Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én nem tudom, hogy hova...

Csak én nem tudom, hogy hova akarok tovább tanulni, mit akarok majd csinálni, és nem tudom hogy mi lesz velem mondjuk 5 év múlva?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni. Egyetemre nem megyek, mert nem tudom hova kéne (meg már enm is jelentkezhetek, febr 15 volt a határidő), okj-ra fogok elmenni, mert addig is gondolkozhatok, és mellette diákmelózhatok. De nem tudom, hogy mit akarok az élettől, nincsenek céljaim... más is így van ezzel? Vagy egyedül vagyok ezzel, 18 évesen?
2014. márc. 6. 14:34
 1/6 piriiiiii ***** válasza:
64%

Ne aggódj, én rengeteg embert ismerek, akinek fogalma sincs, hogy mit akar az élettől. Nekem hálistennek mindig is megvolt az utam, amit semmiképp nem fogok eltéveszteni.

De valójában nem most fog eldőlni, hogy milyen leszel 10 év múlva, és mit csinálsz majd. Azon szerintem bármikor lehet változtatni.

2014. márc. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy egyedül, nekem volt egy plusz évem gondolkozni a jövőn/továbbtanuláson (5 éves nyelvi előkészítős osztályban voltam) és semmi normális ötletem nincs :S Az egyetemi szakok nagy része infós/mérnökös/matekos szak, ami marad, azzal meg nem nagyon lehet elhelyezkedni, okj-ből meg, ami érdekelne, arra nincs kereslet a munkaerőpiacon. Amikor meg elgondolkozok, hogy mit lenne mégis jó csinálni, akkor meg csak olyasmik jutnak az eszembe, hogy király lenne panziót vezetni, vagy hajón dolgozni, és beutazni a világot, szóval ilyen elvont dolgok. :S

Meg nekem személy szerint már alapból nem szimpi ez a rendszer, hogy éppencsak hogy elértük azt a kort, hogy törvényesen vegyünk magunknak alkoholt, olyan döntéseket kell hoznunk, amik elég nagy befolyással lehetnek a hátralévő életünkre...

2014. márc. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A hosszú távú tervekhez idő kell, nem is olyan nagy probléma, hogy még nem tudod, mit szeretnél csinálni, mint hogy belefuss valami olyasmibe, amiről kiderül idővel, hogy nincs hozzá kedved,tehetséged, stb.

Jól teszed, hogy elmész okj-ra, legalább addig is képzed magad és legalább lesz egy szakmád.

Amúgy pedig sokan vannak hasonló cipőben még idősebb fejjel is, szóval nincs miért izgulnod, csak az a lényeg, hogy sose pocsékold az idődet, energiádat olyasmire, amiben nem vagy biztos 100%-osan (én megtettem, szóval tapasztalatból beszélek).

2014. márc. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

18 évesen nem tudni, az természetes...vannak akik húsz év múlva sem tudják...mik akarnak lenni.


fura, hogy nem jelentkeztél sehova...sem a tanáraid, sem a szüleid nem buzdítottak?

meg sem merem kérdezni a tanulmányi eredményed..nyelvvizsgáid, stb...

az OKJ-val nagyon jó szakmát lehet szerezni, csak...

....most már zömmel kétévesek a tanfolyamok, és amikorra elhatározod a továbbtanulásod, két év múlva már csak nézed az (az emeltszintű)érettségi tételeket...


...szóval ez a hajó már elment...


ha továbbtanulsz, akkor diploma után ráérsz keseregni...de így?...

2014. márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2 "Meg nekem személy szerint már alapból nem szimpi ez a rendszer, hogy éppen csak hogy elértük azt a kort, hogy törvényesen vegyünk magunknak alkoholt, olyan döntéseket kell hoznunk, amik elég nagy befolyással lehetnek a hátralévő életünkre..." Igen, pont ezaz!

#4 Jelentkezhettem volna egyetemre, de ha olyat szakra megyek, ami nem érdekel, esetleg el se tudom végezni, és ha elvégzem,és nem tudok abba a szakmába elhelyezkedni? A pénz meg más kérdés...

Matekból vagyok a legrosszabb, 3-as vagyok belőle, a töri 4-es, német, irodalom, nyelvtan 5-ös, és a kereskedelem marketing is 5-ös. Nyelvvizsgám nincs. Egy tanárom mondta csak azt, hogy rossz döntést hoztam hogy nem jelentkeztem, anya meg azt mondta, hogy menjek csak továbbtanulni, neki tökmindegy hova, addig is kapja legalább utánam az árvaságit...


Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2014. márc. 6. 15:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak zárójelesen megjegyezném, hogy az árvasági pótlék elméletileg téged illet és nem édesanyádat.
2014. márc. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!