Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Online pszihológusokról mi a...

Online pszihológusokról mi a véleményetek? Próbáltátok már? Véleményeket kérnék.

Figyelt kérdés
Nem tudtam még rászánni magam hogy személyesen megjelenjek, ezért próbáltam neten. Viszont neten keresztül írtam, és még nem kaptam választ a problémámra. Tanácsot szeretnék.
2014. márc. 11. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:

hát a semminél mindenképp jobb. :) az meg, hogy lépéseket teszel a gyógyulásod érdekében az mégjobb. annyiból lehet hátrány, hogy egy ember ránézésre is diagnosztizálható, és a teljes képet az adja ahogy viselkedik, ahogy beszél, és csak ezzel együtt amit mond.

így lehet, hogy pár dolgot nem fog felismerni a pszichológus.

mindenképpen úgy gondolom, hogy érdemes ilyen formában is segítséget kérned, mert lehet, hogy ez is elegendő lesz a problémád megoldásában:)

2014. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ez olyan probléma, ami félig-meddig az enyém, de legfőképp egy olyan személyé akit nagyon szeretek, és segíteni szeretnék neki. Illetve amit elmondanék történetet az orvosnak, hogy megerősíti-e amit sejtek. És segíteni szeretnék ezáltal ennek a szeretett személynek, és természetesen magamnak hogy boldogok lehessünk, és legyőzzük az ő félelmét, letudja vetkőzni a gátlásokat, azokat a dolgokat amik beleégtek gyerekkora óta. Viszont őt nem fogom tudni elrángatni pszihológushoz, ezért szeretnék én beszélni egy orvossal.
2014. márc. 11. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Erre jó lesz.
2014. márc. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha más meber problémájáról van szó, akkor meg se próbáld a pszichológust vagy a pszichiátert, sem online módon, sem telefonon, sem élőben. Más ember problémája az más ember gondja, más ember akarata, hogy kezeljék és változhasson.


Hogy TE boldog lehess, annak az a feltétele, hogy TE tegyél meg mindent önmagadért és a saját fejlődésedért. De nem teheted ezt meg olyan címen, hogy "azért keresek pszichológust, mert azt szeretném, a boldogságom érdekében, hogy ez vagy az ember kezelést kapjon, mert csak úgy lennék boldog és tudom hogy neki is ez kell".


EZ részedről nagyfokú önzés, a másik ember részéről pedig az akarata semmibe vétele. A pszichiáter vagy a pszichológus felé pedig alsó hangon kontroll (te akarsz diktálni a terápiában, az pedig nem megy) és pofátlanság. El fognak hajtani a francba, és teljes joggal.


Motiváltság kell a gyógyuláshoz, a változáshoz - és mindig annak a motiváltsága, AKI gyógyulni akar, a saját maga érdekében.


Elmehetsz párterápiára, de oda is csak úgy, hogy a párod IS akarja a változást.

2014. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Végig olvastad rendesen amit írtam? Nem ÖNZÉSBŐL AKAROK SEGÍTENI, hanem azért mert az én problémám is és a másik félé is! Persze hogy megakar gyógyulni, és ezért tesz a mai napig, viszont eddig én nem voltam, és MOST MÁR VAGYOK NEKI! Ezért akarok segíteni, mert nehéz neki most ezt megemészteni hogy van mellette egy olyan személy aki olyannak szereti amilyen, és ki is tart mellette. Hol elfogadja és közeledik, majd amikor ráeszmél hogy mi van akkor meg elkezd marni saját magától... mondám hogy ő béna, nem ért semmihez.... illetve hogy ő csak csalódást tud okozni. És ezért kérném pszichológus segítségét hogy én hogy segítsek neki ezt5 legyőzni, mert türelmes vgayok, próbálom rávezetni hogy beszélje ki, ki is beszéli, beszél róla, de érzem hogy ez kevés!
2014. márc. 13. 11:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Illetve még azt hozzá szeretném tenni, hogy ha annyira önző vagyok, akkor miért is foglalkozok a probléma megoldásával? Nem tudod mik a részletek, nem tudod mi a háttere ennek az egésznek, és ezért főleg ezért nem kéne lehordani. Mert szerintem ha tudnál mindent részletesen, akkor megértenél, és azt mondanád hogy igen ehhez tényleg kell a másik félnek is hogy besegítsen, amiben csak tud!
2014. márc. 13. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!