Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Napi 6 óra alvás elég?

Napi 6 óra alvás elég?

Figyelt kérdés

Az iskolában mostanában pont erről volt szó, és az egyik tanár azt mondta, hogy az nagyon kevés. De ha többet aludnék azt időpazarlásnak érezném.


általában olyan fél 11-kor befekszem/beülök az ágyban, és onnan netezek telefonról, zenét hallgatok, néha olvasok. Még 1-2-szer fel szoktam kelni. fél 12-12 fele alszom el, inkább 12. Fél 6-kor kelek.


Ez így szerintetek is kevés, vagy pont jó?


16/L

(ha ez számít)



2014. márc. 19. 21:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
40%

Nem!

Az nagyon keves! Tobbet kene aludnod, legalabb 8-9-10 orat!

Mert ez kesobb kimerultseget, faradsagot, ilyeneket okozhat!


14f

2014. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anett534 válasza:
71%
napközben nem szoktál fáradt lenni?? mert nagyon kevés a 6 óra,minimum 8 órát kellene de 10 óra se lenne baj főleg ebbe a korba hogy fejlődik a szervezetet kell neki több pihenés.
2014. márc. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell érezned. Egyén kérdése. Na meg életvitel. Ha nem nagyon szakadsz meg, és az 5 órás alvással nem érzed magad soha fáradtnak, álmosnak, ingerültnek, akkor bőven elég az 5 óra. Amúgy a tested jelezni fogja, ha valami nem jó. Ugyanis jelzi a test, hogy ha kevés az alvás és le kell feküdnöd ha fáradt leszel:) De ha nem érzed ezt, nyugodtan aludj ennyit. A lényeg, hogy jól érezd magad.
2014. márc. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Hogy ébredsz reggel? Pihenten? ez a lényeg. Egyéni az alvásigény, nekem például elég 6 óra, magamtól ébredek, pihenten.
2014. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Én általában hatkor kelek, de úgy hogy hajnali 1-2-ig tanulok. Mikor ez van akkor sem érzem magam fáradtnak, csak sok cukrot kell bevinnem. De nincs mit csinálni, mert sok minden van :/ Általában pénteken pihenem ki magam, de akkor rögtön ha hazaérkezek másnap reggelig alszom.

Én jól bírom akár 2-3 órával is egy darabig, de ez egyénenként változhat.

Én úgy oldom meg hogy szinte egész nap cukrot eszek, mert az gyors energiaforrás (bár rövid). De én se szívesen csinálom, csak muszáj. Nem ajánlom. Aludni jó dolog.

2014. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
istenem, 6 egész óra, mit nem adnék, ha annyit aludhatnék naponta...amúgy rohadt kevés a 6 óra naponta
2014. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Hát elvileg kevés de nekem például elég szokott lenni annyi is. Ha kipihenten kelsz akkor elég. Egyébként neharagudj hogy megkérdezem de hova a bánatba kelsz te fél 6-kor mikor általában minden iskolában 8 óra körül kezdődik a tanítás?:D
2014. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, 16 évesen olyan 7-8 órákat aludtam, az bőven elég volt. Most változó nagyon, van hogy csak 4-et alszom, de olyan is, hogy 10-et. Attól függ minden, mennyire érzed jól magad ennyi alvással. Nem egészséges, de mindenki kicsit máshogy működik, neked kell tudnon, hogy mennyire kipihenten kelsz fel.
2014. márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha Te jól érzed magad ennyitől, elég.
2014. márc. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Számomra NEM!
2014. márc. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!