Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon is divat lett...

Magyarországon is divat lett ez a pofátlan, kiépített rendszerű kuncsorgás?

Figyelt kérdés

Svájcban élünk, a postaládánkban rendszeresen van valami szívszaggatónak szánt levél, miszerint Afrikában éheznek, mittudomén.. ráadásul pofátlan módon rögtön csekket is mellékelnek, ha netán annyira meghatódtam volna, hogy azonnal fel akarom kínálni a teljes fizetésemet nekik. Sebaj, kidobálom, nem törődöm többet vele.


De a mai eset kiverte a biztosítékot nálam. Most nézem a mai postát, amit délután csak úgy leraktam, nézem az egyik lezárt levelet, címzés "minden lakónak" cím, házszám. Kinyitom, azt mondja "március akárhánytól, június végéig nem lesz víz a házban, mondom mi a ... felpattanok, olvasom tovább: az Afrikaiaknak ez a valóság, így élnek, blabla.. és a szokásos csekk. Olyan ideges lettem... normálisak ezek? Csak 4 éve élek itt, nem emlékszem, hogy otthon is bombáztak volna ezek az elmebetegek. Azóta már otthon is divat az ilyen szintű koldulás, vagy csak a gazdag(nak hitt) svájciakat "tisztelik meg" ezzel?


2014. márc. 20. 23:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én Magyarországon ilyen fizikai levéllel szerencsére nem találkoztam.
2014. márc. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
6%

A gazdag(nak hitt) nyugati társadalmat tisztelik meg ezzel. És hiszed, vagy nem, de működik, és az emberek szoktak adni. Téged mi bosszant fel, a hirdetés maga, vagy az hogy szembesülsz a saját smucigságoddal? Magyarországon nem jellemző, nem hiszem, hogy itt megérné az adománygyűjtés ezen formája.


Megjegyzem a legtöbb ilyen adománygyűjtő nem valami hatékony módon használja fel a pénzt, és a social impactja a nullával egyenlő. Én ha támogatok egy ilyen ügyet, akkor megfelelő szervezethez juttatok el pénzt, illetve szakmai önkéntesmunkával járulok hozzá a közjóhoz.

2014. márc. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez Magyarországon is megvan, szinte naponta küldenek valami ilyesmit. Engem mondjuk jobban kiakasztanak azok a reklámok, amiket az e-mail címemre küldenek, újabban valamilyen névvel ellátva, hogy legalább megnyissam. A múltkor valami olyan jött Kovács József névvel és a temetés időpontja címmel, amin dobtam egy hátast, ugyanis akár még a rokonom is küldhette. Megnyitottam, hát valami autós elalvásgátló marhaságot akartak rám sózni ezzel a szöveggel. A Tesco parkolóban pedig rendszeresen lezárok egy nőt, aki állítólag egy beteg gyereknek gyűjt már évek óta, aztán este mindig betér a Tescoba és a elkölti a pénzt. Szóval nyugi, nemcsak Nálatok megy az efféle dolog. Ja, nálunk még pluszban itt vannak a jehovák is, akik állandóan becsengetnek a jobb világ ígéretével. Velük érdekes eszmecseréket szoktam folytatni.
2014. márc. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Joci_27 ***** válasza:
Magyarországon ennyire nem jellemző ez a fajta kéregetés, legalábbis én nem igazán találkoztam az általad leírt jelenséggel. Engem sokkal jobban idegesítenek a becsöngető vagy az utcán leszólító, lerázhatatlan, valami tökömtudja milyen alapítvány által lepecsételt papírt lobogtató, szomorú gyerekeknek tarháló közepesen gyanús fazonok. Sajnos rengeteg a csaló, aki visszaél az emberek jóindulatával, és ezeket szinte lehetetlen kiszűrni. Nekik csak azt szoktam mondani, hogy már felajánlottam az adóm 1%-át, további kéréseikkel forduljanak állambácsihoz.
2014. márc. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ilyen jellegűekkel én se találkoztam, de spammba - mailként - hasonlót már kaptam, vagy épp még durvábbakat más témákba. Viszont a postaládámat teledobják reklám újságokkal, h ezt vedd meg, meg azt, de olyan durván, h a levelek már nem férnek bele.
2014. márc. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hala egnek meg nem vart a postaladaba ilyen de ne is varjon.
2014. márc. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Hát lassan begyűrűzik majd oda is, ebben biztos vagyok.


