Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kaptam egy Orchideát, de nem...

Kaptam egy Orchideát, de nem tudom mit is igényel pontosan? Csak azt tudom hogy sok odafigyelést biztosan! Valaki? Akinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés
A csomagolásból kivettem és raktam alá egy alátétet, mert kilóg a lyukakon a gyökere-ez egyébként nem baj? Nem kell átrakni másba?Megöntözzem vagy egyáltalán milyen gyakran kell öntözni?Normális hogy a talajtető olyan mintha pókhálós lenne vagy az tényleg pókháló?:s

2014. márc. 8. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Google.
2014. márc. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sokan sokféle módon gondozzák az orchideát. Én így csinálom: nem alátét van, hanem kaspóban van. Hetente 1szer ebbe vizet engedek (kb félig), és beleállítom az orchideát, hagyom benne fél-1 napig. Aztán leöntöm a vizet és kész. Ezen kívül nem locsolom, nem permetezem, és gyönyörűek. Néha a vízbe (amiben áll) szoktam tenni kifejezetten orchideáknak való tápoldatot. Ha sikerül napfényes helyre tenni, akkor általában sokat is virágzik. Sajna nem mindegyik kap elegendő fényt, de azok is szépek, csak nem virágzanak annyit.
2014. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De neked Phalaenopsis van? Ez a bizonyos "lepkeorchidea"?
2014. márc. 8. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!