Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A macskát miért könyvelhették...

A macskát miért könyvelhették el "női" állatnak?

Figyelt kérdés
Rendben, sok nő tart macskát, de ettől még nem "a nők állata" mint ez meg ez "női kocsi". Sokan furcsálják esetleg egyből búzázzák azt a férfit, fiút, aki azt mondja macskát tart. Miért furcsa ez az embereknek? A macska az egy állat, amit kedvelhet egy pasi is, szeretheti. Mire fel ez a fajta beidegződés? Szerinted is hülyeség megszólni valakit mert pl férfi létére macskát tart?

2014. márc. 13. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

Az első kérdésre. Mert a ciculik halál cukik mint mi. *egoizmus* De karmolni is tud ha dühös és nem tetszik neki valami.

A többire. *tücsökciripelés*

2014. márc. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert a kutyának lehet parancsolgatni,vezérest játszani vele, menőzni vele az utcán ,ijesztgetni vele a többi járókelőt stb. A macskával ezeket nem lehet, csak játszani és simogatni lehet az meg nem elég menő ..


Amúgy a kutyák közt is az igazi férfi csak harcikutyát , örzővédőt vagy valami behemótot tart a többi fajta az mind női kutya...na most írtam egy jó kis sztereotípiát amit szintén azok az ostobák hangoztatnak akik szerint az "igaziférfi" nem tart macskát.


Nekem pl ez is az is van akkor most biszex vagyok :D

Mivel rengeteg férfi ismerősömnek van otthon macskája ,szerintem rég megdőlt a dolog. A kérdésben leírt dolgokat azok hangoztatják aki önnön férfiasságukat csak a folytonos álságos keménykedéssel és primitív bunkóskodással tudják kifejezni.

2014. márc. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Mert a macska szeszélyes, és kiszámíthatatlan állat, hasonlóan a nők fejébe sem látni bele, meg nehéz kitalálni mi lesz a következő lépésük.


De ettől függetlenül tarthat bárki macskát, nem ettől lesz férfias vagy nőies. Bár azért a kiscica méretű "kutyákkal" mászkáló rózsaszínpólós, szedett szemöldökű "fiúk" tényleg elég búzának néznek ki.

2014. márc. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem baromira nem a nemtől függ, hogy ki az, aki kutyát, ki az, aki macskát tart szívesebben (vagy mindkettőt, vagy egyiket sem). Kb. az összes férfiismerősöm szereti a macskákat (30+ illetőkről van szó, egyik sem nőies típus).


Az, hogy bizonyos állatokat nőies vagy férfias jellemnek titulálunk, antropomorfizálás, azaz állatok emberi tulajdonságokkal való felruházása, a legtöbb ősi kultúrában a macskákat inkább istennőkhöz társították (Bastet vagy Sekhmet Egyiptomban, a nordikus Freya szekerét macskák húzták, stb). Nincs semmi racionális indok rá, egyszerűen a macskákban és az emberi nőkben több közös tulajdonságot véltek látni (első látásra kevésbé direkten kommunikálnak emberszemmel), míg a kutyafajták direktebb, kiszámíthatóbb állatok (amilyennek a férfiakat is tartják), többségük régen munkakutya volt, a vadászat, őrzés, terelés, stb. meg férfiúi foglalatosságok voltak.

2014. márc. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert ontorvenyuek, makacsok, kiszamithatatlanok. Az, amit az elso írt, hogy mert ,,cukik'', aha, mert a nők aztan tenyleg annyira ,,cukik''...
2015. márc. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!