Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezen hogyan tudnék változtatni?

Ezen hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés
Elég depressziósnak érzem magam, főleg mióta befejeztem a sulit. Előtte is elég zárkózott voltam, de főleg utánna kezdett erősödni a dolog. Azthittem hogy a munkahelyen könnyebb lesz vagy javul, de nem és ettől még rosszabbul érzem magam. Az a gond nem vagyok elég kommunikatív az idegenekkel és nem tudok kapcsolatokat kiépíteni. Pedig általában mindenről van véleményem pl.: közeli ismerősök vagy család előtt néha még többet is beszélek mint kéne. Idegenekkel egyszerűen leblokkol az agyam vagy nem tudom, ha kérdez valamit vagy bármit mond nem tudok rá reagálni, utánna meg végig fut az agyamon, hogy ezt meg ezt kellett volna mondanom. Az új mukahelyemen egyre rosszabb miatta a helyzet, már pszichológuson is gondolkodom, de nem tudom lenne e értelme, nem igazán hiszek benne, hogy tud segíteni...lehet ezenvalahogy változtatni?

2013. dec. 14. 18:04
 1/4 anonim válasza:
Ha tényleg ilyen rossz a helyzet, akkor keress fel egy pszichológust.
2013. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Igen, mindenképp keress fel egy pszichológust. Az önbizalmadon és az önbecsüléseden kellene sokat fejleszteni, meg feltárni a szorongásod okait, amiért ez a viselkedésforma kialakult nálad.

Ajánlom még az önsegítő könyveket, pl. Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecslés vagy Az öt év csodája c. könyveket.


23/L (pszichológus hallgató)

2013. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezzel az a próblémám, amit le is írtam, nem tudok idegenekkel kommunikálni. Főleg ha ilyen dolgokról van szó. jó egy pszichológusnak ez a munkája, de nem tudom elképzelni, hogy megbízzak benne. Lehet hülyén hangzik, de aztse tudom hol kellene pszichológus után keresgélnem, gondolom magán pszichológusnak több értelme lenne. Meg a másik dolog, sokszor hallok ilyen kedély javító gyógyszerekról meg stb. na hát 100%, hogy én ilyesmivel nem fogok élni...
2013. dec. 15. 13:33
 4/4 anonim válasza:
Nos az iskolában biztosan voltak barátaid.Menj el valahova valamelyik barátoddal pl hamburgerezni.Ő hozzon magával egy barátját akit te nem annyira ismersz.Mivel egy barátod is ott lesz fogsz tudni beszélgetni.Ez erősíteni fogja az önbizalmad, de egy alkalom nem elég.
2013. dec. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!