Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi ez a divat Magyarországon,...

Mi ez a divat Magyarországon, hogy az állások 80%-ához elvárás a folyékony angol nyelvtudás?

Figyelt kérdés
Csomó helyre nem tudom beadni az önéletrajzom, mert én csak gagyogok angolul, németből középfokún beszélek. Lehet egyáltalán Magyarországon magyarul dolgozni?
2013. nov. 27. 18:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
56%
biztos olyan állásajánlatokat nézel ahol szükséges az angol. Amúgy szerintem a mai világban alap hogy valaki legalább kommunikáció szintjén beszélje az angolt
2013. nov. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
69%

Abszolút megértelek. Ráadásul az angolt már úgy várják el mintha természetes, magától értetődő dolog lenne, épp ezért sok helyen 2 idegennyelvet kérnek folyékony szinten....

Pedig nem lehet mindenki nyelvzseni, könyörgöm.

2013. nov. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
51%
Biztos nem véletlenül kell nyelvtudás az adott álláshoz. Külföldiekkel is kell kommunikálni. Írásban vagy akár szóban. Nyílván nem tőlük kell elvárni, hogy megtanuljanak magyarul.
2013. nov. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne hidd. Van olyan, hogy nem kell a munka során használni, mégis kérik, mert úgy vélik hogy az 'alapcsomaghoz' JÁR.
2013. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Nyilván nem pék és szobafestő állásokat nézegetek, de nem is középvezetőit.
2013. nov. 27. 18:48
 6/34 anonim válasza:
Mondj egy példát olyan állásra, ahol ok nélkül kérik a nyelvtudást.
2013. nov. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Miért mondjak? Nehogy már Magyarországon diplomával csak angolul lehessen dolgozni.
2013. nov. 27. 18:59
 8/34 Whitzerai válasza:
61%
Az angol világnyelv. Aki nem tud angolul, az jelentős hátrányban van a többiekkel szemben. Ennyi... Szokj hozzá, tanulj meg angolul, lassan a mindennapjaidban is elengedhetetlen lesz.
2013. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Amíg bizonyos területeken ezresével vannak az angolul folyékonyan beszélő munkanélküliek addig az alapelváráshoz fog tartozni az angoltudás.


Nekem is van angol tudásom, de szakterületemen egyszerűen nem kapok állást mert németül IS tudni kéne. Látom hogy mi az elvárás így megtanulok még egy nyelvet, szerintem te is tégy úgy.

2013. nov. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Whitzerai, aki angolul tud beszélni, az hülye lesz itthon maradni piri pénzért!
2013. nov. 27. 19:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!