Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az az üzenet amit a tapaszt...

Mi az az üzenet amit a tapasztalataid alapján megosztanál akárkivel, hogy neki könnyebb legyen?

Figyelt kérdés

17/f .

most a legnagyobb problémám,hogy nem tudom,hogy hova menjek tovább tanulni,merre menjek az életben. A másik ,hogy hiányolom a szerelmet, nem valaki konkrét személyt csak azt a lelki kapcsolatot ,hogy valaki mellettem legyen.

Akik már sok mindent maguk mögött tudnak mit ajánlanak mire figyeljek a legjobban majd ah a felnőttek életébe belépek?


2014. márc. 11. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Olyan egyetemre/főiskolára menj, amit el is tudsz végezni rendesen, nem csak 2essel átbukdácsolni mindenen és olyan szakmát tanulj, amivel lesz is munkád.

A szerelemre pedig ráérsz, majd az egyetemen/főiskolán megtalálod az igazit, legalábbis sokkal nagyobb rá az esély, mint most, szóval egyelőre azzal törődj, hogy jók legyenek az év végi jegyeid, jól sikerüljön majd az érettségi és legyen egy nyelvvizsgád, mire felvesznek valahová, mert egyetem/főiskola mellett nehezebb nyelvvizsgát szerezni.

2014. márc. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagy döntés, az biztos, a továbbtanulás. Viszont nem végleges. Még akkor is meginoghatsz, ha már tanulod a saját magad által választott dolgot 3 éve. Sőt még akkor is lehetsz bizonytalan, ha már dolgozol is benne 3 éve. Sokan éreznek így, főleg manapság, amikor azt hallod, hogy jó szakmát válassz, hogy el is tudj helyezkedni, mert mennyi a diplomás munkanélküli. Aztán választasz, jó esetben a képességeidnek és az érdeklődésednek megfelelőt. Vagy beválik, vagy nem, csakis az idő tud igazolni. De bármi legyen, mindig lehet mást is választani, rajtad áll. Ami meg a szerelmet illeti, el fog jönni az is, főleg mert, amennyire meg lehet ítélni pár sorból, szerethető figura lehetsz.
2014. márc. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Legyen egy fő csapásvonal az életedben, sok különböző céllal, amik egy irányba mutatnak és amiket ha kell alakíthatsz, finomíthatsz.


Példának a saját életem:


Középiskolában eldöntöttem, hogy én viszonylag gazdag, kereskedésből megélő vállalkozó akarok lenni.


Ennek érdekében végeztem egy külker OKJ-t utána elkezdtem dolgozni mert kell a tapasztalat. Közben jelentkeztem fősulira amit elvégeztem. 27 éves vagyok, vezető beosztásban dolgozom egy kereskedő cégnél, van már 7 év tapasztalatom, képzettségem külkerben, kereskedésben, marketingben. Sokat keresem, és már csak 3-4 év kell, hogy vállalkozást indítsak. Mindezt saját erőből.


Az összes ember akivel együtt jártam suliba, max a pizzafutár, illetve a recepciós szintig jutott, pedig nagyon sokan nálam okosabbak voltak. Vízió és türelem.

Ha van egy elképzelésed, hogy mit vársz az élettől és e szerint alakítod, nem csak élsz bele a nagyvilágba, akkor gyakorlatilag bármit el tudsz érni, viszont józannak kell lenni, olyat kell választani ami megvalósítható.



Én maximális biztonsággal ajánlom neked a külkereskedelmet, a marketinget, közgazdaságot, logisztikát. Ezek eléggé általánosak, szinte akárhova el tudsz helyre el lehet velük helyezkedni, hosszútávon sok lóvét lehet keresni velük.


Egy okj képzést mindenképpen végezzél, mert azzal már el tudsz valahova helyezkedni. OKJ után azonnal menj el dolgozni irodába, akár félmunkaidőben, is és közben jelentkezz főiskolára amint lehet. 24-25 évesen akkora helyzeti előnyöd lesz a korodbeliekkel szemben, hogy az szinte behozhatatlan. Két nyelvet kell tudni, angolt és németet. Hangsúly a németen van.


Ja és ha eddig nem tetted, kezdj el csajozni azonnal.

