Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha meghal valakid, utána...

Ha meghal valakid, utána lehetsz még ugyanaz az ember? 20/L

Figyelt kérdés

már szinte fél éve, hogy meghalt a nagymamám, nagyon szerettem, és néha egy dalról, egy képről, vagy egy emlékről eszembe jut, és rögtön elkezdek sírni.. és nem tudom meddig fog ez így menni, úgy érzem, soha nem fogom tudni feldolgozni, hogy már nincs, a nyár is nagyon rossz lesz, mert eddig minden nyáron nála voltam 2 hetet.

Úgy érzem, amikor meghalt, én felnőttem, nem tudok már többet gyerek lenni, tudom hogy már 20 éves vagyok, de ott mindig gyereknek érezhettem magam, és gondtalannak, és mostantól ez már nem lesz..

hogy tudnám ezt feldolgozni?


2014. márc. 15. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Másfél éve halt meg legjobb haverom :/ Még mindíg szarul vagyok ha eszembejut :(

Am sajnálom mamádat, részvétem :/

2014. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Őszinte részvétem mindkettőtöknek! :(
2014. márc. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Idővel könnyebb lesz. Ugyanaz az ember nem leszel, mert változunk, alakítanak minket az élmények.

De eljutsz arra a pontra, hogy ne sírd el magad ilyen könnyen.

Sajnálom a nagymamádat.

2014. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Az Mamám 2 éve halt meg és mindig nem tudtam feldolgozni. Sokat sírok miatta, mert nagyon hiányzik, úgy szerettem, mint Anyukámat. Én is nagyon sokat nyaraltam nála, nála volt mindig nagy ünnepekkor a családi összejövetel

És én már nem vagyok ugyanaz az ember, az ő halála megváltoztatott. Ő volt az első nagyon közeli hozzátartozóm, aki meghalt. Amióta ő meghalt, nem tudom értelmezni a halált, egyáltalán nem hat meg, ha valaki meghal körülöttem, nagyon rideggé tett ez az esemény ilyen téren. Nem számít senkinek sem az élete, nem szomorodok el, ha valaki megszűnik létezni, eléggé megváltoztatott.

2014. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Oh, ezt nem fejeztem be:

Én is nagyon sokat nyaraltam nála, nála volt mindig nagy ünnepekkor a családi összejövetel, szülinapok, húsvét, stb, szóval rengeteg szokás megszűnt, ami még nehezebbé teszi a dolgot.

Én is 20 éves vagyok.

2014. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen beállítottságú az ember. Lélekben mennyire erős. Én nagyon az vagyok. 3 év alatt 3 nagyszülőm halt meg, szépen sorozatban, szinte majdnem pontosan 1-1 év különbséggel. Szerettem őket, tehát nem azért nem tört meg a haláluk, mert teljesen érdektelen voltam az egésszel szemben. De én egyiküket sem sirattam meg. Temetésükön sem sírtam. Nem jutnak eszembe azóta sem, csak ritkán. Ez az élet rendje, a gyász, a halál az élet velejárója. És én ezt mindig is elfogadtam, mást nem tehetünk. Ők idősek voltak, erre az ember fel van készülve, hogy előbb-utóbb eltemeti a szüleit és nagyszüleit normális esetben. Már ha ugye nem a "gyerek" hal meg korábban. Tehát ezek nem feldolgozhatatlan események egy ember életében. Ha erős vagy, akkor nem rendítenek meg az ilyen dolgok. Egy gyerek elvesztése, legyen szó akár egy kisgyerekről, vagy ha 50 évesen elveszted a 30 éves fiad, az már igen, fájdalmas dolog tud lenni, mert nem éppen ez az élet rendje, hogy a szülő temeti el a gyermekét. Én sem voltam mindig erős, az évek alatt sikerült megkeményednem. Így már mondhatni semmi nem borít ki, kitoltam a határaimat. Bár kellettek ehhez olyan események régebben, amik miatt erőssé váltam, de én is sokat tettem ez ügyben, hogy ilyen legyek, amilyen ma vagyok. Amikor anyám volt élet-halál között, nem tudtam, hogy túléli-e a műtétet vagy utána a lábadozást, akkor sem voltam pánikban, nem zokogtam, halál nyugodt voltam. Felfogtam, hogy ez a helyzet....és kész...nem tudok ellene mit tenni....az élet ilyen, vannak hullámvölgyek, amik lehetnek nagyon mélyek is, de mindig ki kell mászni belőle. Nem élhetünk folyton a múltban, a sebeinket nyalogatva.
2014. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdésre válaszom: igen, mivel minden ember, akivel találkozunk, ismerünk hatással van személyiségünkre. Szóval nagymamád biztosan nagyszerű ember lehetett, hogy ennyire hiányzik neked, szóval egy rész mindig ott lesz benned.
2014. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha egy olyan embert vesztunk el aki ennyite kozel allt hozzank, akkor bizony az eletunk nem lesz tobbe ugyan az mint elotte. Nem feltetlen arrol van szo, hogy megkomolyodunk, vagy elfelejtunk "gyereknek lenni", de sok mindenre maskent fogunk tekinteni.

Kesobb irok szivesen hosszabban is, de most mobilrol vagyok

2014. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!