokald az embereket. Ertelmes korokben ezert pezsgot bontanak.
2014. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg igaza van a kérdezőnek, hogy ezt kisit túlzásnak tartja.

Nagyon jó dolog, hogy tanul, és érdekli a jövője, de ha így halad, kicsinálja magát. Mire odajut, hogy felvételi, addigra elmegy a kedve az egésztől.


Hány éves? Hova szeretne bekerülni? Milyen tantárgyakat tanul?


Szerintem ülj le vele, és mondd meg neki, hogy örülsz, hogy céltudatos és tanul, mellette állsz a tervei megvalósításában, de próbálja meg a dolgot kicsit normálisabb mederbe terelni, mert így gondjai lesznek később.

Csináljatok együtt egy időbeosztást. Osszátok fel a tanulnivalót úgy, hogy minden napra pár óra tanulás jusson.

2014. jan. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Utolsóval teljes mértékben egyetértek. Nagyon jó dolog, hogy tanul, de nem jó, ha ez az egészségébe kerül!
2014. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 hosszúhajú ***** válasza:
100%
sok dolga van napközben, kénytelen éjjel tanulni. egy módszer van: csökkenteni a nappali cuccokat. Csak arra a különórára menjen el, ami létszükséglet a felvételijéhez, a többit most hanyagolja! így lesz ideje délután tanulni.
2014. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy eredményes-e, hatékony-e.

Én is ültem minden nap este 7-ig a szombámban tanulás szimulálva.

2014. jan. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
hát ha tényleg tanul örüljön neki, én nem tudog redesen tanulni
2014. jan. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Ha önmagától tanul, akkor jó, örülj neki... Akkor lenne ezzel gond, ha olyat tanul amit rákényszerítenek(pl suliban), és neki teljesen nem is kell.

Nem tudom, hogy mennyit alszik, azért jó lenne a hétköznaponta min. 6 óra (inkább 7), hétvégén meg jól kilehet magunkat aludni. :)

Én 16 vagyok, hétköznaponta 5-6 órát alszok és a suliban nem vagyok fáradt. Hétvégén szoktam 10-et ilyenkor teljesen feltöltődök.

Ha önmagától tanul, akkor NINCS BAJ.

2014. jan. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A múltkor olvastam egy ilyenről a szex-rovatban itt, hogy azt mondja, tanul, de csak recskázik.
2014. febr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!