Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? 16/F (többi lent)

Mit tehetnék? 16/F (többi lent)

Figyelt kérdés

Mindig kitűnő tanuló voltam, rengeteg haverom és barátom volt a sok nehézség ellenére is (Apámmal rosszba voltam, Édesanyám haldoklott, szegénység). El kellett adnunk a házat és vidékre költöztünk rokonokhoz. Ottani 8 osztályos gimibe egy év késéssel a hatodikot kezdtem el, de könnyen beilleszkedtem ismét sok haverom és barátom volt és a suli is jól ment. Itt kezdődtek a bajok. Anyukám halála után visszaköltöztünk Budapestre, Apámmal még rosszabb viszonyba kerültem. Ugyanúgy egy év késéssel kezdtem el egy 6 osztályos gimit(tehát nyolcadikat kezdtem). Beilleszkedni nem tudtam, mert pávák és sznob ribik járnak az osztályba(azért vannak kivételek) és sokan vidékről járnak be, de jóba vagyok mindenkivel, néha beszélgetek is velük csak nagyon magányos vagyok. Első évben jól tanultam, de kilencedikbe depressziós lettem, alvászavarom lett és nyugtatót meg antidepresszánst szedtem. Amint megtudtam, hogy ebbe a gyógyszerbe már sokan majdnem meghaltak abba hagytam és a nyugtatót is abbahagytam. Annyit hiányoztam, hogy osztályozó vizsgát kellett tennem szerencsére átmentem. Nyáron elhatároztam, hogy összeszedem magam, de nagyon rossz érzés volt, hogy magányban telt el az egész nyár(párszor tudtam csak találkozni régi barátokkal). Aztán nyár végén mikor már egyenesbe kerültem jött az újabb törés. Kórházba kerültem suli előtt egy héttel. Azóta kétszer voltam kórházban és folyamatosan görcsöl a hasam, hogy nem tudok végig ülni egy órát és a magányos szüneteim is felerősítik. Járok orvosokhoz kivizsgálásra és pszichológushoz, de semmi. Annyit hiányoztam 10. félévbe, mint majdnem kilencedikben egész éveben. Megint megbuktam és osztályozó vizsgát kell tennem fél évbe. Sok gondolat kering a fejemben, hogy fejezzem be a sulit és menjek éhbérért 16 évesen dolgozni és dögöljek magányosan valami betegségben. Az iskolába azt mondták, ha megbukok kirúgnak, a családom üvöltözik velem, belekerültem egy ördögi körbe. Sose voltam vékony, erős testalkatom volt és jó voltam a sportban, de most elhíztam elgyengültem és fáj mindenem. Ez is akadályoz, hogy esetleg legyen barátnőm vagy haverjaim vagy barátaim. Teljesen roncs lettem, ezért is tettem fel ezt a kérdést.

A normális válaszolóknak előre is köszönöm!



2014. febr. 24. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Most én nem akarok rossz indulatú lenni, de mi az igazi bajod. Írod, hogy jóban vagy mindenkivel, beszélgetni is szoktál, akkor miért vagy magányos? Barátok nem csak az iskolában vanak, hanem azon túl is. Miért nem ismerkedsz valahol, miért nem mész el valami szakkörre? Meg miért görcsölöd végig az órákat? Tán bánt valaki? A szüneteket értelmesen is el tudod tölteni, olvass, hallgass zenét, tanulj, írj házit, netezz a telefonodon stb. Elhiszem hogy rossz apáddal a kapcsolatod, ami rányomja a bélyeget a hangulatodra, de talán beszélgess vele. Az meg hogy 16 évesen elmész éhbérért dolgozni, röhejes. Fel sem vennének sehova. Kezdj el tanulnu, járj be órákra, érettségizz le. Annyi lehetőséged van, csak észre sem veszed. De komolyan kezdd el, ne csak hitegesd magad hogy majd ekkor meg akkor..
2014. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 nagy hülyeséget csináltál, mégpedig azt, hogy abbahagytad a gyógyszer szedését (nem tudom, hogy honnan szedted azt, hogy sokan majdnem belehaltak azokba, igazán érdekelne), arra ment rá az egészséged is, a sok idegességtől görcsül a gyomrod, stb.

A pszichológus pedig nem tud neked segíteni, az elme bajait, csak saját maga tudja megoldani, a pszichológus csak azért van, hogy megmutassa az utat, amit járnod kell, de ha te nem teszed, akkor hiába van minden.

16 évesen felejtsd el a munkát, sehová nem kellenél, még ingyen sem, nem hogy még éhbérért, az egyetlen lehetőséged az, hogy tanulsz.

El kell végre határozni magadban azt, hogy meg akarsz-e gyógyulni és ki akarsz-e kerülni ebből az ördögi körből, vagy megvárod, míg szép lassan az őrületbe kerget az egész.

2014. febr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Girgoy ***** válasza:

És senki sincs, akivel szorosabb kapcsolatba tudnál kerülni? Akár apáddal rendezd a viszonyod, akár szerezz egy igazi barátot, szerelmet vagy akár egy normális papot? Nem tudomm, az egyházi közösséghez hogy állsz, de perpill ez jutott eszembe olyan lehetőségként, ahol valódi átfogó segítséget tudhatnál kapni.


De akármi van, szerintem most ne nagyon maradj egyedül. Még egy sportklub is segíthet (pláne ingyen spontán haveri kör jön össze). De ki az jelenleg az életedben, akire leginkább számíthatsz? Csak maradt valaki a (kiterjedtebb) családban, vagy esetleg lehetne rendezni édesapáddal a viszonyt. Gondolom édesanyád halála őt is megviselte, és hasonló bajokkal szenved, esetleg ketten is kimászhatnátok belőle. De ez mindenképpen nagyobb probléma, mint amit itt a GyK-n keresztül meg lehetne oldani, így a valós életben keress valami fogódzót, aztán szépen rendezd a dolgokat. Melózni szerintem sincs értelme, inkább a sulit végezd el, még mindig az a könnyebb és hasznosabb szerintem. Ha korábban ment, fog az menni most is, ha rászánod magad.

2014. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!