Akvyr: hogy mi idegesít fel? Hát ez a tolakodás, hogy megcímzett levelet küldenek az otthonomba. Smucig nem vagyok, bőségesen költök pénzt a családomra, de nem a századik jajveszékelő idegenre.


En ilyenkor mindig azon toprengek el, hogy Magyarorszagon vegigmentek a tatarok, a torokok, porig romboltak a vilaghaboruk soran, leraboltak a kommunistak, de valahogy megis sikerult megoldania a tobbsegnek, hogy ne ehezzen, legyen megfelelo ivovize, oktatashoz hozzaferese stb.


Ertem, hogy sajnaljuk a szegeny afrikaiakat, de ha ennyi sok evtizednyi segelykuldes utan, misszionariusok ezreinek latogatasa utan, humanitarianus kuldemenyek ezer tonnai utan sem tudjak onalloan megoldani a problemaikat, akkor talan nem nálam, meg a svájciaknál, amerikaiaknál (stb) kellene keresni a problema forrasat.


Ahogy regen egy bolcs mondotta vala: halaszni kellene megtanitani oket, nem pedig halat kuldeni.


Azt már meg sem említem, hogy egyre több segélyszervezetről derül ki, hogy a kisemberek adományait saját luxusvillára (céges iroda) meg sportkocsira (céges autó) és luxusüdülésekre ((tanulmányút) költik. Őszintén telibe kakálom, hogy kinek mennyi vize van Afrikában. Én dolgozom, havi sokezer frankot fizetek itt lakbérre, adóra, társadalombiztosításra, nekem ezért van vizem, ők meg ha koldulás helyett elkezdenék végre civilizált módon építeni azt az országot, akkor nekik is lenne..

2014. márc. 21. 00:37
 8/17 anonim ***** válasza:

Németországban is szokás hivatalos levélnek álcázott reklámmal bombázni az embert. Szokásos "xy utca xy házszám alatt lakóknak"

Ilyen kéregetős izével még nem találkoztam, internetet, tv-t, biztosítást spammelnek így.

2014. márc. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Hidd el, hogy ezek a kéregetések nem oda mennek, ahová kérik. És erről a legkisebb mértékben sem tehetnek az afrikai szegények. Nem ők kéregetnek - pláne ilyen módszerekkel nem -, csak csalnak a nevükben. Sajnos.

2014. márc. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Angliában is zajlik az ilyen rendesen. Reklámok zöme kerül a postaládába(itt a postaláda annyiból áll, hogy az ajtóban van a levélbedobó nyílás, így bármi amit bedobnak az előszobában tornyosul míg fel nem veszik valaki a földről) Amikor este munkából hazaérek, az előszoba tele van mindenféle reklámokkal, kezdve a segélykéréstől a kaja rendelésig.

Jehovák is vannak, meg is szívtam rendesen velük. Egyszer bekopogtak, ajtót nyitok, és mondják, hogy jehova tanúi és a szokásos szövegüket. Én meg, hogy lerázzam őket, mint aki csak bemagolta, mondom angolul, hogy

-sorry, én nem tudni angolt, nem érteni..

Már csuknám az ajtót amikor megkérdezik: Honnan jöttem?

Én hülye válaszoltam, hogy Magyarországról.. Erre elkezdtek lelkesen beszélni, hogy van ám magyar hívőjük jó páran. Én tovább görcsöltem, hogy nem érteni, pápá. Majd el is felejtettem őket 2 napig. 2 nap múlva kapaszkodjatok meg MAGYAR jehova újságot dobtak be a postaládába, és másnap megint kopogtak, de a jehova magyarul beszélt.. Na itt már nem lehetett blöffölni hogy nem tudok angolul stb.. De könnyebb volt magyarul finoman elküldeni..


Szóval a segélykérések (segélyzacskóikkal együtt) rendszeres Angliában is.

2014. márc. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!