Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Végrehajtó rezsitartozás miatt?

Végrehajtó rezsitartozás miatt?

Figyelt kérdés

Ma derült ki, hogy a szüleim közös tulajdonú (anyám és apám a tulajdonos 50-50%-ban) lakásán a távfűtési díjból akkora rezsitartozás halmozódott fel, hogy a végrehajtó 800.000 forintos követelést hozott. Ezt ma tudta meg véletlenül a testvérem, mert apám rejtegeti a számlákat, még anyámnak sem mutatja meg őket.

Könnyen lehet, hogy a többi közművel, vagy akár a lakástörlesztési részletekkel is elmaradás van.

Szüleimnek nincs állandó jövedelme, anyám leszázalékolt nyugdíjas.


Aki volt már ilyen helyzetben, vagy van rálátása a dologra, adjon tanácsot, írja le a tapasztalatait. Hogyan tovább? Mit lehet tenni? Mikor, hogyan viszik el a lakást?


Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.



2014. ápr. 2. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy munkatarsam volt hasonlo helyzetben. Az o anyja alkoholista, a csekkeket rejtegette, nem fizette be. Jott a behajtotol a level. Akkor a munkatarsnom gyorsan bement szemelyesen a behajtohoz, elmeselte a tortenetet es reszletfizetest kert a fennallo tartozasra. Rendesek voltak, megkapta. Azota o kezeli a csekkeket...
2014. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha már végrehajtónál van az ügy, gyorsan kellene lépni.

Nyilván volt egy fizetési meghagyás, aminek nem mondtak ellent, így jogerőre emelkedett - az olyan, mintha a bíróság jogerős ítéletet hozott volna.

Szóval ezzel a részével már nem lehet mit tenni a dolognak, a végrehajtás jogos.


Most fel kellene venni a kapcsolatot a végrehajtóval, és részletfizetést kérni, illetve megtudni, ki a végrehajtást kérő (mivel sokszor a közművek engedményezik a tartozást), és velük is egyeztetni.

2014. ápr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez azért érdekes,mert 8száz ezer qva nagy pénz....ha villanyt nem fizeted,már egy hónap múlva kikapcsolják az áramot,a vízcsapot leszerelik ugyanúgy...nos gáznál vagy távfütésnél...nem tudom,a szolgáltató meddig tűr,persze a hitel a más...mert ott ellehet bliccelni dugni a számlákat,csakhát annak a súlya is elég kemény!
2014. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"ez azért érdekes,mert 8száz ezer qva nagy pénz....ha villanyt nem fizeted,már egy hónap múlva kikapcsolják az áramot"


Igen! Én is erre gondoltam. Szerintem az volt, hogy az utóbbi számlákat már (talán részben) fizette, meg korábban már említette, hogy valamilyen ügyben megy beszélni a végrehajtóval. Szerintem már tárgyalhatott vele valamilyen halasztásról, részletfizetésről. Ez az összeg meg talán valami régebbi felhalmozott tartozás? Vagy még ennél is több volt az elmaradás eredetileg?

Az is a baj, hogy anyám ilyen tehetetlen, nem megy be a közműszolgáltatókhoz érdeklődni, hogy mennyi az elmaradás (pedig 50%-os tulajdonostárs), sem ügyvédhez tanácsot kérni.

2014. ápr. 2. 22:40
 5/8 anonim ***** válasza:

800 ezer forintos közműhátralék? Nem írom le a véleményem, mert megint kitiltanak...

Ezt már bőven ráterhelik az ingatlanra, valahonnan kerítsetek pénzt, és rendezzétek az elmaradást.

2014. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne felejtsük el, hogy a 800.000,- Ft az már az az összeg, amit a végrehajtó követel! Nem csak a tőke, hanem kamat, költségek (vh elrendelési díja, ügyvédi munkadíj, vh saját díja...)

A tőke kb. a fele lehet ennek, úgy meg már sokkal reálisabbnak tűnik.

2014. ápr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

cheeky_bugger:

"800 ezer forintos közműhátralék? Nem írom le a véleményem, mert megint kitiltanak... "


Szerintem hasonló a véleményünk. Nem értem, hogy lehet apám ilyen felelőtlen.

2014. ápr. 5. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez kb. 20-300 ezres tőketartozás lehet, a többi a parazita végrehajtó jutaléka.
2021. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!