Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jelentheti a rendőrségnek a...

Jelentheti a rendőrségnek a pszichológus, hogy ha bevallom neki, hogy füvezek?

Figyelt kérdés
2014. márc. 15. 23:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha ennyi akkor a lszihológusban megbízhatsz.
2014. márc. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miért, mennyiben más az, hogy azt mondom, hogy napi rendszerességgel füvezek, mintha azt mondanám, hogy heroinnal lövöm magam mondjuk?! Illegális ez is az is, nem?
2014. márc. 15. 23:40
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

1. Milyen esetben van feljelentési kötelezettségünk?


"Bűncselekmény miatt bárki tehet feljelentést; a feljelentés kötelező azokban az esetekben, amelyekben a feljelentés elmulasztása bűncselekmény. Minden hatóság és hivatalos személy köteles a hivatali hatáskörében tudomására jutott bűncselekményt - ha az elkövető ismert, annak megjelölésével - feljelenteni." (Büntető eljárási törvény 122. §)


A Büntető Törvénykönyv csak a súlyos államellenes bűncselekmények esetében ír elő feljelentési kötelezettséget, ilyenek az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatása, az alkotmányos rend elleni szervezkedés, lázadás, rombolás, hazaárulás, hűtlenség, ellenség támogatása, kémkedés (Btk.150.§). Más bűncselekmények esetében nincs feljelentési kötelezettség, a hatóság értesítését az állampolgár belátására bízzák. Ha valaki nem tesz feljelentést, az természetesen nem minősül bűnpártolásnak sem.


A hatóságok és a hivatalos személyek kötelesek feljelentést tenni, ha bármilyen bűncselekmény elkövetéséről tudomást szereznek. Azonban az iskolaigazgató, a pedagógus, a szülő nem hivatalos személy, az iskola nem hatóság.


Az iskolának, a pedagógusnak, a szülőnek, az osztálytársnak nincs feljelentési kötelezettsége!

2014. márc. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Már nem járok iskolába, szóval az osztálytárs, tanár kilőve, de azért köszi :)
2014. márc. 15. 23:49
 5/15 anonim ***** válasza:

Valóban nem kötelessége, de elviekben semmi nem akadályozhatná meg abban, hogy a feljelentést megtegye. Na meg abból kiindulva, hogy volt dolgom olyan pszichológussal, aki a magánéletemet pletykálta el a felettesemnek, simán meg is tehetné ezt.

De nem fogja. Nem érdeke. Szerinted te lennél az első drogos, aki hozzá fordul? Tudja nagyon jól, hogy segítségért fordultál hozzá, és azzal, ha feldob a zsaruknál, nem fogja megoldani a problémádat.

De azért biztos, ami biztos, normális przsichológust keress! :)

2014. márc. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor sem jelenthet fel név szerint, ha tömeggyilkosságra készülsz. Még ebben az esetben is csak jelezheti, hogy az egyik páciense ilyenre készül, de nem nevezheti meg. Ezek után füvezésből nem hinném, hogy gondot csinálna.
2014. márc. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Lehet hülye kérdés, de a fogyasztás miért bűncselekmény?

Azaz...azért miért járna börtön büntetés? Nem ismerem jogot.

És pláne olyan esetbe, ha vki gyógyulni akar belőle?

Gondolom a kérdező, azért jár pszichológushoz, mert így akar tenni.

Szerintem erre/ilyen esetre tuti más szabály van, ha büntetik is a fogyasztást.

2014. márc. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
00:22 volt lehetőségem elmenni elterelésre mikor elkaptak, el is mentem, de mivel nem sokat ért, meg nem is vettem komolyan, ugyanúgy folytattam a füvezést, mint előtte. így már viszont megint más szabályok vonatkoznak rám, mint mondjuk egy olyan emberre, aki még nem járt elterelésen
2014. márc. 16. 00:32
 9/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ, tényleg nem ismerem a jogot mélyebbre hatóan, de szerintem ez esetben egy ügyvéddel beszélj előbb. Vagy pedig, sejtem, h nem vagy vallásos, de egy lelkész is tud annyit segíteni, mint egy pszichológus, és őket pláne gyónás esetén titoktartás kötelezi.
2014. márc. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Akár háromévi szabadságvesztéssel is büntethető az az orvos, aki drogos betegét feljelenti a rendőrségen. : [link]
2014. márc. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!