Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány éves kortól ajánljátok...

Hány éves kortól ajánljátok egy gyereknek a facebookot?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Amennyitől a korhatár megengedi.
2014. márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Soha, de legalábbis minél később. Nem kell az emberek, főleg nem a gyerekek életébe egy ilyen szenny. Sok előnye van, amit az MSN, stb. nem tudott, de nem létszükséglet, sokkal több a hátránya. Én 15-16 éves koráig ( a mostani fiataloknál 10-12 éves korban, normális nevelésnél pedig az írt 15-16 vagy 17 éves korban jön a "lázadó korszak", amikor semmi nem jó és csak azért is az ellenkezőjét csinálja. Egy normális, jó szülő ezt figyelembe veszi és eddig szigorúan neveli és hogy megmaradjon a gyerek szimpátiája ilyenkor "nagylelkű" lesz. Szóval vegyük át példákkal: eddig 1 órát ülhet gépnél, látom hogy sok minden ellen lázad ( kimondottan csak 16 körül, előtte csak hiszti ) és engedek 1,5-2 órát. Eddig nem facebook-ozhatott, most már igen. Eddig csak 1-1,5 órát mehetett el, most már 2-2,5-et. Egyszerű, jól bevált taktika a lázadó korú gyerekekkel szemben, de azért tartani kell a szintet bármi áron: pl.: alkohol, cigaretta, este és éjszaka nem mehet el ( nyáron 7-fél 8, télen 5 óra után ), stb.

Ha nevelési tanácsokat kérnél, szívesen segítek :) Írj nyugodtan privátban.

2014. márc. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom a facebookot = ajánlom a rengeteg ostobát, akik nem képesek beállítani, kivel osszanak mit, és kivel ne, meg magukat se képesek beállítani arra, hogy legalább gondoljanak a gyerekekre, mielőtt sunakazlat meg ilyeneket osztanak.
2014. márc. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Attól függ milyen a személyisége, milyen közösségbe jár, stb.

Nekem 13 éves korom óta van, csak a messenger részét használom szinte, plusz az osztály csoportját. Szerintem ebben nincs semmi rossz, olyan, mintha egy levelezőprogram lenne, csak ez népszerűbb.

Ha az adott gyereknek a facebook=napi 100 kacsaszájas kép, borzalmas helyesírás, stb, akkor nyilván nem örülnék neki, ha használná.

De amúgy megtiltani felesleges, max más név alatt regisztrál.

2014. márc. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13 vagyok, kb egy éve van facebookom, de 2 havonta ha fel megyek rá :)
2014. márc. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13-14
2014. júl. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%

2014-03-27 18:02 egy kö@csög aki semmit nem ért a gyerekneveléshez. 17 éves vagyok, anyámék ha azt tennék amit te írsz, akkor csak az érnék el,hogy eltávolodjak tőlük,átverjem őket. Ne hidd, a fiacskádat aki 17 (ha szakmunkásba jár már melózik) azt te meg tudod fogni.

Anyámék nekem nem szóltak azért mert késő estig elmegyek, bulizok,néha iszok.... És mégsem vagyok sem alkoholista,sem betörő.Nem is tudom milyen fél8 ig való elengedésről beszélsz,amikor egy disco 11 kor kezdődik... Ha a gyerekedet így neveled,aztán 18 lesz nem fog tudni élni,mert semmit nem fog kb ismerni... Egy csekket nem fog tudni befizetni,semmi önállósága nem lesz.

2015. márc. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!