Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem emlékszem semmire a...

Miért nem emlékszem semmire a kiskoromból?

Figyelt kérdés

Sziasztok...

Néha emlékképek beugranak, de pontos story-kat nem tudnék elmesélni...És olyan fura, hogy anyáék mindig mesélnek, hogy miket csináltam, de egyre sem emlékszem. Talán egy-kettőre... :|

Ez miért van? Sőt, még arra is alig, hogy általános iskolában alsós koromban mit csináltam...

13/L


2014. márc. 25. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális, általában nem emlékeznek az emberek 5-6 éves korukig semmire csak pár emlékkép. Alsóból se sokra.
2014. márc. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éves korom körül olyan 3 éves koromra még emlékeztem, azelőttre nem. Ma 27 évesen nem tudom megmondani, hogy 3-4 éves koromra emlékszek-e, vagy csak arra emlékszek, hogy emlékszek.


Egyébként azt hiszem a pszichológia valahogy úgy magyarázza, hogy 3 éves kor előttre nem nagyon emlékszünk, hogy előtte még nincsen teljesen kialakulva a verbális gondolkodás (magyarul még nem alakult ki a beszédkészségünk teljesen), ezért az azelőtti emlékek legfeljebb csak tudatalattiak.

2014. márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
nagyon kisgyerekkorbol nekem sincs. Ovodai (4-5 eves) kortol emlekszem csak, de akkor is csak meghatorozo jelenetekre. Pl hogy lekevert egy pofont az ovoneni, meg azt is tudom h miert, es hogy utana mit tortent. Hogy mikor fedeztem fel milyen buli viasszal rajzolni, es arra festeni oviban... a terites... juuj sok mindenre emlekszem az ovibol meg abbol az idobol :)
2014. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is annyi idős vagyok mint te, és én sem emlékszem sok mindenre olyan 7 éves korom előttről. Ráadásul van néhány emlékem, amik igazából meg sem történtek, pedig én nagyon úgy érzem, mintha mégis. Például teljesen tisztán emlékszem egy egyszerű lakásra, ahonnan azt hittem, hogy elköltöztünk, pedig születésem óta ugyanott lakok, ahol most. :)
2014. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez nagyon èrdekes(:
2014. márc. 25. 16:13
 6/9 fery66 ***** válasza:
Valahol olvastam,hogy a hosszútávú memória kifejlődésével lesznek emlékeink. Ehhez idő kell.
2014. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hmmmmmmmmmm én minden részletre emlékszem, de csak 5-6 éves koromig...ilyen 5-10 éves korig már nem nagyon...
2014. márc. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:)
2014. márc. 26. 13:50
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem az első emlékem féléves koromról van
2014. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!