Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hisztek a sorsszerűségben?...

Hisztek a sorsszerűségben? Minden úgy történik, ahogy az "meg van írva"? Mindennek oka van?

Figyelt kérdés
2013. febr. 4. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Van mindennek oka.Annak is hogy miért válaszol valaki a kérdésedre vagy nem.Semmi sincs elöre megirva ,minden véletlenszerüen következik be,okozati összefüggésként.
2013. febr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát,sokan azt mondják,hogy nem igaz.De én egyre jobban úgy látom,hogy nem tudom irányítani minden történést az életemben.Tehát az én válaszom: Meg van írva.
2013. febr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, te irányítod az életed.
2013. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van aki irányitja az életét van akit pedig az élete irányit és ezért hiszi azt minden elöre le van irva mint egy forgatókönyv.Na neee !!!!
2013. febr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fejlődési lehetőséget újra meg újra viszontlátod, míg egyszer csak élsz a lehetőséggel. Ez a sors működés közben.
2013. febr. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Antimod ***** válasza:
100%

Mind a két álláspont igaz szerintem.

Az embernek szabad akarata van. Ugyanakkor vannak olyan előre meghatározott "leckék", feladatok, amelyekkel meg kell küzdeni. Ezeket el lehet tolni, "meg lehet szelidíteni vagy vadítani", de kikerülni nem lehet. Így meg is van írva, és nincs is.


A sorsot ne úgy tekintsd, mint egy fatális történetet, amelynek passzívan szenvedő alanya vagy, hanem feladatok összességének, amelyek arra várnak, hogy megoldjad őket. A sorsot lehet karmának is tekinteni, ami megintcsak nem büntetés és jutalmazás, hanem tetteid ok-okozati következménye: amit másnak okozol, azt előbb-utóbb visszakapod, mintha magaddal tetted volna. Kimondottan csak tapasztalás, tanulás céljából.

2013. febr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!