2014. márc. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

"Olyan egyetemre/főiskolára menj, amit el is tudsz végezni rendesen, nem csak 2essel átbukdácsolni mindenen és olyan szakmát tanulj, amivel lesz is munkád."


Ez a legnagyobb marhaság amit hallottam. Senki nem azt nézi, hányasra végeztél hanem hogy mennyi papírod van. Komolyan. A munkához nem a főiskolában fogod megtanulni a tudást, hanem az első munkahelyeden. A főiskola az arra jó, hogy elmondhassad, ilyet is csinátál, és jól mutasson az önéletrajzodon. Kell ne érts félre, sőt alap, de ha két diplomát tudsz szerezni mondjuk 2-3-as átlaggal az sokkal de sokkal jobb, mintha egy diplomát szín ötös átlaggal.

2014. márc. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

"A szerelemre pedig ráérsz, majd az egyetemen/főiskolán megtalálod az igazit, legalábbis sokkal nagyobb rá az esély, mint most, szóval egyelőre azzal törődj, hogy jók legyenek az év végi jegyeid, jól sikerüljön majd az érettségi és legyen egy nyelvvizsgád, mire felvesznek valahová, mert egyetem/főiskola mellett nehezebb nyelvvizsgát szerezni."


Bocs de ez is félig meddig marhaság. Persze a jó jegyek az prioritás, de NEM szabad várni. Azt elfelejtettem mondani, hogy én is vártam türelmesen, majd majd ráér még. Ennek az volt az eredménye, hogy nincsen tartós kapcsolatom, ahogy kinéz egy ideig nem is lesz egy ideig. Ne told háttérbe a csajozást, mert megszívod. Sok csaj 23-25 évesen már házasodik. Mire elvégzed a sulit sokkal sokkal nehezebb lesz a helyzeted. Mégegyszer NE VÁRJ.

2014. márc. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

""Olyan egyetemre/főiskolára menj, amit el is tudsz végezni rendesen, nem csak 2essel átbukdácsolni mindenen és olyan szakmát tanulj, amivel lesz is munkád."


Ez a legnagyobb marhaság amit hallottam. Senki nem azt nézi, hányasra végeztél hanem hogy mennyi papírod van. Komolyan. A munkához nem a főiskolában fogod megtanulni a tudást, hanem az első munkahelyeden. A főiskola az arra jó, hogy elmondhassad, ilyet is csinátál, és jól mutasson az önéletrajzodon. Kell ne érts félre, sőt alap, de ha két diplomát tudsz szerezni mondjuk 2-3-as átlaggal az sokkal de sokkal jobb, mintha egy diplomát szín ötös átlaggal."


Ne haragudj, de nekem úgy tűnik, hogy fogalmad nincs arról, hogy hogy működnek a dolgok.

Hadd mondjak el csak néhány példát arra, hogy miért jár valaki rosszul, ha a jegyei is rosszak: nem kap ösztöndíjat, amire azért manapság elég sok embernek szüksége van, a tanárok nem fogják kedvelni, ami miatt számtalan lehetőségről, kapcsolatról lemarad, ami a későbbi munkahelykeresést segítené, aztán pl. msc-re se fogják átvenni, ha nincs elég jó átlaga és ott marad bsc-vel, ami kb annyit ér, mint egy túlképzett technikus (ha például a műszaki tudományoknál vagyunk), amivel örülhet, ha felveszik valahová és végül vannak olyan jegyek, amik bekerülnek a diplomába és ha két ember között kell dönteni, akkor nyilván azt választják, akinek jobban sikerült, még ha valóban nem is tükrözi feltétlenül a szaktudást a jegy, de jóval nagyobb az esélye annak, hogy aki 4es, 5ös az jobban is tudja, mint aki 2es.


Szóval számomra nagyon úgy tűnik, hogy te beszélsz marhaságokat, mert szemmel láthatóan fogalmad sincs a dolgokról.

2014. márc. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Áhháhá. :) Lol. Szerintem az eredményeim magukért beszélnek. De ahogy gondolod. :D Ezeken a aérvek nélküli kötekedéseken jókat szoktam mosolyogni! :DDD Egyébként megsúgom neked, pont nem érdekel mit gondolsz, mert én tudom ki vagyok és tudom, hogy jól csinálom/csináltam a dolgaimat. Te meg le vagy tojva! :)
2014. márc. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Soha ne add fel!"
2014. márc. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!